Raiders łatają dziury, rynek wolnych agentów uznaje za udany!

Każdy kibic lubi, jeżeli włodarze jego drużyny zachowują zdrowy rozsądek i mądrze wydają powierzone im pieniądze. Szczególnie, w sytuacji, kiedy dowodzący organizacją to niemalże żółtodzioby w swoim fachu.

Mayock i Gruden, bo o nich mowa, doskonale znają braki w swojej drużynie, a dotychczasowe działania na rynku FA napawają nas – kibiców Raiders – radością. Problemy ze skrzydłowymi niemalże rozwiązane, a wsparcie dla linii ofensywnej oraz formacji linebackerów również zasługuje na uznanie.

Oczywiście, nie trzeba być geniuszem, żeby te braki zauważyć, wystarczyło obejrzeć dwa spotkania Raiders z poprzedniego sezonu aby upewnić się w tym, gdzie leży problem. Pod koniec sezonu byliśmy jedną z tych drużyn w NFL, która wymagała dodania jakości i talentu. Mamy tę możliwość głównie ze względu na cap space i kontakty naszych włodarzy.

Nie wszyscy podpisani zawodnicy to gracze z toplist NFL, ale każdy potrafi coś wnieść, coś czego Raiders potrzebują.

Wide receiver

Pod koniec sezonu połowa korpusu skrzydłowych Raiders tonęła w kontuzjach, a drugie pół było już na emeryturze. Nowi skrzydłowi: Brown, Williams i JJ Nelson, to całkowicie nowa jakość. Razem z małą grupą zdrowych i wartych zachodu skrzydłowych z poprzednich, nasz korpus skrzydłowych zanotował zwyżkę talentu.

Offensive tackle

Pozycja OT woła o pomstę do nieba, szczególnie teraz, kiedy został nam właściwie Brandon Parker i Kolton Miller. Okej, Miller nie był najgorszy do czasu kontuzji stopy, ale nie zbudujemy na nim stabilnej ochrony dla naszego rozgrywającego.

Duet GM poszedł po rozum do głowy i podpisał zawodnika Patriots, zwycięzcę Super Bowl Trenta Browna, który z miejsca staje się starterem. Wydaje się, że towarzyszyć będzie mu Kolton Miller, który potrzebuje przed sobą kolejnego liniowego.

Linebacker

Pozycja linebackera również spędzała nam sen z powiek. Jeżeli najlepszym LB w naszej drużynie jest Tahir Whitehead to – suma suma rum – nie ma się co dziwić. Jason Cabinda i Anthony Morrow to zawodnicy, którzy nie są w stanie decydować o wyniku spotkania. Przekonaliśmy się o tym kilkakrotnie.

Raiders nie rzucili się na pierwszą fale LB na rynku. Mosley i Barr podpisali umowy, a Raiders cierpliwie czekali, aż nagle spadł na nich Vontaze Burfict. To nie jest idealny zawodnik i każdy wie, jak problemy niesie posiadanie go w swojej drużynie, ale mimo to, jest to gość, który pasuje do systemu gry Raiders. Jego umiejętności są szczególnie przydatne w grze strefowej, zapowiada się, że Raiders będą starać się grać jak najwięcej stref.

Na Burfict’cie się nie skończyło, bo wczoraj późnym wieczorem, Raiders podpisali Brandona Marshalla, ex gwiazdora Denver Broncos. Został zwolniony ze względu na oszczędności pod czapką i – na nasze szczęście – trafił do rywala z dywizji. Marshall nie jest już tym LB sprzed dwóch, trzech lat, ale ciągle jego przydatność do krycia strefowego jest warta odnotowania i rocznego kontraktu wartego 4 miliony dolarów.

PFF OAK Raiders on Twitter

New #Raiders LB Brandon Marshall only allowed 20 receptions and 241 yards in coverage in 2018, and his 12.7 coverage snaps per reception ranked 11th among 98 qualifying linebackers ☠️ #RaiderNation https://t.co/b5VLIDAAJ8

Wygląda to naprawdę nieźle.

Burfict i Marshall dostali roczne kontrakty, co nie powoduje braku konieczności szukania dobrego LB w drafcie, wręcz przeciwnie. To moment, kiedy młodzi LB z draftu, mają się od kogo uczyć, nawet przez ten jeden rok.

Ofensywa

Raiders nie załatali wszystkich dziur, ciągle potrzebują guarda, a podpisanie Isaiaha Crowella nie zamyka poszukiwań RB. Pojawiła się jedna potrzeba, o której zapomnieliśmy dwa lata temu podpisując Jareda Cooka. To nowa, jakże ważna potrzeba w systemie Grudena.

EDGE Rusher

Kurtyna… Liczę, że w drafcie wybierzemy minimum trzech zawodników z pozycji DE, szczególnie, że na ruchy w FA na tej pozycji się nie doczekamy.

Pisałem o mądrości, a to pokazuje, że Raiders są mądrzejsi niż choćby rok temu. Nie pozyskują zawodników, którzy z miejsca są starterami(z wyłączeniem panów Brown), ale takich, którzy w razie czego gwarantują… Cokolwiek.

Jeżeli duet GM popisze się w drafcie to Raiders mogą być jedną z ciekawszych drużyn w konferencji AFC.

Trzymam kciuki.


O Kamil Słonka 499 artykułów
All-Time Raider. Wielki fan Mike'a Vicka. Poza Oakland Raiders sympatyzuję Pittsburgh Steelers. Wierny fan rapu z zachodniego wybrzeża USA, trochę czapkarz, buciarz. Więc? Pogadamy o footballu?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz...