Prysznic po meczu #37

Była prawie połowa meczu, kiedy Jay Cutler wykonał pierwsze niekompletne podanie. Przed tym był 16/16, miał 141 jardów i przyłożenie. Zanim do roboty wzięli się zawodnicy secondary, w niekompletności tego podania maczał palce Denico Autry, który po prostu chciał ją zablokować.

Pomijając statystykę Jaya MVP-a-like Cutlera, Raiders w tym momencie prowadzili 10-9.

Na szczęście ofensywa jakoś sobie radziła, szczególnie jeżeli popatrzymy na duet Derek Carr – Jared Cook. W pierwszej kwarcie chemia pomiędzy nimi była imponująca i wywołała 6 chwytów na 6 prób, co przełożyło się na 113 jardów. Trzy z tych kompletnych podań miały miejsce w pierwszym drivie ofensywnym, wszystkie dały pierwsze próby, z czego dwie z nich przy sytuacji 3&9. Raiders rozpoczęli od trafienia FG.

Pomijając, że Cutler radził sobie naprawdę dobrze, w pierwszym drivie Dolphins nie potrafili odpowiedzieć i musieli zakończyć swoje posiadanie puntem.

To zmieniło się w drugiej kwarcie, gdzie Dolphins przygotowali długi udany drive. Dwukrotnie udało im się wybrnąć z trzecich prób, zaliczając do tego piękne podanie do DeVante Parkera, właściwie to piękny był chwyt. W sensie, piękniejszy od podania. Posiadanie wykończył Damien Williams, który najpierw przebiegł 11, a następnie 10 jardów co udało się zamienić na przyłożenie. Dolphins nie trafili podwyższenia.

NFL on Twitter

In goes Damien Williams… TOUCHDOWN, @MiamiDolphins! #FinsUp #OAKvsMIA https://t.co/xvsvfsgbay

Już kilka sekund później zawodnicy Dolphins zgotowali niespodziankę, ponieważ zaryzykowali i udało im się odzyskać piłkę po onside kicku, więc ciągle byli w posiadaniu ofensywnym. Dwa udane podania do Juliusa Thomasa ustawiły Dolphins na 24 jardzie boiska gości. Kenyan Drake wziął piłkę w swoje ręce i po małym zysku został zatrzymany przez Karla Josepha, który wytrącił mu piłkę. Fumble podniósł Bruce Irvin.

Nie, to nie był pierwszy przechwyt Raiders, ale było to przejęcie posiadania, z którego Raiders wyszli z niczym. W pierwszym podaniu Derek Carr uruchomił Jareda Cooka, który przebiegł 27 jardów.

Seria kar dla Lee Smitha i dwie na Jaredzie Cooku sprawiły, że Raiders byli w sytuacji 1&25. Na szczęście udało im się z tej sytuacji wybrnąć i już chwilę później, Derek Carr znalazł Johna Holtona przy 44 jardowym podaniu na przyłożenie.

OAKLAND RAIDERS on Twitter

Back in the lead. Carr → Holton → Six. #OAKvsMIA https://t.co/1fOjvSHQ3L

Czy w tej akcji zobaczyliśmy vintage Carra? Zdecydowanie tak. Zobaczyliśmy też vintage playbook i bardzo chciałby, aby takie podania były grane częściej. Pomijając tą sytuację: Johnny Holton w tym sezonie złapał jedynie dwie piłki, piękno tych dwóch chwytów jest takie, że oba zostały zamienione na przyłożenie.

W ostatnich trzech minutach połowy obie drużyny zdobyły po field goalu. Raiders mieli ostatnie słowo. Carr podał do Amariego Coopera an 26 jardów, później uruchomił swojego ulubionego Cooka, który również przebiegł prawie 20 jardów, co ustawiło go na ponad 100 jardach w pierwszej połowie. Giorgio Tavecchio zaprezentował swoją nogę z 53. jardów, a Raiders schodzili do szatni z prowadzeniem 13-9.

Wielu obserwowanych przeze mnie komentatorów Raiders w tym momencie pisało, że Sebastian Janikowski właśnie żegna się z karierą w NFL. Nie jest to wykluczone.

Cutler wchodził w drugą połowę z tylko jednym nieudanym podaniem, jednak ten prawie perfekcyjny dzień musiał się skończyć. Pierwsze podanie w drugiej połowie był niekompletne, a Dolphins musieli puntować.

W pierwszym ofensywnym posiadaniu Raiders, do roboty wziął się nie kto inny jak Marshawn Lynch. Jego drugi bieg przyniósł 14 jardów zysku i ustawił Raiders mniej więcej w połowie boiska. Później Carr znalazł Coopera przy 20 jardach zysku. Trzy zagrywki później, przy sytuacji 3&2, Marshawn Lynch odebrał piłkę i biegnąć przez środek wykonał najdłuższy bieg sezonu, przebiegając 22 jardy i wpadając w end-zone Dolphins. To sprawiło, że Raiders mieli największą przewagę z wynikiem 20-9, jednak ta radość nie trwała długo.

OAKLAND RAIDERS on Twitter

Handshakes for No. 24. #OAKvsMIA https://t.co/fPzTPoTr2t

Dolphins odpowiedzieli długim, kompletnym jardem z genialnym biegiem Kenyana Drake’a na 42 jardy. Podczas biegu powalił on Dextera McDonalda i znalazł się na 23 jardzie boiska Raiders. Kilka zagrań później McDonald pokazał, że jego umiejętności tacklowania są równe zeru – z resztą w tym meczu, nie tylko on to pokazał – a Jarvis Landry wcisnął się do end-zone, więc Dolphins byli już tylko cztery punkty od dwudziestki Raiders.

NFL on Twitter

The @MiamiDolphins cap off a 75-yard drive with a @God_Son80 touchdown! #FinsUp #OAKvsMIA #SNF https://t.co/QgYp6IOEJN

Nie mam bladego pojęcia co stało się z tacklami w tym meczu. Nie chodzi tylko o wątpliwej jakości zawodników jak wspomniany McDonald, ale nawet Karl Joseph, człowiek, który uderza z prędkością Pendolino, w tym meczu grał bardzo zachowawczo i niejednokrotnie zamiast uderzać całym ciałem, starał się tknąć przeciwnika ramieniem. Nie lubimy tego.

W tym momencie wynik zamroził się na dłuższą chwilę. Przez większość czwartej kwarty, skrzydłowi Raiders zapomnieli jak łapać piłkę. Niezłapana piłka przez Setha Robertsa, a później zachowanie Marshalla Newhouse spowodowało, że Dolphins bardzo szybko odzyskali piłkę.

NOTSportsCenter on Twitter

Raiders OT Marshall Newhouse was gonna take the loose ball to the house, then reality hit (Video via @_MarcusD2_) https://t.co/O3rOUAvPPo

To zagranie ma dwa końce, niczym kij. Z jednej strony, to Newhouse puścił Suha, który dopadł piłkę Carra, z drugiej, kiedy już mleko się rozlało, Newhouse mógł nakryć piłkę. Ten jednak podjął decyzję aby próbować uratować sytuację i nie ma go za co winić – ten wielki chłop w tej sytuacji widział tylko end-zone. Koniec końców, nie tak powinna wyglądać ta sytuacja.

Po tym jak defensywa Raiders stanęła na wysokości zadania, ofensywa znowu zrobiła to, co lubi robić w tym sezonie – czyli nic. Amari Cooper powiększa prowadzenie w ilości dropów w sezonie – ma już 10, a Michael Crabtree również dołożył cegiełkę do tego stanu.

Defensywa Raiders miała cztery stopy z rzędu. Wiem, że graliśmy przeciwko Dolphins, jednak taka sytuacja cieszy.

Później ofensywa Raiders miała kolejne posiadanie. Skrzydłowi jakby odzyskali pamięć co do chwytów i tak Crabtree, Cook i Roberts złapali piłkę. Roberts miał najdłuższy chwyt, na 29 jardów, który zakończył wybiegnięciem na sideline. Kilka zagrań później Xavien Howard zbyt mocno przeszkadzał Crabtreemu, co ustawiło Raiders na trzecim jardzie od pola punktowego. Marshawn Lynch kolejny raz wziął sprawy w swoje ręce.

OAKLAND RAIDERS on Twitter

A thing of beauty. Marshawn punches it in to put us up by two scores. It’s his first multi-TD game since 2014. https://t.co/MwVqRulckv

Większość obserwatorów wpadło na jeden pomysł – kiedy ostatnio Lynch miał multi-TD game? Wpadłem na to i ja, więc śpieszę z odpowiedzią:

Kamil Słonka on Twitter

Ostatnie spotkanie w którym Lynch zdobył dwa Td było 21.12.14, kiedy to Seahawks pokonali Cardinals. Miał 113 jardów w 10 próbach. 11,3 AYR.

Raiders prowadzą 11 punktami, przy wyniku 27-16. Do końca spotkania zostało 4:37.

W następnym drivie ofensywy Dolphins najważniejszym ogniwem był… Khalil Mack. Świetnie zachował się przy próbie podania do Juliusa Thomasa, a następnie, przy sytuacji 4&19 wywołał kluczową presję na Cutlerze, który posłał piłkę do zaświatów. Wydawało się, że to koniec spotkania.

Wydawało się.

Raiders mają piłkę przy 2:53 i wszystko czego potrzebowali to pierwsza próba. Nie zdobyli ani jednego jarda przy dwóch pierwszych biegach, a następne dalekie podanie do Coopera zostało zbite i opanowane przez zawodników Dolphins.

To ciągle mecz dwóch posiadań, więc przy 1:54 Dolphins potrzebowali cudu, a właściwie przyłożenia, podwyższenia za dwa punkty, przechwycenia piłki i trafienia FG.

Dwa pierwsze założenia zostały spełnione, a wynik meczu wyglądał na 27-24.

Miami Dolphins on Twitter

Cutler to Thomas for six! #OAKvsMIA https://t.co/iokM3bX1Dd

Następny krok to opanowanie onside kicku, co na szczęście się nie udało, ponieważ piłkę opanował Amari Cooper i teraz już było po meczu.

Raiders podwyższają swój bilans do 4-5 i są drugą drużyną w AFC West, ze względu na wyniki Chargers i Broncos. Miami Dolphins spadają do 4-4.

Jared Cook był najlepszym skrzydłowym łapiąc 8 piłek na 126 jardów. Marshawn Lynch zdobył 57 jardów w 14 próbach, co daje 4.1 jarda na bieg, oraz dwa przyłożenia.

Secondary Raiders, a właściwie jego szczątki pozwoliły wyglądać Cutlerowi jak co najmniej elite QB. Zdobył 311 jardów, 3 przyłożenia i oczywiście zero przechwytów. To już dziewiąty mecz Raiders bez przechwytu zawodników formacji defensywnej. Przejęcie posiadania spowodowane uderzeniem Karla Josepha cieszy, ale to ciągle nie czysty przechwyt.

Kilka quick-hits z tego spotkania:

  • Raiders mieli siedem zagrywek na ponad 20 jardów, co powoduje, że mają oni najwięcej takich zagrywek wśród drużyn w tym sezonie.
  • Raiders dodali dwa przyłożenia na ponad 20 jardów, co daje im najlepszy wynik w lidze(26) od 2016 roku.
  • Derek Carr przerzucił 13,000 jardów, co jest czwartym takim osiągnięciem w historii Raiders.
  • Jared Cook zaliczył najlepszy mecz w sezonie tak pod względem chwytów(osiem), jak jardów(126), w obu przypadkach liderował w drużynie.
  • Johnny Holton zdobył drugie przyłożenie w sezonie przy drugim kontakcie z piłką.
  • Marshawn Lynch zdobył dwa przyłożenia pierwszy raz od 21.12.2014, kiedy to Seahawks pokonali Cardinals.

To co, bye-week?


 

O Kamil Słonka 475 artykułów
All-Time Raider. Wielki fan Mike'a Vicka. Poza Oakland Raiders sympatyzuję Pittsburgh Steelers. Wierny fan rapu z zachodniego wybrzeża USA, trochę czapkarz, buciarz. Więc? Pogadamy o footballu?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz...