TE Jared Cook zawodnikiem Saints!

Przeczuwaliśmy, że Jared Cook może zmienić zatrudnienie jak tylko pojawiła się informacja o tym, że razem z Mikem Mayockiem dogadali się co do tego, aby wypróbować rynek wolnych agentów.

Wypróbować, w domyśle wykorzystać. O ewentualnych warunkach kontraktu pisało się sporo, a najbardziej aktualną ofertę przedstawił Ian Rapoport.

Ian Rapoport on Twitter

The upside for Cook is significant. He can make up to $19M over 2 years. https://t.co/fMx2t60ANL

Jared Cook miał podpisać dwuletni kontrakt warty około 15.5 miliona dolarów, z czego aż ponad połowa jest gwarantowana i to w pierwszym roku kontraktu.

Dosłownie kilkanaście minut temu dotarła do nas następująca wiadomość:

New Orleans Saints on Twitter

Sean Payton says they are “excited to have” TE Jared Cook! #Saints

Trzeba otwarcie przyznać, że Cook podpisując kontrakt w Saints osłabia Raiders, jednakże, organizacja dowodzona przez duet Gruden-Mayock nie miała do niego żadnych praw. W końcu, Cook był niezastrzeżonym wolnym agentem.

Jared Cook w poprzednim sezonie zanotował najlepsze wyniki w karierze. Startował w 14 z 16 spotkań, złapał 68 podań i zdobył 896 jardów. Dołożył do tego 6 przyłożeń i świetną średnią 13,2 jarda na chwyt.

W dwuletniej przygodzie z Raiders zanotował 30 na 32 starty, 122 chwyty, 1584 jardy i 8 przyłożeń. Widać więc, że nie bez kozery ostatni sezon był pierwszym w którym Jared Cook został wybrany do Pro-Bowl.

To świetny ruch Saints, chociaż kontrakt Cooka jest dość duży(oficjalnych informacji na temat kwot jeszcze nie ma). Dla Raiders, jest to mocny cios i… wydaje się, że czas na poszukiwania nowego TE.

Jared, dzięki za wszystko!


O Kamil Słonka 499 artykułów
All-Time Raider. Wielki fan Mike'a Vicka. Poza Oakland Raiders sympatyzuję Pittsburgh Steelers. Wierny fan rapu z zachodniego wybrzeża USA, trochę czapkarz, buciarz. Więc? Pogadamy o footballu?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz...