Plusy i Minusy(PS): vs. Lions

Kampania pod tytułem Oakland Raiders 2018 rozpoczęła się świetnym, piątkowym meczem przeciwko Detroit Lions, w którym to gospodarze zwyciężyli 16-10. W tym spotkaniu najważniejszy nie był wynik, ale występy młodych, nieopierzonych zawodników, oraz przebłyski tych bardziej doświadczonych.

Przygotowałem trzy nazwiska, które zaskoczyły mnie bardzo pozytywnie, oraz tyle samo tych, którzy powinni zejść z boiska z opuszczonym czołem, zaczynamy!

+ P.J. Hall | Defensive Tackle

Wydaje się, że P.J. Hall pokazał wszystkim, dlaczego Reggie McKenzie postawił właśnie na niego, zawodnika z małej uczelni, która nie słynie z dyscypliny i wielu futbolowych gwiazd.

W pierwszej zagrywce popisał się sackiem, a później zbiciem podania na linii wznowienia. Drużyna Grudena potrzebuje takiego walczaka w środku pola, który z pomocą DE Bruce’a Irvina oraz Fadola Browna potrafił dotrzeć do rozgrywającego i powalić go na ziemię. To był świetny mecz Halla, więc oczekuję, że w meczu z Rams również płyśnie.

+ Connor Cook | Quarter Back

Wielu już powiedziało: Gdyby Cook zagrał tak dwa lata temu z Texans, Raiders dłużej byliby w play-offs. Nic dziwnego, Cook pokazał że wraz z Grudenem futbolowo dojrzał i zakończył spotkanie ze statystykami 11/19, 141 yd, 1 TD.

Wszedł po tym, jak Derek Carr rozegrał pierwszą serię ofensywną. Znalazł Johnny’ego Holtona, który pomógł mu uzbierać 41 jardów, a później popisał się świetnym podaniem do Ryana Switzera, w akcji, w której nie jeden rozgrywający bardziej szukałby rzutu na uwolnienie, gdzieś poza pole gry.

Z przekonaniem można powiedzieć, że Cook na ten moment jest drugim rozgrywającym w drużynie Oakland Raiders. Niestety, E.J. Manuel, który rozegrał drugą połowę meczu, nie pokazał kompletnie nic, poza chęciami do biegania, co również nie wychodziło mu nawet dobrze.

+ Marshawn Lynch | Running Back

Dla wielu to zdziwienie, że wylądował tutaj Lynch, ale zrobił na mnie tak duże wrażenie, że nie mogło być inaczej. Właściwie, pokazał się tylko w jednej akcji, aczkolwiek – cóż to była za akcja!

Dostał piłkę na lewą stronę, po tym jak kilkakrotnie powędrowała ona na krótkie podania, a potem to już tylko piach i wiatr. Lynch, który zawsze słynął z mocnego tąpnięcia i przepychanki, nagle pokazał, że potrafi bardzo szybko biegać. Spokojnie wyprzedził wszystkich defensorów Lions i zakończył swój bieg przyłożeniem, niestety anulowanym ze względu na holding Koltona Millera.

NFL Network on Twitter

@Terrell_Davis liked what he saw from @Raiders RB @MoneyLynch in his #NFLPreseason debut. Thoughts on Beast Mode? https://t.co/9V1v2iB7tl

– Kolton Miller | Offensive Tackle

Cholernie przykro mi, że wybór z pierwszej rundy draftu, w swoim debiucie, w preseasonie, ląduje na liście tych, którym się nie udało, no ale cóż. Kto widział mecz, ten nie powinien się dziwić. Oczywiście, głównym powodem dla którego się tutaj znalazł, jest to, że nie potrafił utrzymać rąk przy świetnym biegu Marshawna Lyncha.

W środowisku Raiders są spory, czy to dobra decyzja, czy zła. Po analizie jednego z użytkowników twittera możemy przekonać się, że decyzja o holdingu była jak najbardziej słuszna.

Safe Gipsy on Twitter

Kolton Miller’s hold negating Marshawn’s big run. Legit call. Looks like Kolton makes the reach block initially but then stops his feet and lets the defender get to the outside. https://t.co/XjvjCTPTkr

Miler nie pokazał się z dobrej strony poza tym zagraniem, więc nie bardzo mamy nad czym płakać. Ocena jest jasna, każdy błąd w sytuacji, w której mogło by się bez niego obejść, a zawodnik zdobywa przyłożenie jest błędem kategorycznym. Miejmy nadzieję, że przeciwko LA Rams, Kolton się poprawi i wyląduje po drugiej strony listy.

– E.J. Manuel | Quarter Back & Jon Feliciano G/C

Trzeci rozgrywający Raiders oraz Jon Feliciano, w tym przypadku center Raiders kompletnie się nie popisali. Nie zdali egzaminu z najbardziej podstawowego elementu wprowadzenia piłki do gry – przekazania z rąk centra do rozgrywającego tzw. snapu.

Chris Warren się napracował, jego drive wyglądał, jakby był prowadzony nie w NFL tylko na Maddenie. Biegał jak szalony i kiedy ustawił piłkę wewnątrz 10 jarda boiska Lions, do akcji wkroczył Manuel i Feliciano, którzy popełnili błąd przy wprowadzeniu piłki, która upadła na ziemie i została opanowana przez zawodników Lions.

Ciężko powiedzieć kto zawinił, ale też nie o to chodzi. Obaj zawodnicy, którzy są backupami na swoich pozycjach zawiedli, więc nie ma się nad czym zastanawiać. Panowie, powinni po prostu popracować nad podstawami gry w futbol amerykański na swoich pozycjach.

– Jason Cabinda | Middle Linebacker

UDFA Jason Cabinda nie próbuje aspirować do pierwszego składu, aczkolwiek, są eksperci którzy mówią, że jest to bardzo ciekawy zawodnik. Z tego właśnie powodu znalazł się w tym zestawieniu. Popisał się pięknym misstacklem, po czym jeden z zawodników Lions zdobył ogromną ilość jardów. Tak być nie powinno.

Cabinda dostał szansę gry przed rookiem LB Azeemem Victorem, a to co zrobił we wczorajszym spotkaniu, powinno sprawić, że w meczu przeciwko Rams częściej na boisku będziemy oglądać Victora.

To był pierwszy mecz Grudena odkąd został zwolniony przez Buccaneers 10 lat temu. Raiders budują świetną drużynę, ich celem jest zdobycie Super Bowl jeszcze przed opuszczeniem Bay Area. Póki co, spotkanie przeciwko Lions możemy uznać za dobry start.


O Kamil Słonka 489 artykułów
All-Time Raider. Wielki fan Mike'a Vicka. Poza Oakland Raiders sympatyzuję Pittsburgh Steelers. Wierny fan rapu z zachodniego wybrzeża USA, trochę czapkarz, buciarz. Więc? Pogadamy o footballu?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz...