Jack Del Rio na celowniku

Nie tak dawno temu humory kibiców Oakland Raiders były naprawdę dobre, ponieważ dowiedzieliśmy się, że “zmora” Raiders, czyli trener defensywy, został zwolniony. Dlaczego napisałem w cudzysłowie?

Dlatego, że jest już co najmniej kilku zawodników i ekspertów NFL twierdzących, że zwolnienie Kena Nortona Jr., to tylko zagrywka, która ma uspokoić kibiców. Wystarczy na twitterze wpisać #scapegoat i wszystko będzie dla każdego z Was jasne.

Pierwszy głos zabrał aktualny OLB Raiders – Bruce Irvin, który pracował z Nortonem w Seahawks i Raiders. Widać, że nie jest zadowolony z tej decyzji. Powiedzmy sobie szczerze, to właśnie Norton był powodem, dla którego Irvin przeszedł do Raiders.

Dobrze, że nie posunął się za daleko, po prostu napisał krótki komentarz, chociaż jak podają nocne raporty z treningu, wcale nie było tak kolorowo.

Bruce Irvin on Twitter

BULLSHIT

Za informacją Vica Tafura dowiedzieliśmy się, że Bruce Irvin miał pogawędkę na uboczu z Jackiem Del Rio, po czym udał się do domu.

Vic Tafur on Twitter

Irvin had a long talk with Del Rio at practice and then left. Del Rio said earlier today he was going to give him some space to get over Norton’s firing

Bardzo nie podoba mi się ta sytuacja, jest to zagrywka czysto nieprofesjonalna i przypomina mi zachowanie Donalda Penna sprzed sezonu, który obraził się na cały świat przez pieniądze. Słuchaj Bruce, jak Ci coś nie odpowiada, to po prostu zapukaj do biura Reggiego McKenziego i poproś o wymianę.

Więcej niż pewne jest to, że Bruce Irvin po zakończeniu sezonu za wszelką cenę będzie chciał dołączyć do drużyny, która podpisze Kena Nortona Jr., o ile taka się znajdzie.

Kolejni zawodnicy którzy już nie grają pod wodzą Del Rio byli mniej powściągliwi od Bruce’a Irvina.

Tweetem dnia w tej sprawie na pewno będzie wypowiedź emerytowanego skrzydłowego Steve’a Smitha Sr., który miał do powiedzenia bardziej gorzkie słowa. Smith wypowiedział się, jakby wiedział więcej od nas, a z dyskusji pod tym tweetem można przeczytać, że sam mówi, iż wie trochę więcej niż kibice, ze względu na kontakt z zawodnikami i trenerami. W każdym bądź razie, Agent 89, jak sam nazwał się Smith, powiedział, że Norton był “DC”, a tak naprawdę to Del Rio wywoływał zagrywki, oraz planował spotkanie. Dodał jeszcze komentarze z Teorii Spiskowych w stylu “Nie dajcie się oszukać!” 

Sytuację poparł były LB Raiders, teraz zawodnik SF 49ers, który odpowiedział na ten tweet krótkim “Niech prawda wyjdzie na jaw!”

Malcolm Smith on Twitter

@89SteveSmith @nflnetwork let that truth out!!!

W tzw. międzyczasie, swoje trzy grosze do sprawy dorzucił Bobby Wagner, który również powściągliwie i bezosobowo wypowiedział się na temat tej sprawy.

Bobby Wagner on Twitter

Don’t point fingers @ someone else when it could be you that’s the problem.

W skrócie, chodzi o to, żeby nie obwiniać innych, kiedy samemu jest się winnym. Wagner nie grał z Del Rio, jednak grał pod wodzą Nortona Jr., więc oglądając mecze Raiders mógł poznać, że coś wygląda z goła odmiennie niż wtedy, jak jego trenerem był zwolniony koordynator defensywy Raiders. Sam już nie wiem co o tym sądzić.

Wśród kibiców jest kilka opinii, po pierwsze, większość ludzi zaczyna właściwie żądać zwolnienia wszystkich trenerów Raiders, czasami mam wrażenie, że za niedługo zaczną pisać, że chcą zwolnienia Mike’a Tice’a, trenera OL. Ale tak naprawdę, głównym celem tych krzyków jest oczywiście Jack Del Rio.

Jest też opinia, że najpierw powinni zwolnić koordynatora ofensywy – Todda Downinga – jednak nie wiem czy ma to sens w związku z Nortonem. Zwolnienie Todda Downinga to inna sprawa, a właściwie inną sprawą było zwolnienie Billa Musgrave’a, który poza tym, że nie był ulubionym koordynatorem ofensywy kibiców Raiders, był lepszy od Downinga.

Trzecia opinia, to przekonanie, że z Kenem Nortonem Jr., coś jest nie tak, a popierana jest tym, że wspomniany koordynator defensywy Raiders w Seahawks odpowiadał za trenowanie linebackerów, nie całej defensywy, a Pete Carroll trzykrotnie nie awansował go na pozycję koordynatora formacji defensywy. Kibice Raiders przekonani są, że to jest dowodem na to, że to KNJ jest problemem.

Na pewno niecodzienną sprawą jest to, że zawodnicy, aż tak głośno wypowiadają się na temat zwolnienia trenera, a jeszcze mniej spotykaną sprawą jest to, że właściwie oczekują oni zwolnienia trenera głównego, trenera który przecież znany jest z tego (podczas historii z Jaguars), że żongluje koordynatorami tak defensywy jak ofensywy i – jak przypominają eksperci – bardzo często chował swoje winy za innymi trenerami.

Cała sytuacja na pewno jest rozwojowa i jeszcze nie raz będziemy świadkami podobnych wypowiedzi. Czekam na ruch Reggiego McKenziego. Ja mam wrażenie, że jeżeli sezon Raiders będzie wyglądał tak jak wygląda przez ostatniego tygodnie rozgrywek, to właśnie generalny menedżer Raiders pociągnie za sznurki, a w następny sezon wejdziemy z całkiem nowym składem trenerskim.

Tylko proszę, zostawcie Mike’a Tice’a!


O Kamil Słonka 476 artykułów
All-Time Raider. Wielki fan Mike'a Vicka. Poza Oakland Raiders sympatyzuję Pittsburgh Steelers. Wierny fan rapu z zachodniego wybrzeża USA, trochę czapkarz, buciarz. Więc? Pogadamy o footballu?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz...