Daniel Carlson “pracuje na swoją markę” w Raiders; jest ulubieńcem Jona Grudena

W tym sezonie pod względem kickerów, Raiders zrobili więcej zamieszania niż pożytku. Aż dotąd, jak dodali do swojego składu Daniela Carlsona. W offseasonie zwolnili długoletni duet Sebastiana Janikowskiego i Marquette Kinga, aby zastąpić ich młodymi zawodnikami, których wybrał Jon Gruden.

Eddy Pineiro i Johnny Townsend to zawodnicy, którzy mieli być solą i chlebem dla naszych kopnięć i puntów. Ten pierwszy wylądował na IR list we wrześniu, a Townsend notuje średnio 38,2 jardy odkopując piłkę.

W mgle i motłochu, Jon Gruden znalazł swój hidden gem, którym miał być Daniel Carlson. Jak się okazuje, trener główny Oakland Raiders – tym razem – się nie pomylił. Odkąd jest kickerem drużyny spod znaku Tarczy, ma 15/16 trafionych FG, wliczając 14 trafień z rzędu. Dodaje do tego 100% udanych podwyższeń z liczbą 18.

“Od momentu, kiedy nie znasz imienia swojego kickera, do marki, na którą pracował. Znam doskonale imie tego chłopaka. Wyrobił sobie markę przez te kilka tygodni. Długie field goale, różne klimaty, śliska piłka, niskie czy wysokie snapy. W domu, na wyjeździe, w cieple i gorącu, trafia wszystko. Nie wiem czy mogę go porównać do kogoś, kogo trenowałem. Jest wysoki, nawet jak na kickera. Spotkałem jego brata na treningu w poprzednim tygodniu, jest tak samo wielki, kopie na uczelni Auburn. Jesteśmy szczęśliwi, że go mamy. Jest jedną z najmocniejszych stron w naszej drużynie.”

W roku, w którym to raczej Jon Gruden znany jest z tego, że rozdaje zawodników jak Mikołaj prezenty, to Minnesota Vikings podjęła niezbyt udaną decyzję o to, aby uciąć rookiego z piątej rundy draftu, po tym, jak nie trafił trzech FG w jednym meczu. To prawdziwy prezent dla Raiders.

Jako, że wszyscy czujemy jeszcze nastrój świąteczny, musimy być wdzięczni Vikings za to, że zwolnili Carlsona, a ten trafił w nasze ręce. Może się okazać, że z taką formą, będziemy mieli kolejnego Sebastiana Janikowskiego dla organizacji Raiders. Szkoda tylko, że z inną narodowością.


O Kamil Słonka 498 artykułów
All-Time Raider. Wielki fan Mike'a Vicka. Poza Oakland Raiders sympatyzuję Pittsburgh Steelers. Wierny fan rapu z zachodniego wybrzeża USA, trochę czapkarz, buciarz. Więc? Pogadamy o footballu?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz...