Czterech zawodników, których potrzebujemy, aby myśleć o zwycięstwie w Mile High City

Drugi tydzień NFL to spotkanie wewnątrz AFC West, które Raiders po prostu muszą wygrać. Jak wiemy, drużyny, które rozpoczynają sezon od dwóch porażek raczej nie awansują do playoffs. Nie tylko dlatego to spotkanie jest bardzo ważne. Gramy przeciwko Denver Broncos, więcej mówić nie trzeba.

I właśnie dlatego, kilku zawodników Raiders potrzebuje zrobić krok do przodu i rozegrać dużo lepsze spotkanie niż to przeciwko LA Rams. Rozpoczniemy od tego, który nasuwa się wszystkim:

Derek Carr | Quarterback

Jestem już znudzony pisaniem, że to była najgorsza druga połowa w karierze Dereka Carra, ale niestety to jest fakt. Oddał szesnaście podań, z czego kompletnych było dziewięć. Przerzucił 104 jardy i dwukrotnie jego podania zostały przechwycone. Jego passer rating wynosił… 36.5! Dla porównania, jeżeli rozgrywający będzie spike’ował piłke w każdym zagraniu, jego PR wynosiłby 39.6

Broncos to kolejna ciężka przeprawa dla Dereka Carra. Kolejna dobra defensywa, z dobrym – nie aż tak jak w Rams – secondary. Carr będzie czuł presję, musi zdobywać punkty i uciekać przed Vonem Millerem(3 sacki w meczu z Seahawks). Raiders potrzebują wielkiego meczu Carra, w innym przypadku szkoda wspinać się w góry Kolorado.

Amari Cooper | Widereceiver

Po spotkaniu z Rams widzieliśmy filmy, które pokazywały nam, że Cooper mógł mieć wielki dzień przeciwko drużynie Seana McVaya. Okazało się, że Cooper kilkakrotnie pokonywał Aqiba Taliba, ale Derek Carr nie mógł go znaleźć. To nie zmienia tego, że w ostatnich pięciu spotkaniach, Amari Cooper notował MNIEJ niż 10 jardów.

Raiders potrzebują go w grze od samego początku, kiedy obrońcy Broncos nie będą jeszcze w gazie. DB’s Broncos są świetni, więc to na pewno będzie ciężki mecz dla Coopera, mimo wszystko, liczę na to, że nasz Mr. Sinusoida w końcu odpali.

Reggie Nelson | Safety

Raiders nazwali Reggiego Nelsona kapitanem dla zawodników secondary, a w 2016 roku był on starterem nad Karlem Josephem. Mimo to, występ przeciwko Rams nie należał do udanych.

Nawiązując do Pro Football Focus, Reggie Nelson był 71. safetym na 79. kwalifikowanych po pierwszym tygodniu. Nelson był najgorszym zawodnikiem na swojej pozycji, jeżeli chodzi o grę przeciwko biegom, gdzie dostał ocenę 29.3. Nie wymaga to komentarza.

Nelson był jednym z zawodników, przez których Raiders nie notowali wystarczającej ilości stopów przeciwko Rams, ale potrzebujemy jego umiejętności jak ryba wody. Jeżeli Nelson ciągle będzie grał piach, Raiders jak najszybciej muszą postawić na Karla Josepha.

Kelechi Osemele | Tackle

Ostatnim zawodnikiem, który musi się poprawić jest Kelechi Osemele, zawodnik występujący na pozycji left tackle. W poniedziałek KO pozwolił na trzy presje przeciwko dobremu frontowi Rams. Mimo wszystko, jego dwie kary były kosztowne. Nawiązując do Pro Football Focus, Osemele zakończył mecz z oceną pass-blocking 13.6, co również jest słabym wynikiem.

Raiders staną przed kolejną bardzo dobrą formacją, która potrafi w pass-rush. Nie możemy powiedzieć, że wygramy każdy snap, ale przede wszystkim musimy uniknąć głupich kar. To właściwie nie tylko wina KO, ale całej linii ofensywnej.


O Kamil Słonka 498 artykułów
All-Time Raider. Wielki fan Mike'a Vicka. Poza Oakland Raiders sympatyzuję Pittsburgh Steelers. Wierny fan rapu z zachodniego wybrzeża USA, trochę czapkarz, buciarz. Więc? Pogadamy o footballu?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz...