Największe potrzeby Raiders w 2019 roku; oto pięć z najgorzej obsadzonych pozycji w drużynie

Sezon 2018 dla Raiders już właściwie się skończył i wszyscy z zaciekawieniem wypatrujemy startu kolejnej batalii. Największe problemy Raiders to – jak zwykle – formacja defensywna, ale nie tylko. Które z pozycji potrzebują największych wzmocnień?

Edge Rusher/Defensive End

Bez dwóch zdań, naszym największym brakiem w tym sezonie, jest brak dobrego zawodnika grającego na pozycji krańcowego, linii defensywnej. Raiders w sezonie 2018 mieli tylko 13 sacków, co było najgorszym wynikiem w lidze. Drugą, najgorszą drużyną pod tym względem byli Giants, którzy zanotowali 30 obaleń. To był najgorszy rok pod względem sacków, w historii organizacji.

Liderem pod względem obaleń rozgrywającego był Maurice Hurst, który zanotował cztery obalenia, jednakże ominął on sporą część sezonu. Drugim, najlepszym pass rusherem był Bruce Irvin, z którym pożegnaliśmy się mniej więcej w połowie sezonu. Arden Key, rookie na którego liczyliśmy, zakończył sezon z dwoma obaleniami, ale jego gra nie wyglądała najgorzej. Liczę, że w 2019 roku będzie tylko lepiej.

Raiders potrzebują edge’a, nie ważne, czy będzie on wybrany z czwartym pickiem draftu, czy organizacja skusi się na jakiegoś aktywnego zawodnika. Wydaje się, że nadchodzący draft jest tak bogaty w zawodników grających na tej pozycji, że do czwartego wyboru, powinien się ostać jeden zawodnik warty uwagi.

Linebacker

Pozycja linebackera jest problematyczna dla Raiders od kilku sezonów. Niestety, Raiders zamiast inwestować w LB postanowili wydać pieniądze na weteranów boisk, takich jak Derrick Johnson czy Navarro Bowman. To pomogło w kilku spotkaniach, ale trzeba przyznać, że brak świeżego LB ukróciło bilans zwycięstw na odcinku ostatnich sezonów.

Organizacja Raiders ma w tym momencie trzech zawodników, którzy pokazują się z dobrej strony. Mowa o Tahirze Whiteadzie, który zanotował świetną drugą połowę sezonu, oraz o Jasonie Cabindzie i Marquelu Lee. Mimo wszystko, żaden z wymienionych zawodników nie robi wielkiego wrażenie i jest najwyżej solidnym zmiennikiem.

Raiders mają dwa wybory w ostatniej dziesiątce draftu, oba pozyskane w wymianach Khalila Macka i Amariego Coopera. Mam nadzieję, że jeden z tych wyborów zostanie poświęcony na jakiegoś linebackera, ale liczę również na to, że wzorem poprzednich offseasonów, sprowadzimy jednego, doświadczonego LB w okienku wolnych agentów.

Wide Receivers

Tak jak w sytuacji z LB, Raiders nie mają zbyt wielu młodych talentów na pozycji skrzydłowych. Najlepszym skrzydłowym Raiders w sezonie 2018 był 34 letni Jordy Nelson. Seth Roberts to solidny slot, ale nic więcej. UDFA Marcel Ateman pokazywał się z dobrej strony, ale nie na tyle, aby uważać go za spokojnego startera w następnym sezonie.

Uważam, że Raiders będą szukać skrzydłowego głównie na rynku wolnych agentów. Jon Gruden lubi starszych, doświadczonych zawodników grających na tak ważnych pozycjach. Trener główny Raiders chyba nie lubi użerać się z młodymi-gniewnymi. Nie wykluczam, że w drugiej rundzie draftu, Raiders nie pokuszą się o wybór skrzydłowego, ale tak jak pisałem, liczę, że raczej będą to ruchy związana z rynkiem FA.

Cornerback

Gareon Conley. Tak, właściwie to tyle, na dodatek, nie cały sezon. Ale trzeba przyznać, że Conley grał tak, jak chcieliśmy aby grał. Można założyć, że jeżeli będzie zdrowy przez cały 2019 rok, jest możliwość otarcia się o Pro Bowl. Na pewno nie brakuje mu talentu ani chęci, które mogłyby to zaprzepaścić.

Poza Conley’em, nasi CB to niezbyt pewne występy mieszanych zawodników. Wybór z czwartej rundy draftu, Nick Nelson, niestety kompletnie się nie popisał. Można go uważać, za czwartego CB w drużynie, ale patrząc na to, że Daryl Worley i Rashaan Melvin – pomimo dobrej formy – raczej wylądują na rynku wolnych agentów, Raiders muszą inwestować.

Sposób pozyskania CB może być bardzo podobny. Liczę, że Raiders podpiszą dwóch CB z marketu, oraz pokuszą się o wybór dwóch kolejnych w drafcie.

Offensive Line

Jeżeli nasza linia defensywna była w tym sezonie zła, to jak słaba musiała być linia ofensywna? Według Pro Football Focus mieliśmy 28. linię w lidze i nie można się z tym kłócić. Oto, co napisali o analitycy PFF w uzasadnieniu.

Dwa lata temu, była to jedna z pięciu najlepszych linii ofensywnych w lidze. Kelechi Osemele zanotował wielki spadek, notując średnią na poziomie 53,8, a zawodnicy na pozycji tackle byli tragiczni. Rookie Kolton Miller i Brandon Parker zanotowali łącznie 26 sacków i 19 kar.

Problemem w naszej linii jest to, że nikt tam do nikogo nie pasuje. Kolton Miller raczej nie zmieni klubu, Kelechi osemele, Rodney Hudson, czy Gabe Jackson są solidni i mają podpisane kontrakty. Donald Penn – pomimo problemów ze zdrowiem – chce zagrać jeszcze jeden sezon, natomiast Brandon Parker jest… tragiczny.

Organizacja Raiders musi powalczyć o tą formację i najlepiej poszukać wzmocnień i w drafcie i na rynku wolnych agentów, sprowadzając kolejnego weterana, który ma jeszcze na tyle sił aby rozegrać kompletny sezon.


O Kamil Słonka 498 artykułów
All-Time Raider. Wielki fan Mike'a Vicka. Poza Oakland Raiders sympatyzuję Pittsburgh Steelers. Wierny fan rapu z zachodniego wybrzeża USA, trochę czapkarz, buciarz. Więc? Pogadamy o footballu?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz...