Downing “co najmniej” do końca sezonu

Coraz więcej mówi się o tym, że ofensywny koordynator Raiders, Todd Downing, powinien zostać zwolniony. Według ostatnich informacji, które podał Jack Del Rio, młody play-caller Raiders zostanie co najmniej do końca sezonu.

Damon Bruce, jeden z dziennikarzy Bay Area Radio, prowadzący program Point Blank zapytał Jacka Del Rio o to, czy Todd Downing zostanie z Raiders, a sam JDR odpowiedział krótko, “Tak”.

Downing przez większą część sezonu jest pod odstrzałem. Młody ofensywny koordynator dostał w spadku szóstą ofensywę ligi, która kierowana była przez doświadczonego Billa Musgrave’a. Na ten moment, po trzynastu meczach w sezonie jest to dziewiętnasta ofensywa ligi, więc… zaliczyła spory regres.

W siedmiu porażkach, ofensywa drużyny Jacka Del Rio nie zdobyła więcej niż 17 punktów, a dwie ostatnie porażki to sytuacja, w której przez trzy kwarty spotkania Raiders ani razu nie zanotowali zwiększenia punktacji. Czy to przez przyłożenie, field-goal, czy safety. Mowa oczywiście o ostatniej katastrofie w Kansas City, gdzie przegrywaliśmy 26-0, oraz o jeszcze większym blamażu w Mexico City w meczu z Patriots, gdzie wynik był o cztery oczka wyższy.

Na ten moment jesteśmy 6-7, o krok od matematycznej eliminacji z udziału w playoffs, która tak naprawdę jest niemożliwa od kilku spotkań. W tym sezonie Raiders zwolnili już jednego koordynatora – mowa oczywiście o Kenie Nortonie Jr – co wyszło na plus. W sprawie Todda Downinga, Raiders zdecydowali, że dokończą ten sezon, nie ryzykując(?) jeszcze większych strat.

Nie wiem tylko czy to ryzyko, czy świadomość zamiany zamka na guziki.


O Kamil Słonka 475 artykułów
All-Time Raider. Wielki fan Mike'a Vicka. Poza Oakland Raiders sympatyzuję Pittsburgh Steelers. Wierny fan rapu z zachodniego wybrzeża USA, trochę czapkarz, buciarz. Więc? Pogadamy o footballu?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz...