Ken Norton Jr zwolniony!

Nov 1, 2015; Oakland, CA, USA; Oakland Raiders defensive coordinator Ken Norton Jr. encourages the defense before the start of the game against the New York Jets at O.co Coliseum. Mandatory Credit: Cary Edmondson-USA TODAY Sports

Dosłownie kilka minut temu, świat obiegła informacja, na którą kibice Raiders czekali od kilku miesięcy. Oakland Raiders zwalniają defensywnego koordynatora – Kena Nortona Jr., i powołują w jego miejsce Johna Pagano.

Nikt chyba nie ma wątpliwości, że była to dobra decyzja, ze względu na to, że nasza defensywa pod wodzą Nortona była z reguły najgorszą w lidze.

Ken Norton Jr. był koordynatorem Raiders przez trzy lata, a ten sezon był uznany za najgorszy z nich. Po 10 meczach, w 11 tygodniach rozgrywek, Raiders nie zdobyli ani jednego przechwytu, a wszyscy QB rozgrywający mecze przeciwko naszej defensywie, notowali bardzo dobre passer ratingi.

Wielu ekspertów mówiło, że problemy z formacją defensywy Raiders nie zależą od zawodników, tylko od trenera, który nie potrafi dobrach schematów gry. Przez to nawet Khalil Mack nie wygląda już tak groźnie, jak chociażby rok temu, nie wspominając już o regresie naszych defensive back’s – Reggiego Nelsona, Seana Smitha i Davida Amersona, którzy w tamtym roku nie byli aż tak źli – chociaż, nie byli też dobrzy.

W następną niedzielę Raiders zmierzą się z Denver Broncos, którzy wczoraj zwolnili swojego ofensywnego koordynatora.


O Kamil Słonka 475 artykułów
All-Time Raider. Wielki fan Mike'a Vicka. Poza Oakland Raiders sympatyzuję Pittsburgh Steelers. Wierny fan rapu z zachodniego wybrzeża USA, trochę czapkarz, buciarz. Więc? Pogadamy o footballu?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz...