Oficjalnie: Mike Mayock nowym generalnym menedżerem Raiders; czas na nową jakość?

W poniedziałek Jon Gruden miał swoją ostatnią konferencję prasową dotyczącą spotkania z weekendu. Całkowicie tak, jak po każdym z rozgrywanych meczów. Po tej konferencji, dość nieoczekiwanie Gruden przeniósł się do sali rozmów, co było dla niego nowym doświadczeniem.

W sali rozmów, w którym znajdują się trzy puchary z Super Bowl, przygotowany jest stół z trzema mikrofonami. Jeden należy do Marka Davisa, właściciela organizacji Raiders, drugi dla niego, trenera głównego drużyny Oakland Raiders, a mikrofon w środku należy do człowieka, którego nazwisko nie schodziło z ust insiderów świata NFL. Nowego generalnego menedżera organizacji Raiders – Mike’a Mayocka.

Konferencję otworzył Mark Davis, który oficjalnie przedstawił Mike’a Mayocka jako nowego GM’a organizacji Raiders. Później głos w tej sprawie zabrał Jon Gruden:

“Chcę tylko powiedzieć, że jestem bardzo podekscytowany dodaniem Mike’a Mayocka do Oakland Raiders,” rozpoczyna Gruden. “Mike i ja znamy się od ponad 20 lat, odkąd w 1995 roku byłem w Eagles. Od tamtego czasu jesteśmy przyjaciółmi, a to już kawał czasu.”

“Znam wielu ludzi w tym biznesie, którzy kochają futbol, którzy studiują futbol, ale mało który z nich tak kocha i zna ten sport, jak Mike Mayock. Od dłuższego czasu spotykamy się i rozmawiamy o młodych zawodnikach, analizujemy ich i żartujemy, że kiedyś, być może, będziemy razem pracować.”

“Dzisiejszy dzień jest dla mnie bardzo ekscytujący, myślę, że nasi zawodnicy będą z tego bardzo zadowoleni, nasi byli oraz przyszli zawodnicy powinni być podekscytowani tym ruchem. Witamy na pokładzie Mike, jestem bardzo szczęśliwy, że jesteś tutaj z nami.”

Później głos został oddany naszemu nowemu GMowi, Mike’owi Mayockowi.

“Wiecie co, powiem wam tyle. Większość z ostatnich piętnastu lat mojego życia, spędziłem przed mikrofonem i będąc szczerym, nie pamiętam kiedy ostatnio byłem tak podekscytowany tym, gdzie jestem,” mówi Mayock. “Ostatni raz, kiedy czułem się podobnie, Pittsburgh Steelers zwolnili mnie następnego dnia. Jestem bardzo szczęśliwy z tego, że tutaj jestem. Jestem wdzięczny Panu Davisowi. Nie masz pojęcia Mark, jak bardzo jestem wdzięczny za to, że dałeś mi szansę i zaproponowałeś tą pracę.”

“Co do Jona, który wspomniał rok 1995, dostałem prawie 300 wiadomości, których nie miałem jak odczytać, a co dopiero odpowiedzieć, ponieważ ciągle pracowaliśmy. Kilka z nich, takich jak np. od Archie Manninga, Manning powiedział, ‘świetnie do siebie pasujecie’. Takich wiadomości było tam więcej, mogłem wyłapać je tylko scrollując nowe wiadomości. Wiele z nich mówiło, ‘świetnie do siebie pasujecie, kochacie futbol, macie do niego serce i pasje, to musi się udać’. Więc myślę, że nawiązanie do 1995 roku jest bardzo na miejscu. Od 20 lat rozmawiamy o futbolu i dogadujemy się w każdej sprawie. Cieszę się, że będziemy razem pracować.”

“Nie mogę opisać słowami, jak szczęśliwy jestem z tego, gdzie teraz się znajduję. W końcu, jestem Raiderem. Powoli zaczynam rozumieć co znaczy ‘Once a Raider, always a Raiders’, powiem wam jeszcze, że nie miałem takich rozmów przez ostatnie 10, 12 lat. Przyleciałem tutaj spotkać się z Panem Alem Davisem, który zaprosił mnie do tego budynku i wałkował mnie, przez osiem godzin, pytając o wszystko, co przyszło mu do głowy. Wyszedłem stąd tak zakręcony, że nie do końca wszystko pamiętam. Mało kto wiedział, że kilkanaście lat temu rozmawialiśmy tutaj o potencjalnej pracy dla organizacji Raiders.”

“Myślę, że wszystko co się dzisiaj stało jest dla nas rozwojowe. Wszystko, co zostało powiedziane, jest dobre. Jestem podekscytowany, ucieszony i gotowy do pracy, a nie ma w tym biznesie nikogo innego, z kim poszedłbym na wojnę, jak Jon i Mark.”


O Kamil Słonka 498 artykułów
All-Time Raider. Wielki fan Mike'a Vicka. Poza Oakland Raiders sympatyzuję Pittsburgh Steelers. Wierny fan rapu z zachodniego wybrzeża USA, trochę czapkarz, buciarz. Więc? Pogadamy o footballu?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz...