Guenther o pozycji cornerbacka w Raiders: “Teraz to wojna o pozycję startera”

Trenerzy Raiders przez cały offseason mówili, że najważniejsze, aby w tej drużynie powstała rywalizacja. Jak ostatnio powiedział koordynator defensywy Paul Guenther, właśnie tak teraz wygląda walka o pozycję startera wśród CB.

“Teraz to wojna o pozycję startera,” powiedział Guenther dla NBC Bay Area. “Każdy walczy o to miejsce, obrońcy mają ochotę na rywalizację.”

Darryl Worley powrócił z zawieszenia i grał w niedzielę przeciwko Chargers. Jego gra sprawiła, że przez większość spotkania na ławce siedział Gareon Conley, który dostał tylko 13 snapów w Los Angeles. Worley grał 49 snapów, czyli 77 procent czasu gry formacji defensywnej.

Mimo tego, Guenther powiedział, że chciałby, aby walka się zakończyła, a chociaż dwóch zawodników wyszło przed szereg i stało się kompletnymi starterami.

“Chciałbym mieć już dwóch starterów. Darryl był jednym z najlepszych CB w offseasonie, co potwierdził w niedzielę grając na wysokim poziomie,” kontynuuje Guenther. “To, ile zawodnicy będą dostawać snapów będzie zależało od postawy na treningach oraz przydatności w danej sytuacji. Trenerzy dobrze znają swoich zawodników.”

Od początku mieliśmy problem z Conley’em, który wydaje się obawiać tacklowania. Worley ostatnio był drugim tacklującym w drużynie, co bardzo chwalił Jon Gruden podczas poniedziałkowej konferencji prasowej.

Raiders są w złej pozycji, wygrali jeden z pięciu spotkań. Żaden zawodnik nie ma bezpiecznej pozycji, a defensywa Raiders jest poniżej środka ligi. Wiadomo, że przed nami jeszcze 11 spotkań, ale jest to czas w sezonie, kiedy pewne pozycje powinny być wyklarowane, tak jak wspominał nasz DC.

Worley wyglądał dobrze w preseasonie i jeszcze lepiej w niedzielę przeciwko Chargers. Ktoś musi zrobić mu miejsce i wszystko wskazuje na to, że będzie to Conley, który pomimo tego, że ma wielki talent, potrzebuje dodatkowej motywacji i jeszcze bardziej starać się o powrót na boisko.


O Kamil Słonka 498 artykułów
All-Time Raider. Wielki fan Mike'a Vicka. Poza Oakland Raiders sympatyzuję Pittsburgh Steelers. Wierny fan rapu z zachodniego wybrzeża USA, trochę czapkarz, buciarz. Więc? Pogadamy o footballu?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz...