Pięć picków w pierwszych rundach draftu przez kolejne dwa lata draftów; Mayock jest w raju!

Dzień po tym, jak Raiders skończyli sezon 2018 z ciągle wstrząsającym bilansem 4-12, Jon Gruden i organizacja Raiders rozpoczyna nowy rok z fajerwerkami, którymi jest Mike Mayock na pozycji nowego GM’a organizacji. Mayock i Gruden mają wiele dziur, które trzeba załatać, a Mayock jest w raju, patrząc na to, że ma pięć picków w pierwszych rundach draftu, przez kolejne dwa lata.

“Ludzie pytają mnie, co przemówiło za tym, abym podjął się tej pracy, odpowiedziałem im pytanie, ‘a co przemówiło, żeby jej nie brać?'”. mówi Mayock dla NFL Network. “Uwielbiam tego trenera. Mam trzy picki w pierwszej rundzie nadchodzącego draftu i dwa w następnym roku. Do tego kolejny raz mamy wzrost pieniędzy w salary cap, więc jest w czym wybierać. Więc znacie mnie i moją reakcję, kiedy sobie uświadomiłem, jak wielką maszynę mam w rękach. Co mogło przemówić, aby nie brał tej roboty?”

Ciężko będzie znaleźć lepszą sytuację dla nowego GMa w NFL, niż ta, w której znalazł się Mayock. Dla przykładu, warto wspomnieć o tym, co Reggie McKenzie odziedziczył po tym, jak został nazwany nowym GMem Raiders w 2012 roku.

Pick z trzeciej rundy został wykorzystany na Terrelle Pryora, jako dodatek, a Hue Jackson wymienił pick z pierwszej rudny draftu 2012 i z drugiej 2013 aby ściągnąć do Raiders Carsona Palemra. McKenzie nie miał kiedy się popisać.

To oznaczało, że McKenzie nie wybierał w drafcie, do… 95 picku, przy samym końcu trzeciej rundy. W offseason i tak wyglądało to gorzej, bo miał pick w piątej i siódmej rundzie. Wybory dodatkowe, które uzyskali Raiders pozwoliły mu wybrać w trzeciej, czwartej, piątej i siódmej rundzie.

Przed tym, jak McKenzie mógł skupić się na drafcie musiał wyregulować sytuację w salary cap, a w Raiders to było prawdziwe piekło. Z powodu problemów z brakiem picków i złą sytuacją w salary cap, McKenzie dopiero w 2015 roku stworzył drużynę, która mogło normalnie grać w NFL.

Mayock przychodzi do Raiders w sytuacji, w której każdy GM chciałby się znaleźć. Szczególnie, że jest on specjalistą od draftów, więc mamy nadzieję, że nowy GM, razem z trenerem głównym dogadają się co do wyborów i będziemy – w końcu – szczęśliwymi kibicami Raiders po drafcie.

Dodać trzeba, że Raiders mają 78 milionów w cap space, do wykorzystanie w nadchodzącym okienku wolnych agentów.

Ważne jest to, że Mayock nie musi przejmować się sytuacją wśród trenerów, ponieważ uważa, że jest ona wygodna.

“Rozmawiałem o tym z Jonem Grudenem i mamy to samo zdanie,” mówi Mayock. “Paul Guenther i ja byliśmy razem od 20 lat, z Richem Bissacia od 30 lat. Wiecie, mam wrażenie, że doskonale znam tych gości. Wchodząc do tego budynku z każdym mam wspólny język na starcie. Nie wyobrażacie sobie, jak zadowolony jestem.”

Dziwne, bo ja też jestem spokojny patrząc na ten duet. I nadużywając tego słowa – jestem podekscytowany – tym co może się dziać w najbliższym drafcie.


O Kamil Słonka 498 artykułów
All-Time Raider. Wielki fan Mike'a Vicka. Poza Oakland Raiders sympatyzuję Pittsburgh Steelers. Wierny fan rapu z zachodniego wybrzeża USA, trochę czapkarz, buciarz. Więc? Pogadamy o footballu?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz...