Czy DE Arden Key to Kamień Piotrowy naszego pass-rush?

Arden Key jest moim ulubieńcem odkąd Raiders wybrali go w trzeciej rundzie poprzedniego draftu. Sam nawet nie mogę wytłumaczyć tego, dlaczego aż tak go lubię, ale cóż – założę się – że Wy też tak macie.

Po tym jak drużyna oddała Macka i zwolniła Irvina, Key został na lodzie. W swoim pierwszym sezonie rozegrał wszystkie 16 spotkań w których zanotował tylko jedno obalenie, oraz cztery TFL.

Oakland Raiders wydają się mieć plan na Ardena Key w tym sezonie. Plan jest prosty: AK jest na boisku tylko wtedy, kiedy podejrzewamy podanie ofensywy przeciwnika. To ma pomóc w utrzymaniu świeżości i w ogrywaniu Ferrella oraz Josha Mauro, którzy muszą szlifować grę przeciwko zewnętrznym biegom. Patrząc na to, jak wyglądał Key w pierwszym spotkaniu PS przeciwko Rams, ten plan ma pełne prawo działać.

W drugiej kwarcie, Key pokazał się jako jedyny sackujący drużyny Raiders, który obalił rozgrywającego w sytuacji 3&4. Niżej możecie zobaczyć całą akcję.

NFL on Twitter

Meet @ardenkey, a QB’s worst nightmare. #LARvsOAK https://t.co/ymhXhcS94o

Key nie musi skupiać się na grze przeciwko biegom, więc ma czas aby szlifować umiejętności gry w pass-rush. To on ma być łowcą, a QB jego zwierzyną. Jeżeli uda się, aby Key utrzymał swoją formę i postawę z meczu przeciwko Rams, to może być naprawdę produktywna decyzja trenerów Raiders.

Jego postawa została doceniona przez Brenta Sobieskiego z Bleacher Report(LINK).

To, że Key zanotował pierwszy sack już w pierwszym spotkaniu przeciwko Rams nie jest małą rzeczą. Jego rozwój w drugim sezonie jest, zaraz obok występów Ferrella, najważniejszy dla sukcesu defensywy Raiders. Josh Mauro może i ma papiery na bycie podstawowym endem, ale jest on lepszym obrońcom przeciwko biegom, niż pass-rusherem. Key będzie używamy tylko jako edge-rusher. Jeden sack może nie znaczy dużo, ale znaczy wiele dla defensywy Raiders.

Sobieski potwierdził to, że trenerzy Raiders będą z niego robić zadaniowca, co właściwie zdarza się rzadko w defensywach NFL. A jeszcze rzadziej wychodzi to w sposób, którego by oczekiwali.

Od postawy Key’a i trenerów naprawdę zależy wiele, a to też ich praca, aby rozgryźć ustawienie przeciwnika, w którym pewniejsze jest podanie niż bieg. Key musi pracować nad ruchami rąk, nóg i nad szybkością. O siłę jego uderzeń osobiście się nie boję.

Zobaczymy, czy ten trend utrzyma się w kolejnych meczach PS, bo jeżeli tak, to Key może okazać się najbardziej ogranym zawodnikiem w tym okresie, który zagrał – stosunkowo – najmniej snapów.

To wygląda jak plan!


O Kamil Słonka 504 artykuły
All-Time Raider. Wielki fan Mike'a Vicka. Poza Oakland Raiders sympatyzuję Pittsburgh Steelers. Wierny fan rapu z zachodniego wybrzeża USA, trochę czapkarz, buciarz. Więc? Pogadamy o footballu?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz...