Raiders podpisują pięciu nowych zawodników, wśród nich QB oraz trzech zawodników defensywy

Opuszczając świat NFL na kilkanaście godzin, wrócicie do całkiem innej ligi. Wśród drużyn, które dokonują wielu małych zmian, są Oakland Raiders podpisując w ostatnim czasie gromadkę zawodników.

W środku tygodnia dostaliśmy informacje o tym, że Vontaze Burfict został zwolniony z Bengals, więc naturalnym było to, że będzie on chciał wrócić do swojego futbolowego ojca, obecnego DC Raiders – Paula Guenthera.

Na informacje o tym, że Vontaze Burfict podpisał kontrakt z Raiders nie czekaliśmy zbyt długo, gdyż zaledwie kilkanaście godzin późnij był już w bazie Raiders i trzymał w ręce długopis, w celu podpisania kontraktu.

Jak podają media, umowa dla Burficta jest umową w stylu udowodnij nam, więc jest zawarta tylko na rok, a sam Burfict ma zarobić pięć milionów dolarów. Więź pomiędzy Guentherem a Burfictem jest bardzo ugruntowana, jak mówi sam LB, pierwszą osobą, która zadzwoniła do niego po tym, jak media podały wiadomość o zwolnieniu z Bengals była jego mama, natomiast drugą był właśnie Paul Guenther.

Vontaze ma 28 lat i nigdy się nie oszczędzał. Wielu mówi, że gra brudny futbol, ale jak twierdzi sam zainteresowany, “grając w futbol nie możesz uważać na paznokcie”, co nie zmienia faktu, że opinia jaka o nim krąży jest, jaka jest.

Wydaje się, że docelowo, Burfict będzie dzielił czas gry na pozycji OLB z Tahirem Whiteheadem, chociaż wszystko wskazuje na to, że to Burfict będzie wypisany jako starter w rostrze. Jeżeli tylko uda mu się nie dostawać wielu kar i będzie przebywał jak najwięcej czasu z drużyną, z czystym sercem można stwierdzić, że pozyskanie Burficta jest świetnym ruchem ze strony Raiders.

Burfict podczas siedmiu lat w NFL zanotował 5 INT, 4 FF, 5FR(1TD) oraz 8.5 sacka. Łącznie zdobył 610 powaleń z czego 35 TFL.

Kolejnym podpisanym w tym tygodniu zawodnikiem jest CB/S Nevin Lawson, który ostatni sezon spędził w Detroit Lions.

Lawson – tak jak Burfict – podpisał roczny kontrakt z Raiders, a jego wartość wynosi trzy miliony dolców. Lions wybrali go w czwartej rundzie draftu 2014 z Utah State. Pięć lat kariery spędził właśnie w Motor City, gdzie od drugiego sezonu był starterem w niemalże wszystkich spotkaniach.

Umówmy się, że nie był on topowym DB na rynku wolnych agentów, ale lepszy rydz, niż nic.

Lawson podczas pięciu lat w NFL zanotował 25 zbitych podań. Poza tą statystyką, wszystkie rubryki pokazują 0. Ciężko cieszyć się z DB, który przez pięć lat nie zanotował ani jednego przechwytu.

Raiders zabezpieczają pozycję C/G, podpisując byłego zawodnika Chiefs – Jordana Devey’a. Devey ma być zastępcą Jona Feliciano, który w Raiders miał pozycję backupa na wymienionych wyżej pozycjach.

31-letni zawodnik wchodzi w swój szósty sezon w NFL. Wystąpił w 39 spotkaniach z czego w 17 startował. Pięć lat spędzonych na boiskach NFL podzielił między Patriots, 49ers oraz Chiefs.

Ostatnie dwa lata spędził w KC, gdzie grał na pozycji centra oraz guarda, notując trzy starty.

Zbrojenie trwa w najlepsze, a kolejnym zawodnikiem podpisanym przez Raiders jest rozgrywający – Mike Glennon.

Po zwolnieniu AJ McCarrona, jedynym zawodnikiem z pozycją backup-QB pozostał Nathan Peterman. Raiders musieli zwiększyć konkurencję, podpisując 29 letniego rozgrywającego.

Glennon był wyborem z trzeciej rundy draftu 2013, którego wybrali Buccsaneers. Po tym jak startował 13 spotkań w swoim rookie season, dotychczas wystartował tylko 9 więcej.

W 22 startach, Glennon zanotował 61% kompletnych podań i 5107 jardów. Wplątał w to 35TD i 20 INT.

Ostatnim podpisanym w tym tygodniu zawodnikiem jest były safety Giants, Curtis Riley, który ewidentnie bardzo cieszy się z tego ruchu – wnioskując, po aktywności w socialmedia.

Boobie Miles #Three5Live on Twitter

Bringin Florida to the Bay 🤙🏾😬#RaiderNation ☠️☠️☠️

Raiders podpisali Rileya na roczny kontrakt, za nieznaną do tej pory kwotę.

Riley w poprzednim sezonie startował we wszystkich szesnastu spotkaniach Giants, a wcześniej wystartował 11 potyczek w koszulce Titans.

Riley jest zawodnikiem, który dobrze czyta grę i nieźle wygląda w kryciu, jednakże jego problemem jest właściwie brak skuteczności tacklowania. W poprzednim sezonie – według PFF – zanotował aż 23 miss tackle. Na dodatek jego ocena gry przeciwko biegom została oceniona jako najgorsza wśród safetych.

Curtis Riley w swojej karierze zanotował pięć przechwytów z czego cztery w ostatnim sezonie.

Jak oceniacie ruchy Raiders? W tym tygodniu najlepszym transferem na pewno jest Vontaze Burfict, reszta to właściwie projekty, które mogą, ale nie muszą wypalić. Taki urok przebudowy drużyny, że trzeba stawiać na roczne kontrakty. Cieszy mnie to, że Raiders nie rozdali w tym tygodniu zbyt wielu pieniędzy.


O Kamil Słonka 499 artykułów
All-Time Raider. Wielki fan Mike'a Vicka. Poza Oakland Raiders sympatyzuję Pittsburgh Steelers. Wierny fan rapu z zachodniego wybrzeża USA, trochę czapkarz, buciarz. Więc? Pogadamy o footballu?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz...