Czy DC traci kontrolę nad ścieżką swojej kariery?

Po bardzo ciężkim pierwszym sezonie, w drugim roku przygody z NFL, Derek Carr zanotował bilans 7-9, co było nie lada sukcesem. Derek Carr miał swój najlepszy sezon w 2016 roku, kiedy to doprowadził do 12 zwycięstw i pierwszego od wieków występu w playoffach. Mało tego, Derek Carr dostał kilkanaście głosów w konkursie o nagrodę MVP!

Niestety, w piętnastym tygodniu złamał piszczel w lewej nodze, a Raiders nie potrafili się z tego otrzepać, przegrywając każde kolejne spotkanie. Oglądanie Connora Cooka na rozegraniu, sprawiło, że wielu z nas uwierzyło w to, że w postaci Dereka Carra, organizacja Raiders znalazła kolejnego Franchise QB.

Chwilę później, Reggie McKenzie sprawił, że Derek Carr został najlepiej zarabiającym zawodnikiem w NFL(na parę dni, ale jednak), podkreślił tym, że tak jak my, wierzy on w umiejętności które prezentuje wybór z drugiej rundy draftu 2014. Ostatnie wydarzenia pokazują, że włodarze Raiders woleli pozbyć się All Pro DE/LB Khalila Macka, aby uzyskać garść picków, które dalej pozwolą budować drużynę w okół ciągle jeszcze młodego rozgrywającego.

Potrafi tworzyć okazje, jest mądry, oddany, pracuje bardzo ciężko co czyni z niego naturalnego lidera. Ma piekielnie mocną rękę, którą potrafi dogrywać piłki na centymetry. Jego brat, David Carr potrafił robić dokładnie to samo. Problem jest tylko jeden, David Carr był przegrywającym QB. Wchodzący w piąty rok kontraktu, młodszy brat – Derek – niestety, też ciągle jest na minusie.

Po złamaniu piszczeli, Carr nie jest tym samym zawodnikiem. Od tamtego czasu jego bilans to 6-10, a jego zachowanie nie raz powoduje u nas ból głowy i wrzody na żołądku.

Ostatnie spotkanie w formule Monday Night Football to jedno z najgorszych spotkań w karierze Carra. Nie ma co szukać innego winnego, bo to właśnie postawa kapitana ofensywy spowodowała, że wysiłki innych zawodników okazały się niczym.

Po dobrym początku, wszystko zaczęło się od zbyt krótkiego podania w end-zone, które zostało przechwycone. W tamtym momencie, Raiders mogli osiągnąć prowadzenie dwoma posiadaniami, więc był to pierwszy gwóźdź do trumny. Po tym, Carrowi zabrakło siły. Rzucił dwa przechwyty, które były tylko i wyłącznie jego błędami. Najpierw piłka była posłana właściwie do nikogo. W kolejnym drivie rzucił pick six, co przypieczętowało porażkę zawodników Silver and Blacks. Ludzie wspominają tą zagrywkę, jak fumble, po którym przegraliśmy z Dallas Cowboys.

Gruden, mimo wszystko, komplementuje Carra jak małe, niewinne dziecko. Jest oddany swoim ocenom i wie, że rozgrywający Raiders może być jednym z najlepszych, ale to chyba nie działa. Jego plan na mecz z Rams był naprawdę dobry, starał się uderzać w te miejsca, w których przeciwnicy nie byli zbyt dobrzy. Dlatego dużo piłek lądowało w rekach Jareda Cooka. Jednakże, do każdego planu gry ofensywnej, w którym ważna jest gra górą, potrzeba wręcz bezbłędnego rozgrywającego. Raiders mieli więcej czasu posiadania piłki, więcej pierwszych prób, zdobytych jardów i punktów, a później Carr rzucił ten pierwszy, feralny przechwyt. Do tego czasu plan na Rams działał wręcz zadziwiająco dobrze. Później, wszystko się zawaliło, jakby Raiders nie mieli żadnego planu b, c, czy d.

Carr jest franchise QB w Oakland Raiders. Póki co. Widzieliśmy jak w 2017 roku Carr zanotował zjazd formy, a my kompletnie nie wiemy co jest tego powodem. Czy chodzi o kontuzje, czy cokolwiek innego o czym się nigdy nie dowiemy.

Jeżeli Derek Carr nie poprawi swojej sytuacji, Raiders nie będą wygrywać. Aby to się stało, Derek Carr musi być wymienianym jako Top 15 na swojej pozycji. Niestety, Derek Carr ciągle wydaje się obniżać loty i zobaczymy, czy obecny sezon nie będzie kolejnym, gdzie Raiders zanotują dwucyfrową liczbę porażek. Jeżeli tak się stanie, nie zdziwię się, jeżeli Derek Carr podzieli losy Khalila Macka.

Raiders mogą go obciąć i to jest ważna informacja w tej kwestii. Jeżeli zrobią to w 2019 roku, będą mu winni tylko 7.5 miliona dolarów. Jeżeli takie będą plany, spodziewajmy się, że Gruden korzystając z picku dostanego od Bears, będzie starał się wybrać nowego rozgrywającego. A wszystko po to, aby ten zawodnik, mógł dać nam chociaż troszkę nadziei na lepszych Raiders.

Oczywiście, ten wywód, to najgorszy scenariusz, ale ludzie którzy znają mnie personalnie, wiedzą, że ja zawsze zakładam najgorszy scenariusz. Derek Carr ciągle zarabia ponad 20 milionów rocznie, a to, co pokazał w drugiej połowie przeciwko Rams, nie powinno mieć miejsca. Nigdy, przenigdy! Najgorsze jest to, że taki mecz w wykonaniu Carra, czyli dobra pierwsza połowa i odcięcie prądu w drugiej części(albo na odwrót), nie był widziany pierwszy raz.


O Kamil Słonka 498 artykułów
All-Time Raider. Wielki fan Mike'a Vicka. Poza Oakland Raiders sympatyzuję Pittsburgh Steelers. Wierny fan rapu z zachodniego wybrzeża USA, trochę czapkarz, buciarz. Więc? Pogadamy o footballu?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz...