Pięć pojedynków wewnętrznych, które powinniśmy śledzić przed sezonem 2019

Już za kilka tygodni, Oakland Raiders oficjalnie rozpoczną obóz przygotowawczy przed sezonem 2019. Po ruchach kadrowych związanych z draftem oraz działaniami drużyny w offseason, wszyscy jesteśmy ciekawi, czy nowi zawodnicy zdołają coś namieszać.

Lubię okrągłe liczby, więc wybrałem pięć takich pojedynków, które wypada śledzić, przed obozem przygotowawczym w lipcu.

Pojedynek na pozycji strong safety: Karl Joseph vs Johnathan Abram

To chyba najbardziej utalentowany pojedynek w tym sezonie, chociaż nie twierdzę, że Abram jest najlepszym zawodnikiem wybranym w drafcie, bardziej chodzi o poziom przeciwnika. Dwóch zawodników łączy to, że nie boją się mocno uderzyć, oraz że obaj są dość mali, jak na swoją pozycję. No i kolejny kruczek – obaj zostali wybrani w pierwszych rundach.

Ostatni sezon w wykonaniu Josepha to przede wszystkim kontuzje, ale mimo to, uważam, że to jego rok w NFL. Być może dlatego, że Joseph w końcu grał bliżej linii, co było jego naturalną pozycją w NCAA. Szczególnie w drugiej połowie sezonu, KJ był postacią, na którą bardzo liczyłem. Pytanie tylko, czy Joseph ciągle będzie zawodnikiem Raiders, skoro wiele mówi się o tym, że duet GM może nie skorzystać z piątego roku kontraktu.

Po drugiej stronie stoi Johnathan Abram, który został wybrany z 27 pickiem. Tak jak Joseph, Abram ma problemy z kryciem dalekich podań, ale jego przewagą jest świetna gra przeciwko biegom. Wychodzi na to, że Abram będzie zawodnikiem, na którego może postawić Gruden – szczególnie w sytuacji, kiedy Joseph po prostu zniknie z depth chart Raiders.

Prognozowany zwycięzca: Johnathan Abram

Pojedynek na pozycji linebackera: Vontaze Burfict vs. Tahir Whitehead

Raiders nie wybrali w drafcie linebackera – co zdziwiło wielu obserwatorów ligi. Na rynku wolnych agentów pozyskali dwóch doświadczonych LB, mowa o Vontaze Burfictcie oraz Brandonie Marshallu. Wydaje się, że Marshall ma pewną pozycję startera na pozycji ILB. Gratka zaczyna się, kiedy mówimy o Burfictcie i Whiteheadzie.

Burfict miał problemy z ciągłym przebywaniem na boisku: w ostatnich pięciu latach opuszczał minimum pięć spotkań na sezon. Nie istotne czy były to zawieszenia, czy kontuzje – Burfict miał sporo wolnego.

Whitehead, z drugiej strony, jest modelowym zawodnikiem pod tym względem. Opuścił jeden mecz w całej karierze, więc rozegrał 109 spotkań w ostatnich siedmiu latach. Niestety, nie jest on zawodnikiem aż tak wybuchowym jak Burfict – może w tym sęk.

Mimo wszystko – Burfict kocha Guenthera, a Guenther wydaje się to uczucie odwzajemniać. Panowie znają się jak łyse konie, więc nie zdziwmy się, jeżeli Burfict dostanie pozycję startera bez walki. Pomijając znajomości, Burfict jest bardziej utalentowanym zawodnikiem od Whiteheada.

Prognozowany zwycięzca: Vontaze Burfict

Pojedynek na pozycji defensive tackle: P.J. Hall vs Johnathan Hankins

Jeden z pojedynków, który nie jest tak oczywisty. Kto będzie kolejnym DT po Mo’ Hurstcie? Do pojedynku staje weteran Johnathan Hankins, który będzie chciał zatrzymać młodziutkiego P.J. Halla, który mieszanie sprawdza się w defensywie Raiders.

Hankins rozegrał w poprzednim sezonie 14 spotkań. W 2018 był drugim najlepszym wewnętrznym DL, według statystyków portalu PFF. Ciągle jest jednym z ciekawszych obrońców przeciwko biegom, zdecydowanie pasującym do Maurice Hursta.

Hall to zdecydowanie większy chłop od Hankinsa. Jego wymiary pozwalają mu bardziej grać w sytuacji, kiedy trzeba bronić przeciwko szybszym zawodnikom, szczególnie w grze podaniowej. Hall, ucząc się chociażby od Hankinsa, może nabrać pewności w grze przeciwko biegom, a wtedy możemy mieć z niego dużą pociechę.

Raczej nie spodziewam się, aby Justin Ellis albo Eddie Vanderdoes odegrali większą rolę w walce o tą pozycję, a wydaje się, że Raiders postawią na P.J. Halla, który będzie zamykał rozgrywających razem z P.J. Hallem.

Prognozowany zwycięzca: P.J. Hall

Pojedynek na pozycji tight enda: Derek Carrier vs Luke Willson

Po tym, jak Raiders stracili jednego z najlepszych TE w lidze – Jared Cooka – jasnym było, że ta pozycja wymaga wzmocnienia. W drafcie, Raiders wybrali Fostera Moreau z LSU, który raczej nie będzie walczył o pozycję startera z dnia na dzień.

Wychodzi na to, że będzie to pojedynek dwóch weteranów: Carriera i Willsona.

Obaj są świetnymi blokującymi, ale to Willson jest bardziej atletycznym zawodnikiem. Jest również lepszym skrzydłowym i wydaje się, że jego pozycja jako TE1 jest pewna.

Prognozowany zwycięzca: Luke Willson

Pojedynek na pozycji running backa: DeAndre Washington vs Chris Warren III

Walka o pozycję backupa RB to – tak naprawdę – walka o RB4. Nie można kłócić się z tym, że lepszymi biegaczami są Josh Jacobs, Jalen Richard oraz Doug Martin. Pomimo głębokości na tej pozycji, mam wrażenie, że o wagę pozycji RB walczył będzie głównie Josh Jacobs i J-Rich. Jak to mówią – przezorny, zawsze ubezpieczony.

Washington jest w Raiders od 2016 roku, kiedy to został wybrany w piątej rundzie draftu. Pomimo jego zmniejszonej roli, jest zawodnikiem, którego nie możemy skreślać. Ma średnią 4,2 jarda na bieg i zdarza mu się złapać kilka podań. Jego największą wadą jest to, że jest on zbyt słaby na to, aby walczyć z obrońcami i być tzw. every-down back. Poza tym, Washington nie pokazuje nic specjalnego ponad ligową średniawkę.

Po drugiej stronie walki staje Chris Warren III, który jest w Raiders od 2018 roku jako UDFA. W preseason był zdecydowanie najlepszym biegaczem, który w opozycji do Washingtona, jest zawodnikiem masywnym i lepszym pod względem umiejętności biegu oraz chwytu podania.

Warren mógłby zająć miejsce Washingtona już rok temu, jednak nie było pewne jak wygląda jego sytuacja z kolanem – finalnie zakończona operacją. Aktualnie wydaje się, że Warren jest gotowy do gry. Nie zdziwmy się, jeżeli to młody CW3 będzie czwartym biegaczem Raiders, a Washington zostanie zwolniony.

Prognozowany zwycięzca: Chris Warren III.


O Kamil Słonka 499 artykułów
All-Time Raider. Wielki fan Mike'a Vicka. Poza Oakland Raiders sympatyzuję Pittsburgh Steelers. Wierny fan rapu z zachodniego wybrzeża USA, trochę czapkarz, buciarz. Więc? Pogadamy o footballu?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz...