Trzech zawodników ofensywy, na których chrapkę może mieć GM Mike Mayock

Raiders podpisując byłego analityka Draftów ze stacji NFL Network, mają wręcz niebywałą możliwość do analizy tego, co ich generalny menedżer mówił o zawodnikach wchodzących do ligi od 2008 roku. To jest bardzo pomocne dla fanów, czy też ludzi piszących artykuły o Raiders odnośnie – możliwych – ruchów transferowych, które Mike Mayock może wykonać w najbliższym okienku.

Przygotowałem trzech zawodników formacji ofensywnych, których Mayock wręcz “kochał”, kiedy wchodzili do NFL i znajdowali nowe futbolowe domy. Musimy pamiętać, że są to tylko wspomnienia i nie są one poparte żadnymi raportami dotyczącymi zainteresowania Raiders danymi zawodnikami.

Mimo wszystko, jest to kawał dobrej zabawy, która może okazać się małym przewodnikiem po rynku wolnych agentach.

WR Laquon Treadwell

W drafcie 2016 Treadwell był najlepszym skrzydłowym według Mike’a Mayocka, głównie ze względu na swoją dynamikę. Mayock porównywał go do Deza Bryanta, który ma bardzo podobne warunki fizyczne i umiejętność chwytania piłki. W wieku 20 lat, był juniorem, który złapał 82 piłki i zdobył 1,153 jardy, dodając 11 przyłożeń. A to wszystko, po dość paskudnej kontuzji nogi.

Ta kontuzja nie przestraszyła Mike’a Mayocka, który ciągle wypowiadał się na jego temat bardzo pozytywnie. Oto cytat z Mayocka, który skomentował wybranie Treadwella przez Vikings w 23. wyborze draftu.

“Wszyscy wiemy, że przebiegł 40 jardów w 4,65 podczas ‘pro day’. Taka informacja, gdybyście w niego nie wierzyli. Ma świetne ręce i potrafi wygrywać ciężkie piłki. Jest też jednym z najlepiej blokujących skrzydłowych w lidze. Jest bardzo fizyczny, twardy i ma świetne ręce. Vikings dokonali dobrego wyboru.”

Treadwell nie miał zbyt dużej możliwości do rozłożenia skrzydeł w Vikings, głównie ze względu na rozwój Stefona Diggsa i Adama Thielena. Nie wykluczone, że ze swoimi umiejętnościami i niepewną pozycją w Vikings, byłby on świetnym skrzydłowym dla Raiders, grającym w ofensywie West Coast. Dodatkowo, może być opcją nie drogą.

RB Leonard Fournette

Wygląda na to, że sprawy Fournette’a w Jacksonville nie idą tak, jakby chciał tego biegacz. Jest dominującym zawodnikiem na boisku, ale wygląda na to, że nie jest to najważniejsze, po tym jak Jaguars odmówili wypłaty jego gwarantowanych pieniędzy ze względu na bójkę w meczu z Buffalo Bills. To pokazuje, że Fournette może poprosić o wymianę, jeżeli jego drużyna nie potrafi wypłacić mu należytych pieniędzy.

Czy Oakland Raiders mogą być tą drużyną, która sięgnie po Fournette’a. Oczywiście, że tak. To byłaby świetna decyzja po tym, jak straciliśmy Lyncha, a być może i Douga Martina. W 2017 roku Mayock bardzo komplementował Fournetta, oceniając go jako jednego z najlepszych biegaczy w drafcie.

Przypomnę, co Mayock mówił o zawodniku uczelni LSU.

“To najbardziej groźny biegacz, odkąd ta liga zobaczyła Adriana Petersona. Ten gość potrafi zrobić różnicę. Jedyną zagadką jest to, czy ten zawodnik jest na boisku, aby wykorzystać go w trzeciej próbie?”

Owszem, problemem Raiders przede wszystkim jest gra skrzydłowym, ale patrząc na to, że świetnym flexem jest Jalen Richard, nie zdziwię, się, że będzie on odpowiedzią na braki Fournette’a. Nie przecierajmy oczu ze zdziwienia, jeżeli zobaczymy raporty o tym, że Mayock chce w swojej drużynie, swoim zdaniem, czwartego najlepszego zawodnika draftu 2017.

WR DeVante Parker

Kolejną opcją na skrzydłowego Raiders jest DeVante Parker, zawodnik Miami Dolphins. Przystąpił do draftu w 2015 roku, a Mayock nazwał go dziewiątym najlepszym zawodnikiem w swojej klasie. Kiedy Dolphins wybrali go z czternastym pickiem draftu, Mayock nazwał Parkera specjalnym, młodym talentem.

Niestety, Parker nie mógł odnaleźć się w Miami. W 2018 roku złapał 24 podania, na łączną ilość 309 jardów i dołożył jedno przyłożenie. Wydaje się, że Parker to taki Cooper, który może dużo pokazać, ale potrzebuje odpowiedniego środowiska.

Czy Raiders będą jego kolejną drużyną? Nie zdziwmy się, jeżeli tak będzie. Tak, jak w przypadku dwóch wcześniej omawianych zawodników.


O Kamil Słonka 498 artykułów
All-Time Raider. Wielki fan Mike'a Vicka. Poza Oakland Raiders sympatyzuję Pittsburgh Steelers. Wierny fan rapu z zachodniego wybrzeża USA, trochę czapkarz, buciarz. Więc? Pogadamy o footballu?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz...