GM Mike Mayock: “Jon ma ostatnie słowo”; Derek Carr z szansą na pozostanie franchise QB

Nowy generalny menedżer Raiders, Mike Mayock, nie marnuje czasu i ciągle szuka sobie pracy. Mayock był widoczny podczas wczorajszego finału NCAA, w którym Clemson pokonali w zaskakująco dobry sposób, drużynę z Alabama State.

Transmisja ze spotkania odbywała się przez ESPN, a Mike Mayock postanowił odpowiedzieć na kilka pytań Steve’a Levy’ego. Jednym z tych pytań było to, jak wygląda relacja pomiędzy nim a Grudene i jak naprawdę ma wyglądać ich wspólne show.

“Będąc szczerym, nie ma czym ukrywać, to Jon ma ostateczne słowo jeżeli dojdzie do jakiejś sprzeczki. Nie mam z tym żadnego problemu. Po prostu wiem, że w większości problemów się ze sobą zgadzamy. Lubie trochę pokrzyczeć, podenerwować się, powalczyć o zawodnika, musicie mi uwierzyć. Mimo wszystko, pod koniec dnia, to Jon Gruden musi wiedzieć, jak mają wyglądać Raiders. Nie uważam, żebyśmy mieli problemy z dogadaniem się.”

W poprzednim tygodniu Mayock rozmawiał z NFL Network i wypowiedział się na temat jego nieustającego wsparcia dla Dereka Carra.

“Jestem podekscytowany sytuacją w Raiders, mamy świetnego trenera, mamy świetnego rozgrywającego i trzy picki w pierwszej rundzie, co pozwala nam doskonale wykorzystać ten draft,” odpowiedział Mayock.

Nowy GM Raiders wspomniał również o tym, jak przewidywał pozycję Carra w drafcie.

“Miałem jego nazwisko jako wybór z dwudziestym pickiem draftu, więc liczyłem na to, że pójdzie w pierwszej rundzie,” mówi Mayock. “Carr potrafi podać do każdego, uważam, że to jest najważniejsze. Ma silną rękę i jest atletyczny, jest bardzo dobrym rozgrywającym w swojej kategorii. Czy powinniśmy go chronić? Czy powinniśmy mu dodać kilka broni ofensywnych, aby pomóc mu grać? Na oba pytania, odpowiedź jest oczywista.”

Kończąc rozmowę przed startem finału NCAA, Mike Mayock wypowiedział się o swoim pierwszym tygodniu w budynkach Raiders.

“Mam wrażenie, jakbym pierwszy raz od tygodnia wyszedł z biura, serio, tak myślę. To świetne uczucie. Jestem zdziwiony, jak wiele niezwiązanych z futbolem obowiązków ma GM. Muszę się do tego przyzwyczaić, bo na tym stanowisku nie wymaga się ode mnie tylko doskonałej znajomości zawodników w drafcie.”


O Kamil Słonka 498 artykułów
All-Time Raider. Wielki fan Mike'a Vicka. Poza Oakland Raiders sympatyzuję Pittsburgh Steelers. Wierny fan rapu z zachodniego wybrzeża USA, trochę czapkarz, buciarz. Więc? Pogadamy o footballu?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz...