Prysznic po meczu #40

To nie był dobry mecz, ale na nasze szczęście, Raiders się z niego wykaraskali i zrobili to w najlepszym momencie, ponieważ oficjalnie już mają duże szanse na wejście do play-offs. Warto odnotować, że w spotkaniu nie wystąpili Amari Cooper oraz zawieszony za bójkę podczas ostatniego spotkania z Denver Broncos – Michael Crabtree.

Amari Cooper ciągnie nie może uporać się z powikłaniami związanymi z nieczystym uderzeniem jednego z zawodników Broncos, które powaliło go na ziemię. Raiders do dyspozycji mieli Cordarrelle Pattersona, Setha Robertsa, Johnny’ego Holtona i Isaaca Whitneya podpisanego z practice squad.

W meczu z Giants kluczowy okazał się Marshawn Lynch. Piłkę otrzymał 17 razy, co zamienił na 101 jardów i piękne przyłożenie o długości 51 jardów. Lynch osiągnął 5.9 jardów na próbę.

GipsySafety on Twitter

TDs with Papa #1 Marshawn’s 51 yarder https://t.co/lM02U5vQpX

Dobrze jest polegać na grze dołem, ponieważ jest tam mniej miejsca na błędy, jednak nie można przebiegać całego meczu. Czasami trzeba podać, a tam świetnie spisywał się Seth Roberts, który normalnie używany jest jako typowy slot. W połowie spotkania Seth był 3/3 i zdobył 33 jardy, w tym dobry 18 jardowy chwyt, który pomógł w ustawieniu dogodnej pozycji dla Giorgio Tavecchio kopiącego w drugiej kwarcie.

Kolejna pomoc przyszła z rąk dość nieoczekiwanych, ponieważ były to ręce Clive’a Walforda. Nie jest on pierwszym wyborem trenerów Raiders odkąd w drużynie jest Jared Cook, jednak w dzisiejszej sytuacji każde ręce były pomocne. Pod koniec trzeciej kwarty był liderem drużyny, który złapał 4/4 piłki i wykręcił przy tym 57 jardów.

“Kiedykolwiek możemy użyć dwóch tight endów, robimy to, szczególnie w takich sytuacjach jak dzisiaj,” powiedział Carr po meczu. “Potrzebowaliśmy ich. Musieliśmy grać z większym kryciem, ze względu na więcej zagrywek biegowych. Z reguły zostajemy przy kryciu jeden na jednego, jednak dzisiaj było inaczej. Clive zrobił naprawdę świetną robotę.”

“Dodanie Jareda Cooka było po prostu zwiększeniem talentu ofensywy. Nie miał wcześniej wielu okazji, aby się pokazać. Widzieliśmy to, że był gotowy grać jeden na jeden, pokazywał nam to na każdym z ostatnich treningów. Jest dla nas poważnym zastrzykiem eksplozywności. Mamy mocną drogę środkiem, przydaje się ona na bliskich trzecich próbach i w tego typu sytuacjach. Jeżeli będziemy mogli utrzymać taką formę naszych tight-endów, to będzie tylko lepiej.”

Ciągle mieliśmy 10-7, a mówimy o początku czwartej kwarty. Pierwszy drive ostatniej kwarty to piękny chwyt Pattersona na 19 jardów, oraz pokaz sił nóg Marshawna Lyncha, który wykaraskał aż 21 jardów!

NFL on Twitter

@moneylynch makes ’em miss! #RaiderNation https://t.co/fNMPvWgdgT

Drive zakończył się przyłożeniem DeAndre Washingtona, a poprzedzony był mocnym chwytem Johnny’ego Holtona, który wykonał piękną pracę stopami, wyciągając je przed opuszczeniem boiska. DeAndre przebiegł środkiem dziewięć jardów i zdobył drugie przyłożenie Raiders.

GipsySafety on Twitter

TDs with Papa #2, DeAndre’s run https://t.co/8uuLjDtDXh

Giants nie mogli nadążyć za czołgającą się ofensywą Raiders. Kolejny big play to zasługa Pattersona, który przebiegł 59 jardów z piłką w rękach.

“Usiedliśmy na sideline przed tym jak odzyskaliśmy piłkę, a [ofensywny koordynator] Todd [Downing] rozrysował zagrywkę,” powiedział Patterson. “To była zagrywka typu screen, próbowaliśmy zagrać ją w różnych formacjach podczas tego meczu. Todd powiedział, że jeżeli złapie piłkę to zdobędę przyłożenie. Na moje nieszczęście złapałem ją, a później obrońca złapał mnie. Nie lubię, kiedy ktoś mnie powala od tyłu, jednak chodzi o to, żebyśmy wygrali. Koniec końców, tylko to się liczy.”

Johnny Holton wykończył ten drive dziesięciojardowym przyłożeniem.

GipsySafety on Twitter

TDs with Papa #3, Johnny Holton’s Slant https://t.co/DcePXyjIsw

Tak jak w poprzednim spotkaniu, tak w tym tygodniu, naszym najlepszym skrzydłowym był Patterson, który prawie zdobył 100 jardów, osiągając wynik 97 kresek w czterech chwytach.

“Cordarrelle zagrał naprawdę świetny mecz,” powiedział Jack Del Rio po spotkaniu. “Był kluczowy w formacji specjalnej, doskonały jako skrzydłowy, blokujący i podczas chwytu piłki. Zagrał dla nas bardzo dobry mecz. Ten toe-tap przy przyłożeniu kiedy osiągneliśmy 10 punktów przewagi był wspaniały. Można to porównać do Marshawna Lyncha, kiedy wchodzi w tryb Beast Mode powalając kilku obrońców. Świetnie się to ogląda.”

Nasza defensywa kolejny raz nie zdobyła przechwytu, co jest złym wynikiem kiedy mierzymy się z rozgrywającym, który ma 38 przechwytów i 26 przyłożeń w karierze. Łącznie zanotowaliśmy 3 sacki, które były autorstwem Irvina, Macka i Autry’ego. Dwóch pierwszych Panów Obrońców zdobyło tzw. strip sacki, czyli obalenia razem z fumblem rozgrywającego. Bruce Irvin miał trzy obalenia przed linią wznowienia.

Dla Giants punktowali Engram oraz Darkwa, adekwatnie do swoich pozycji. Ten pierwszy górą, natomiast drugi wdarł się w end-zone Raiders dołem.

Derek Carr był 22/36, zdobył 287 jardów i jedno przyłożenie. Został raz zsackowany przez Munsona, co przyniosło pięć jardów straty.

Pomimo tego, że uważam, iż był to tragiczny mecz, dobrze jest zanotować wygraną, szczególnie w sytuacji, kiedy trzy drużyny w AFC West mają bilans 6-6.

DRUŻYNA Z P R .PCT
1. Chiefs 6 6 0 0.500
2. Raiders 6 6 0 0.500
3. Chargers 6 6 0 0.500
4. Broncos 3 9 0 0.250

To kolejny ciężki mecz ze słabym przeciwnikiem, w następnym tygodniu zmierzymy się z Chiefs, którzy formalnie są liderami naszej dywizji. Zawodnicy z Kansas City w trzynastym tygodniu rozgrywek rzutem na taśmę przegrali z New York Jets(38-31 w ostatnich sekundach spotkania), natomiast Los Angeles Chargers pokonali Cleveland Browns 19-10. Drużyna z Miasta Aniołów w następnym tygodniu zmierzy się z Washington Redskins.


O Kamil Słonka 475 artykułów
All-Time Raider. Wielki fan Mike'a Vicka. Poza Oakland Raiders sympatyzuję Pittsburgh Steelers. Wierny fan rapu z zachodniego wybrzeża USA, trochę czapkarz, buciarz. Więc? Pogadamy o footballu?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz...