AFC West: Co dalej z Raiders?

Ostatnia porażka z Buffalo Bills spowodowała, że dostaliśmy kontrolny policzek, który miał zmusić nas do przebudzenia. Jeżeli przegralibyśmy w Miami, ten sezon powinniśmy spisać na straty, jednak wygraliśmy, więc… są jeszcze nadzieje.

Zwycięstwo spowodowało, że Raiders są 4-5. Byliśmy jedyną drużyną z AFC West, która w tej kolejce wygrała spotkanie. Chiefs przegrali w Dallas, Broncos zostali zniszczeni przez Carsona Wentza i jego Eagles, a Chargers mieli wolne.

Tak wygląda sytuacja wewnątrz AFC West:

  1. Kansas City Chiefs 6-3(2-1 w dywizji)
  2. Oakland Raiders 4-5(1-2 w dywizji)
  3. Los Angeles Chargers 3-5(2-2 w dywizji)
  4. Denver Broncos 3-5(2-2 w dywizji)

W jednym momencie Raiders wyskoczyli z ostatniej pozycji na drugą, a od pierwszego miejsca dzieli ich aż trzy zwycięstwa.

“Rozumiemy swoje położenie,” mówi Jack Del Rio w konferencji pomeczowej. “Wiemy, że dużo się działo przez ten weekend, dużo dobrych rzeczy dla Raiders. Zaczynając od tego, że wygraliśmy spotkanie. Kiedy masz wyznaczony cel, prędzej czy później go osiągniesz. To co musimy zrobić to ciągle grać dobry futbol i starać się zgarnąć jeszcze parę zwycięstw.”

Następny tydzień dla Raiders to bye-week, czas zmian i ostatecznych korekt. Po tym sprawa wygląda co najmniej bardzo trudno. W 11 tygodniu jedziemy do Meksyku, gdzie na Estadio Azteca spotkamy się z Patriots, a następnie zagramy z nieciekawie wyglądającymi Broncos i jeszcze gorzej wyglądającymi Giants. Później notujemy kolejny bardzo ważny mecz wewnątrz dywizji AFC West – jedziemy do Kansas City – gdzie Derek Carr jeszcze nigdy nie wygrał. Kolejne spotkania to potyczka z Cowboys oraz piekielnie trudny wyjazd do Wentzylwanii, aby zmierzyć się z tamtejszymi Eagles. Sezon zwieńczy spotkanie z LA Chargers.

Raiders mają na koncie pięć porażek, a ostatnie siedem spotkań wcale nie wygląda na takie, które możemy wygrać. Jeżeli chcemy myśleć o play-offs możemy pozwolić sobie na maksymalnie dwie porażki, co z tą rozpiską – moim zdaniem – jest po prostu niemożliwe.

W tym momencie Raiders są 1.5 poniżej wild card spot, za Bills oraz Jaguars/Titans. Wszystkie trzy drużyny mają bilans 5-3.

Realnie, a właściwie to troszkę naciągając moją fantazję, liczyć można na zwycięstwo z Broncos, Giants oraz na koniec sezonu z Chargers. Reszta spotkań, póki co, wygląda jak bezproblemowe zwycięstwo przeciwnika.

Czy bye-week okaże się na tyle owocny, że Raiders zadziwią moje przewidywania?


 

O Kamil Słonka 475 artykułów
All-Time Raider. Wielki fan Mike'a Vicka. Poza Oakland Raiders sympatyzuję Pittsburgh Steelers. Wierny fan rapu z zachodniego wybrzeża USA, trochę czapkarz, buciarz. Więc? Pogadamy o footballu?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz...