“Polska Armata” kończy karierę – wielka historia, nieznana polskiej publiczności

Amerykańskiej publiczności znany jako The Polish Cannon, nam, fanatykom NFL z Polski zdecydowanie bliżej jest – po prostu – do Sebastiana Janikowskiego. Jak podaje Adam Schefter, 41-latek spod Wałbrzycha zawiesi buty na kołku po 19 latach w lidze.

Adam Schefter on Twitter

Sebastian Janikowski told ESPN that, after 19 seasons, he is retiring from NFL at the age of 41: “It was a good run. I still think of the Super Bowl – it still hurts.” He plans to turn into a cab driver, taking his 3 girls to school.

Wybrany z siedemnastym pickiem, pierwszej rundy draftu 2000, Janikowski zakończył swoją karierę jako najlepiej punktujący zawodnik organizacji, z 1799 punktami na koncie. Trafił 414 z 515 FG, co ustala jego skuteczność na wysokim, 80-tym procencie.

Najlepszy sezon Janikowskiego to oczywiście sezon 2011, kiedy to trafił FG z 63 jardów, przeciwko Denver Broncos na Mile High Stadium. Kopnięcie to wyrównało rekord NFL. Seabass jest również rekordzistom wśród kickerów z największą liczbą trafień z 50 i więcej jardów. Udało mu się zmieścił piłkę między słupkami aż 58 razy.

Janikowski to jedyny kopacz, który znalazł się w TOP10 najdłuższych kopnięć(63, 61).

Dla przypomnienia, załączam link do artykułu o Sebastianie Janikowskim, który napisałem z okazji Święta Niepodległości w 2015 roku. Kilka danych jest już nieaktualnych, ale życiorys i cała historia ciągle jest aktualna.

Sebastian Janikowski – Polska kropla w Morzu NFL

My, jako kibice Raiders, kochaliśmy Janikowskiego bardziej, niż innych polaków kopiących piłkę. Jakąkolwiek. Jest on niekwestionowaną legendą drużyny z Tarczą i kwestią honoru pozostaje to, czy Raiders zgłoszą się po Janikowskiego i podpiszą z nim jednodniowy kontrakt, który pozwoli mu zakończyć karierę jako zawodnik Raiders.

Oakland Raiders zawdzięcza wielu kibiców z Polski, właśnie postaci Sebastiana Janikowskiego.

The Polish Cannon, dziękujemy!


O Kamil Słonka 499 artykułów
All-Time Raider. Wielki fan Mike'a Vicka. Poza Oakland Raiders sympatyzuję Pittsburgh Steelers. Wierny fan rapu z zachodniego wybrzeża USA, trochę czapkarz, buciarz. Więc? Pogadamy o footballu?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz...