Crabtree, Talib zawieszeni na dwa spotkania

Oakland Raiders' Michael Crabtree (15) looks down on the sideline as the Raiders lose to Kansas City Chiefs in the fourth quarter of their NFL game at Oakland Coliseum in Oakland, Calif, on Sunday, Oct. 16, 2016. (Ray Chavez/Bay Area News Group)

Byłem jednym z niewielu ludzi wśród komentatorów NFL na polskim twitterze, który twierdził, że obaj zawodnicy pomiędzy którymi rozegrała się bójka podczas ostatniego spotkania będą zawieszeni. Tak właśnie się stało, obaj zainteresowani, tj. WR Raiders Michael Crabtree oraz CB Broncos Aqib Talib zostali oficjalnie zawieszeni na dwa spotkania.

Co kilka chwil na twitterze można dojrzeć nagrania z innych kamer pokazujące coraz to nowsze spojrzenie na tą sprawę. W poniższym zobaczycie, kto pierwszy zaczął. Moim zdaniem był to holding tak jednego, jak drugiego zawodnika, jednak to Aqib Talib zaczął chwytać łańcuch Crabba. Wszystko macie podświetlone w poniższym tweetcie.

GipsySafety on Twitter

Close up on Talib’s chain yank that started it all. https://t.co/aYWtGBcZBx

Wszystko zaczęło się od tego, że Talib już drugi raz zerwał naszyjnik Crabba, nie ma się co dziwić, że skrzydłowy Raiders postanowił się odegrać i zachować agresywnie. To z kolei wywołało reakcję większej ilości zawodników Broncos, a sam Talib ściągnął kask Crabba i cisnął nim w niczego winne pomponiarki.

Nie trzeba było dużo czasu, żeby wywiązała się jatka. Gabe Jackson został wyrzucony z boiska, za to, że wpadł i przewrócił sędziego, po czym wisiało na nim chyba 6 czy 7 zawodników Broncos. A on dalej stał na nogach! Beast Mode!

Później Talib starał się dotrzeć do Crabba, obaj starali się wymienić ciosy, jednak żaden z nich nie trafił przeciwnika. Obaj zawodnicy, razem z Jacksonem zostali wyrzuceni z boiska.

Ciekawe jest to, że na twitterze znalazł się kawałek listu, który liga wysłała do Taliba w celu uargumentowania zawieszenia. Możemy w nim przeczytać, że liga zwróciła uwagę na zerwanie łańcucha po raz drugi oraz na to, że ściągnął mu kask i rzucił w jego kierunku, co naraziło nie tylko Crabba ale także personel. Koniec końców, kiedy zostali już rozdzieleni, Talib próbował wrócić do skrzydłowego Raiders i jeszcze raz uderzyć go w twarz.

Nicki Jhabvala on Twitter

The league’s letter to Aqib Talib notifying him of his violations and two-game suspension:

Głos w sprawie zabrał również Jack Del Rio, co dziwne, również za sprawą twittera. Skomentował, że nie rozumie tego zachowania ligi, ze względu na podobną sytuację pomiędzy AJ Greenem i Jalenem Ramseyem(chodzi o bójkę, nie łańcuch), gdzie żaden z zawodników nie został zawieszony nawet na jedno spotkanie.

Jack Del Rio on Twitter

🤔Hard to understand the reasoning for this judgement based on most recent ruling w/ altercation see WR Cin and DB Jax = 0 games suspended https://t.co/jH9cZRecPn

A ja uważam inaczej. Niestety, ciężko mi to przyznać, ale ciesze się z zawieszenia zawodników na dwa spotkania. Oba te zawieszenia skończyły się natychmiastową apelacją zawodników – co jest już potwierdzone oficjalnie – i stawiam, że oba skończą się zawieszeniem na jedno spotkanie. Daleki jestem od osądów, które mówią o zawieszeniu czy Crabba czy Taliba na cały sezon, ale coraz bardziej przekonuje się, że to Talib zaczął i – chcąc nie chcąc – zrobił to drugi raz podczas dwóch ostatnich spotkań(w pierwszym w tym sezonie nie wystąpił Crabtree).

To już jest recydywa, bo jak pamiętamy, Crabtree nie zareagował kiedy stało się to pierwszy raz, motywując to tym, że była to decyzja biznesowa, dla dobra drużyny. Nie wiem, czy w tym przypadku było mu wszystko jedno, bo Raiders grają jak grają, czy tak, jak sugerują niektórzy, Jack Del Rio traci wiarygodność w szatni i zawodnicy po prostu nie czują dyscypliny.

Ciągle czekamy na decyzję ligi w sprawie apelacji, która powinna pojawić się w nocy z czwartku na piątek naszego czasu.


O Kamil Słonka 475 artykułów
All-Time Raider. Wielki fan Mike'a Vicka. Poza Oakland Raiders sympatyzuję Pittsburgh Steelers. Wierny fan rapu z zachodniego wybrzeża USA, trochę czapkarz, buciarz. Więc? Pogadamy o footballu?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz...