Raiders świetni przeciwko Lions!

Wynik się nie liczy – to pierwsza podstawowa zasada meczów przedsezonowych – jednakże – niech podniesie rękę do góry ten, kto nie czuje radości z tych małych zwycięstw? No właśnie. W Raiders jest jeden człowiek, dla którego to zwycięstwo bardzo wiele znaczy, mowa oczywiście o Jonie Grudenie, trenerze Raiders, który powrócił na ławkę trenerską po 10 latach przerwy.

W nocy z piątku na sobotę, Raiders pokonali Lions 16-10, a zwycięstwo przypieczętował DE Fadol Brown, który spowodował fumble rozgrywającego Lions. Raiders zatrzymali Lions na zdobyczy 226 jardów, z czego 138 to zdobycz górą.

Jest wiele powodów do radości po tym spotkaniu. Wystarczy zobaczyć co zrobił Marshawn Lynch. Przebiegł 60 jardów w jednym biegu, niestety akcja ta została zanegowana, poprzez holding Koltona Millera – co nie jest już tak dobrą wiadomością.

NFL on Twitter

Niestety, kary to motyw przewodni pierwszego spotkania przedsezonowego. Łącznie było 16 zaakceptowanych dla obu drużyn, a wiele innych było odrzuconych. To oczywista sprawa dla Jona Grudena, który musi nad tym popracować.

Chyba największym powodem do radości była sytuacja, w której P.J. Hall popisał się sackiem już w pierwszym zagranym snapie. Hall pokazał się świetnie również w innych zagraniach. Wydaje się, że on i Maurice Hurst to świetny duet DT, którzy może zapewnić Raiders przyszłość.

Oakland Raiders on Twitter

Another look at our first sack of the preseason, brought to you by @pjjwatt. #DETvsOAK https://t.co/PB4pyGdnXU

Connor Cook też wyglądał świetnie. Zagrał niemal całą pierwszą połowę meczu, z wyłączeniem pierwszego drive’u. Cook zakończył mecz z wynikiem 141 jardów z 11/19. Poprowadził cztery punktowane serie ofensywne, zdobywając w tym jedno przyłożenie.

Cook zakończył spotkanie z passer rating na poziomie 98.9, osiągając wynik na poziomie 7,4 jardów na próbę. W ofensywie Raiders wyglądał bardzo dobrze i wydaje się, że na ten moment jest drugim rozgrywającym w zespole Raiders. Podsumowując, to był świetny mecz absolwenta Michigan State.

EJ Manuel zagrał całą drugą połowę, rzucił piłkę sześć razy z czego cztery razy zrobił to celnie. Zdobył 46 jardów. Drużyna utrzymała prowadzenie głównie dzięki prowadzeniu gry dołem.

Jeżeli mówimy o grze dołem – Chris Warren – przez kilka stron internetowych został okrzyknięty zawodnikiem spotkania. Był świetny w drugiej połowie, łącznie zdobył 86 jardów w 13 próbach. Zdecydowanie był najlepszym biegaczem Raiders. Martin i Richard zdobyli razem 16 jardów w sześciu próbach. Warren ma przed sobą wielką szansę, aby zostać liczącym się zawodnikiem w drużynie NFL z pozycji UDFA.

Na koniec historia, wydaje się, najświeższa. Nowy kicker drużyny Raiders, który zastąpi Giorgio Tavecchio. Rookie, Eddy Pineiro pokazał, że potrafi kopać trafiając trzykrotnie, w tym z 48 jarda przed końcem pierwszej połowy. Musi utrzymać tą formę, jeżeli chce pozostać pierwszym kopaczem drużyny Raiders na sezon regularny.

Przed nami spotkanie z Los Angeles Rams, które odbędzie się w następną niedzielę. Mecz ten będziemy mogli obejrzeć za pośrednictwem NFL Network o 22:00 naszego czasu. W tym meczu możemy spodziewać się dłuższego wystąpienia pierwszych jedenastek.

Póki co, nie tęsknię za Jackiem Del Rio.