Trzy klucze do zwycięstwa z LA Chargers

Przed Raiders wielka niedziela, podczas której odwiedzą Stub Hub Stadium w Los Angeles gdzie zmierzą się z tamtejszymi Chargers. Jeżeli wygrają, to mają możliwość wyprzedzenia drużyny z Los Angeles w kwalifikacji dywizji, po tym, jak Raiders zanotowali piękny start z bilansem 0-3.

Jeżeli Raiders będą chcieli wygrać niedzielne spotkanie muszą zwrócić uwagę na pewne aspekty spotkań, trzy z nich przedstawię w kilku zdaniach.

Ograniczenie Big Plays przez defensywę

Ten punkt, powtarzany już któryś raz w sezonie, ma duże odniesienie do niedzielnego przeciwnika Raiders – LA Chargers – którzy mają świetną ofensywę. Phillip Rivers wraz ze swoją amunicją, ma ochotę pomagać biegaczom i skrzydłowym, którzy potrafią zrobić wiele, aby dostać piłkę i przejść z nią jak jak najdalej wgłąb boiska.

Przez cztery tygodnie, Chargers mają najbardziej wybuchową ofensywę w NFL, a Raiders nie bardzo mają się kim przeciwstawić, co niestety zrobić muszą. Do tej pory zdobyli już 39 big plays, z czego 22 były autorstwem Melvina Gordona Austina Ekelera.

Raiders nie mają najlepszej defensywy, są ledwo średni. Jednakże, muszą wspiąć się na wyższy poziom i nie pozwolić zawodnikom z LA prowadzić własnej gry. Jeżeli uda się im zatrzymać Chargers na czterech, może pięciu dużych zdobyczach, dadzą sobie szansę aby pozostać w spotkaniu. Jeżeli nie, może zakończyć się ono bardzo szybko.

Dominacja w Red Zone

Raiders mają problem z grą w red zone, co pokazuje tylko 50% wskaźnik zdobyczy punktowej w tym obszarze. Chargers, z drugiej strony, nie mają żadnego problemu ze zdobywaniem punktów w takiej sytuacji.

NFL to liga w której trzeba wygrywać w red zone. W ostatniej dekadzie ponad 74% punktów było zdobyte właśnie w red zone.

Nie wykluczone, że ten mecz wygra drużyna która będzie lepsza w red zone, tak po stronie ofensywnej jak defensywnej. Zdobywanie przyłożeń a nie kopnięć – to będzie dewiza obu drużyn na spotkanie w piątym tygodniu rozgrywek.

Blokada na Phillipie Riversie w pierwszej połowie

Phillip Rivers jest dobry, ale… w pierwszej połowie spotkania jest historycznie dobry! Jego passer rating w tej części meczu to 96,7. Mocne tempo na początku powoduje stopniowy zjazd w trzeciej i czwartej kwarcie spotkań, więc defensywa Raiders powinna być na to przygotowana.

River oddaje wtedy nie pewne podania i jest podatny na sacki, a Raiders będą musieli wykorzystać przewagę w tej kwestii. Jeśli Raiders będą mogli utrzymać bliski wynik do czwartej kwarty, pierwszy raz w tym sezonie to właśnie ostatnia kwarta będzie mogła być zwycięska dla Raiders.