Prysznic po meczu #60 – Raiders pokonani przez Chiefs; Mahomes urządził lanie na koniec roku

Ostatni mecz sezonu 2018 dla Raiders, to spotkanie przeciwko KC Chiefs. Raiders nie byli faworytami tego spotkania i dla nikogo nie powinien być zaskoczeniem wynik, jak to spotkanie się skończyło.

Pierwsze posiadanie ofensywne należało do KC Chiefs. Raiders mieli szansę na to, aby wyjść obronną ręką z tego posiadania, będąc bardzo blisko przechwytu i sacku w wykonaniu Ardena Keya. Autorem przyłożenia był Tyreek Hill, który przebiegł z piłką aż 67 jardów. To były bardzo szybkie punkt.

Ofensywa Dereka Carra wyglądała średnio, a szczególnie w momencie, kiedy Doug Martin rozpoczął kanonadę fumbli. Chiefs złapali piłkę na 45 jardzie boiska Raiders, ale defensywa Paula Guenthera poradziła sobie z Mahomesem forsując punt. W następnej akcji, Derek Carr postanowił zakończyć streak podań bez przechwytu i rzucił piłkę w stronę Jareda Cooka, który kompletnie nie był na to gotowy. Daniel Sorensen zamienił przechwyt na pick-6, więc Chiefs prowadzili już 14:0.

Dla ofensywy Raiders znalezienie się w połowie boiska było właściwie karą. Kiedykolwiek Carr chciał zagrać podanie, piłka trafiała w ręce zawodników Chiefs. W tym posiadaniu Carr został zsackowany i upuścił piłkę, tzw. strip sack, który zanotował po raz 7 w sezonie. Autorem tej zagrywki był Justin Houston. Chiefs zaczynali z 40 jarda własnego boiska.

Pomimo świetnej gry Tahira Whiteheada, który upuścił pewny przechwyt, Chiefs kolejny raz pokazali się z dobrej strony, wskazując nam miejsce w szeregu. Tym razem, autorem punktów był Damien Williams, który przebiegł 4 jardy i zdobył trzecie przyłożenie dla Chiefs w tym spotkaniu.

Derek Carr rozpoczął od trzech przechwytów w czterech posiadaniach ofensywnych. Wydaje się, że to koniec? Nic bardziej mylnego. Derek Carr zanotował kolejny przechwyt, który o mały włos nie zakończył się kolejnym pick-6. Jeden z LB Chiefs dobiegł aż do drugiego jarda, gdzie na jego drodze staną… Kolton Miller. Było to obalenie, które można uznać za, to które ocaliło punkty, ponieważ defensywa Raiders powstrzymała Chiefs przed zdobyczą punktową.

Wszystko było w miarę dobrze, ale kiedy trzeba było wykonać ostateczne podanie, Raiders nie potrafili stanąć na wysokości zadania. Daniel Carlson kopnął z pięćdziesiątego jarda, a przed końcem pierwszej połowy Gareon Conley postanowił jeszcze przechwycić piłkę, która kierowana była do Tyreeka Hilla.

Po tym, jak Raiders bronili pierwsze posiadanie z początku spotkania, czas na to, aby to oni rozpoczęli drugą część widowiska. Niestety, to posiadanie bardzo szybko zakończyło się puntem Townsenda, które zatrzymało się na pierwszym jardzie boiska KC. Nie było to dużym problemem dla Mahomesa, który wykonał najdłuższe podanie na TD w karierze, zdobywając 50 przyłożenie w karierze. Demarcus Robinson podwyższył wynik spotkania na 28-3.

Raiders kolejny raz puntowali, a Chiefs kolejny raz postanowili zrobić z tego pożytek. Mahomes przeprowadził drive składający się z 10 zagrywek, który zdjął z zegara meczowego pięć i pół minuty i zakończył się przyłożeniem Tyreeka Hilla. Przyłożenie skrzydłowego Chiefs ustaliło wynik spotkania na 35-3 i właściwie, nic więcej w tym meczu się już nie działo.

Kolejny drive ofensywny Raiders to kolejny punt. Mahomes nie wychodził już na murawę, a jako QB zaczął grać Chad Henne, który nie zanotował żadnych punktów. Przeprowadził bardzo długi drive, który zdjął prawie dziewięć minut z zegara meczowego, ale posiadanie to zakończyło się błędem prób.

Raiders odzyskali piłkę na minutę i dwanaście sekund przed końcem spotkania, ale nikt nie liczył już na wielki zryw. Mecz zakończył się wynikiem 35-3, a Raiders zakończyli rozczarowujący sezon 2018 z najniższymi notami.


O Kamil Słonka 498 artykułów
All-Time Raider. Wielki fan Mike'a Vicka. Poza Oakland Raiders sympatyzuję Pittsburgh Steelers. Wierny fan rapu z zachodniego wybrzeża USA, trochę czapkarz, buciarz. Więc? Pogadamy o footballu?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz...