Prysznic po meczu #39

To spotkanie rozpoczęła ściana deszczu, która spadła na całą zachodnią część stanów zjednoczonych. Od początku wiadomo było, że będzie to mecz, w którym trzeba biegać. Sytuacja zaczęła się komplikować, kiedy już w początku spotkania, obie drużyny straciły starterów. Pomimo wszystko, to Raiders zostali w domu z podniesionymi czołami i wygrali kolejny istotny mecz.

Obie drużyny rozpoczęły od szybkiego 3&out, jednak drugie posiadanie Raiders to sytuacja, która odmieniła spotkanie. Nie ze względu na to, że była to jakaś piękna zagrywka, ale na to, że mieliśmy przez chwilę pokaz rodem z UFC.

W tym zagraniu Marshawn Lynch dostał piłkę, a Aqib Talib ustawiony był na kryciu jeden na jednego z nikim innym jak Michaelem Crabtreem. Pamiętacie co działo się rok temu? Dokładnie to samo stało się wczoraj. Aqib Talib kolejny raz zerwał złoty łańcuch Crabtreego, a jemu puściły nerwy i literalnie wyrzucił go za linię boiska. Rozwiązała się awantura, w wyniku której z boiska wylecieli główni aktorzy spektaklu, oraz guard Raiders, Gabe Jackson za popchnięcie – chcący, bądź nie – sędziego.

Nie chcę bronić tutaj Crabtreego, który po prostu mógł powstrzymać emocje, kibice zarzucali mu, że w ogóle nie planował w tym meczu wystąpić, a chciał go jak najszybciej zakończyć właśnie w tej sposób. Widać było agresję w tym co robi nawet w poprzednim zagraniu, kiedy niepotrzebnie uderzył Chrisa Harrisa Jr.

Levi Damien on Twitter

This is the punch in the gut Chris Harris Jr is talking about from Michael Crabtree. Harris was slow to get up. Happened the play just before the Talib chain ripping and ensuing fight. https://t.co/hKGrsBRiDK

Wiele wskazuje na to, że to właśnie przez tą akcję Aqib Talib kolejny już raz zerwał łańcuch skrzydłowego Raiders. Wydaje mi się, że liga powinna coś z tym zrobić. Chodzi mi tutaj o to, aby zabronić grać w łańcuchach, albo ukarać dodatkowo Taliba za tą sytuację. Dziwne, że żadnemu innemu obrońcy nie przeszkadza łańcuch Crabba, tylko Talibowi.

Kolejnym wątkiem tej sprawy jest to, że z Koloseum można wyjść tylko w jednym miejscu… zaraz za ławką Raiders. Nie dziwi mnie to, że Aqiba Taliba eskortował Marshawn Lynch. Pokazał niesamowitą sportową klasę, zachowując więcej spokoju niż trenerzy Raiders. Nie interesuje mnie to, czy to kolejny kuzyn Lyncha czy nie. Moim zdaniem zachował się jak prawdziwy weteran. Brawo.

Dieter Kurtenbach on Twitter

This is a hell of a screen capture.

Czy możemy już wrócić do meczu? Możemy. Kolejne zagranie Raiders to sack Shaquille Barreta na naszym rozgrywającym. Sto procent winy za tą sytuację ponosi Donald Penn, który po prostu spenniał. Broncos są na dwudziestym jardzie boiska Raiders.

Pierwsza akcja drugiej kwarty, Paxton Lynch podaje do Devontae Bookera, który obiega w zagraniu typu wheel route. Pierwsze ustalenia mówią o przyłożeniu, jednak koniec końców, sędziowie uznali, że wcześniej upadł na pierwszym jardzie.

Broncos są w idealnej pozycji aby zdobyć przyłożenie, jednak akcję zatrzymuje Cory James. Następna akcja to podanie w którym Paxton Lynch szuka Virgila Greena, blisko sytuacji był NaVorro Bowman, który piłkę zbił, ta odbiła się od Reggiego Nelsona i… uwaga… TAK! Raiders mają pierwszy przechwyt w sezonie! Piłka wpada prosto w ręce leżącego na ziemi NaVorro Bowmana, a Raiders zaczynają z 20. jarda!

NFL on Twitter

Tipped. Tipped AGAIN. And PICKED by the @Raiders in the end zone. WHOA. #DENvsOAK #RaiderNation https://t.co/nyX6x7eXeX

Raiders dostali wiatr pod narty i udało im się przejść 80 jardów aby zdobyć przyłożenie. W drivie dużą rolę odegrał Marshawn Lynch, który w końcu wygląda tak, jak tego chcieliśmy. Wszystko zakończył Amari Cooper, który złapał piękne podanie od Carra.

OAKLAND RAIDERS on Twitter

This move by @AmariCooper9 should be worth another six points. #DENvsOAK https://t.co/NpvTMMHJSB

Wiecie co sobie wtedy pomyślałem? Tam powinien być Aqib Talib, ale go nie ma. Amari Cooper miał tyle miejsca, że mógł złapać trzy piłki, jednak zostańmy przy tym, że złapał tą, która do niego leciała.

Posiadanie ofensywne Broncos to wściekły Denico Autry, który zanotował w tym spotkaniu dwa sacki. W trzeciej próbie Broncos, Denico Autry przepchał dwóch liniowych i powalił Paxtona Lyncha. Raiders zaczynają grę na 48. jardzie boiska Broncos.

Kilka zagrań później nastała kolejna katastrofa. Amari Cooper złapał podanie od Carra, a następnie został uderzony helmet to helmet przez LB Bradleya Roby’ego. Cooper przez długi czas leżał właściwie nieprzytomny, wyjechał po niego wózek, jednak Cooperowi udało się wstać i w miarę o własnych siłach opuścić boisko.

Dieter Kurtenbach on Twitter

Amari Cooper is out. This video is not for the faint of heart. https://t.co/dvRRnPMYDE

Cooper został zdiagnozowany jako wstrząśnienie mózgu, Crabtree nie może wyjść na boisko. Raiders mają trzech skrzydłowych – Setha Robertsa, Johnny’ego Holtona i Cordarrelle Pattersona. Ten ostatni powiedział po meczu: “Ja, Seth i Johnny, siedliśmy na ławce i powiedziałem im ‘Hej, zostaliśmy tylko my,’ przecież to musimy robić. Nie ważne ile razy grasz w special teams, ile masz snapów w ofensywie, defensywie. Zawsze musisz być gotowy, zostaliśmy z trzema skrzydłowymi i mam wrażenie, że zrobiliśmy świetną robotę, patrząc na to, że nie mieliśmy liderów. Staraliśmy się robić wszystko.”

Później Derek Carr mówił, że łapali oni piłki, których nie trenowali. Siedząc na side-line cały czas studiowali playbooki, aby znać nie tylko swoje ścieżki. Chłopaki pokazali charakter.

Bradley Roby został ukarany za niesportowe zachowanie, Raiders są na 11 jardzie boiska Broncos. Marshawn Lynch zdobywa 7 jardów, a następnie sędziowie gwiżdżą DPI i Raiders są na pierwszym jardzie. Piłka w rękach Lyncha i mamy przyłożenie.

NFL on Twitter

BEASTMODE. #RaiderNation https://t.co/8asyaTVCCb

Nie byłoby przyłożenia, gdyby nie genialna postawa Kelechiego Osemele. Raiders są 14:00

Kolejne posiadanie Broncos to sack Bruce’a Irvina, który chyba otrząsnął się po stracie swojego ukochanego koordynatora defensywnego. Raiders schodzą do szatni prowadząc dwoma przyłożeniami.

Początek drugiej części spotkania, to również sacki Bruce’a Irvina i Denico Autry’ego, trzeba przyznać, że pięknie przywitali Broncos.

Kolejne posiadanie to również przyłożenie Raiders, najlepszą zagrywką w tym drivie była piękna bomba skierowana do Johnny’ego Holtona. Raiders ustawili się na 6 jardzie i Jalen Richard złapał krótkie crossowe podanie, po czym wbiegł w pole punktowe Broncos.

OAKLAND RAIDERS on Twitter

The play that set it up… @Johnno_uc3 takes the top off the defense with a 47-yarder. #DENvsOAK https://t.co/Zwbot0ZBCe

Przy prowadzeniu 21:0, Paxton Lynch zszedł z boiska z kontuzją kostki. W tym meczu zanotował 9 kompletnych podań na łączną ilość 41 jardów. No trzeba przyznać, że nowy starter ofensywy Billa Musgrave’a nie spisał się tak, jakby chciał tego trener.

Na boisko wszedł Trevor Siemian i bardzo szybko udało mu się wyjść na prowadzenie w wyścigu o startera. Już w drugiej serii ofensywnej, na początku czwartej kwarty udało mu się wyjść z tarczą z sytuacji 4&7. 25 jardowe podanie złapał Cody Latimer, którego krył TJ Carrie. Broncos mają już tylko dwa posiadania straty. Szczególnie, kiedy niecałe pięć minut później Giorgio Tavecchio nie trafił kopnięcia z 35 jarda.

Niewiele poniżej sześciu minut, Broncos potrzebują przyłożenia i – z podziękowaniami dla Karla Josepha – zdobywają punkty. Karl Joseph przepuścił soczysty przechwyt, a piłkę złapał Cody Latimer, następnie Siemian znalazł Benniego Fowlera, który zdobył przyłożenie po 22 jardach.

Od króla do szczura, tak można nazwać drużynę, która od 21:0 przechodzi do 21:14 na 2:39 przed końcem spotkania. Raiders potrzebowali zdobyć jak najwięcej przestrzeni, na początku zdobyli dwa jardy po dwóch biegach, a następnie Derek Carr odpalił piękne podanie do CP33. Patterson zbił kilka tackli i zdobył 54 jardy.

OAKLAND RAIDERS on Twitter

Spark provided. @ceeflashpee84 hauls in the floater and trucks his way into Broncos territory. That will just about do it. #DENvsOAK https://t.co/NhJPyAnf5i

Broncos nie mieli time-outów, więc po @MW Raiders klękali i wygrali spotkanie wynikiem 21-14.

Denver Broncos mają bilans 3-8 i są najgorszą drużyną w AFC West, natomiast Raiders są 5-6 i mają realne szanse na to, aby wygrać swoją dywizję. Co za zwariowany sezon.

Marshawn Lynch miał 26 prób i zdobył 67 jardów oraz przyłożenie. Derek Carr 18/24, 253 jardy i dwa przyłożenie.

Defensywa zanotowała pięć sacków. Po dwa dla Autry’ego i Irvina oraz jeden dla Macka.

NaVorro Bowman zdobywa PIERWSZY przechwyt w sezonie Raiders.


O Kamil Słonka 489 artykułów
All-Time Raider. Wielki fan Mike'a Vicka. Poza Oakland Raiders sympatyzuję Pittsburgh Steelers. Wierny fan rapu z zachodniego wybrzeża USA, trochę czapkarz, buciarz. Więc? Pogadamy o footballu?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz...