Darren McFadden kończy karierę!

Dosłownie kilka chwil temu na kibiców NFL spadła wiadomość o tym, że Darren McFadden zakończył karierę. Ostatnie lata McFaddena to historia z Dallas Cowboys, jednak pierwsze siedem lat kariery w NFL spędził on w Oakland Raiders, którzy wybrali go z czwartym pickiem draftu 2008, prosto z uczelni w Arkansas.

Podczas swojej futbolowej kariery Darren McFadden zwiedził tylko dwa kluby w przeciągu dziesięciu sezonów. Rozegrał w swojej karierze 103 spotkania, z czego 75 z nich jako starter. Poniżej możecie zobaczyć statystyki z całej kariery McFaddena.

CARRER Rush YD TD Y/A Y/G REC.YD REC.TD REC.Y/G
D..McFadden 1302 5421 28 4,2 52,6 2114 5 20,5

W Raiders spędził większość swojej kariery, bo było to siedem – lepszych i gorszych – lat. Zdecydowanie, najlepszy pod względem statystyk sezon to rok 2010, kiedy to RUN DMC przebiegł 1157 jardów i zdobył 7 przyłożeń dołem. Do tego dołożył ponad 500 jardów górą i trzy przyłożenia. Podsumowanie jego statystyk z tych siedmiu lat znajdziecie w poniższej tabeli.

RAIDERS Rush YD TD Y/A Y/G REC.YD REC.TD REC.Y/G
D..McFadden 1038 4247 25 5,1 51.2 1769 5 21,3

Pod względem zdobytych jardów jest szóstym runningbackiem w historii Raiders, natomiast pod względem zdobytych przyłożeń zajmuje ósmą pozycję. Tą samą lokatę zajmuję pod względem zdobyczy jardowej na spotkanie. Wszystkie statystyki dotyczą pozycji biegaczy.

Informację o zakończeniu kariery podał sam zainteresowany, na własnym profilu twitterowym, wraz z krótkim oświadczeniem:

Darren McFadden on Twitter

Darren McFadden on Twitter

https://t.co/6f7RVXkjvl

Nie obyło się bez podziękowań dla chłopaków z linii ofensywnej i całej formacji, w której grał McFadden. Nie mogło zabraknąć również podziękowań dla trenerów. Darren McFadden postanowił również podziękować “Mr. D” czyli nikomu innemu jak legendarnemu Alowi Davisowi, który wybrał go w drafcie 2008.

Dla kibiców Raiders, Darren McFadden jest jednym z najważniejszych zawodników Raiders w ich najnowszej historii, zawsze będziemy pamiętać go z kapitańskiej odwagi, pokory i przywództwa, które towarzyszyło temu biegaczowi w każdym meczu granym z Tarczą na piersi.

Darren McFadden oficjalnie został zwolniony przez drużynę Dallas Cowboys 26.11.17, a decyzja o zakończeniu kariery ujrzała światło dzienne dwa dni później.

Darren, nie pozostaje nam nic innego jak życzyć udanych interesów, wielu obejrzanych spotkań swojej ukochanej uczelni z Arkansas, oraz – przede wszystkim – czasu z rodziną i zdrowia.


O Kamil Słonka 475 artykułów
All-Time Raider. Wielki fan Mike'a Vicka. Poza Oakland Raiders sympatyzuję Pittsburgh Steelers. Wierny fan rapu z zachodniego wybrzeża USA, trochę czapkarz, buciarz. Więc? Pogadamy o footballu?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz...