Trzy klucze do zwycięstwa z Ravens

Oakland Raiders running back Jalen Richard (30) runs against the Kansas City Chiefs during the second half of an NFL football game in Oakland, Calif., Sunday, Oct. 16, 2016. (AP Photo/Marcio Jose Sanchez)

Po ostatniej porażce z Denver Broncos 16-10, Raiders są 2-2 co daje trzecią pozycję w AFC West. Zawodnicy będą liczyć na to, że w domowym spotkaniu przeciwko Baltimore Ravens uda im się polepszyć ten bilans.

Ravens mogą być idealnym przeciwnikiem aby to zrobić, ponieważ pokonywaliśmy ich dwukrotnie w przeciągu ostatnich dwóch lat. Co lepszego możemy zrobić, niż pokonać drużynę z konferencji AFC?

Zobaczmy, jak może się to udać.

1. Obudzić run-game!

Ravens to 25. drużyna w lidze, jeżeli chodzi o obronę przeciwko grze biegowej, średnio oddają 127,3 jarda na mecz. Po tym, jak tydzień temu graliśmy przeciwko najlepszej obronie przeciwko biegom, Raiders powinni lepiej czuć się z lżejszym przeciwnikiem. Dodatkowo, EJ Manuel będzie potrzebował zdjęcia presji ze swojej gry.

Ofensywa biegowa Raiders aktualnie jest 24. w lidze, zdobywając średnio jedynie 86,3 jarda przez pierwsze cztery tygodnie sezonu. To musi się zmienić, jeżeli Raiders chcą poprawić wyniki z dwóch poprzednich tygodni. Podobno Marshawn Lynch robi wszystko by poprawić swoje wyniki.

“Siedział z nami w samolocie,” mówi LT Donald Penn, “siedział z nami i oglądał filmy ze mną i Rodneyem[Hudsonem], pytał jak czytamy niektóre momenty, jak je rozumiemy.”

“Ciągle się uczy, to ciągle jest dla niego nowe. To nowość, totalnie inne schematy, od tych, którymi biegał przez większość kariery w Seattle. Ciągle stara się poprawić. Wiem, że spędza dużo więcej czasu z chłopakami z linii ofensywnej i ich trenerem, ciągle stara się z nimi wymyślać coś co może zaskoczyć przeciwnika.”

Marshawn i OL muszą być w jednej linii, jeżeli chcą aby run-game była skuteczna. Wydaje się, że w meczu z Broncos problemem były aspekty mentalne.

Kiedy ofensywny koordynator tworzy silne, wzmacniane biegi, wszystko zaczyna się od podwojeń i tworzenia dziury. Na samym początku wszystko zależne jest od OL, więc jeżeli defensywa zachowa się tak jak w przytoczonym tweecie, bieg spalony jest na panewce.

Chris Reed on Twitter

This is why the run game didn’t work. KO and Hudson cannot get beat like this. https://t.co/QG8xHXXXaU

Broncos podpisując NT Domata Peko usprawnili defensywę przeciwko biegom, takie zagrywki jak ta powyżej pokazują, że może przyjąć on na siebie nawet Hudsona i Osemele.

2. Presja na Flacco

Kompletność podań Flacco to około 62%, 601 jardów, cztery przyłożenia i… aż 6 przechwytów! Ravens to najgorsza ofensywa pod względem rzutowym w lidze. Zdobywają średnio 142,5 jardów na mecz. Defensywa Raiders nie może przepuścić takiej okazji do nabijania przechwytów i sacków.

Jednym z głównych powodów dla których ofensywa Ravens wygląda tak słabo w grze górą, jest to, że Flacco został zsackowany dziewięciokrotnie w tym sezonie. Chodzi głównie o to, że jego blokujący są po prostu słabi.

Raiders pass-defens jest 19. w lidze, średnio wpuszcza 227,8 jarda na mecz. Interesujące będzie to, jak Ken Norton – DC Raiders – zaplanuje atakowanie Flacco w tym spotkaniu. Na pewno będziemy obserwować dużo presji i – mam nadzieję – dużo blitzów szybkich zawodników. To pomoże wyprowadzić Flacco z rytmu.

Flacco lubi rzucać w panice, dość często to robi. Secondary powinno patrzeć mu prosto w oczy, a linia defensywna nieszcząca jego kieszeń może przynieść przechwyt, bądź dwa, a pamiętajmy, że przechwytu w tym sezonie jeszcze nie zdobyliśmy.

3. Zatrzymać Alexa Collinsa

Siłą ofensywy Ravens jest ich gra biegowa. Są dziewiątą drużyną pod tym względem w NFL, zdobywając 127,3 jarda na mecz. RB Ravens, Alex Collins, ma niemożliwe wręcz 8,2 jarda na próbę, a przy 25 próbach ma 206 jardów. Nie zdobył jeszcze przyłożenia i miejmy nadzieję, że Raiders nie pozwolą aby zrobił to po raz pierwszy.

Defensywa Raiders przeciwko biegom jest 24. w lidze, oddając średnio 120 jardów. Często są bardzo efektywni w zatrzymywaniu biegów, jednak zazwyczaj nie mogą tego utrzymać przez cały mecz. To musi się zmienić w tym tygodniu. Tak jak w większości spotkań, kluczem do zwycięstwa będzie zatrzymanie gry biegowej przeciwnika.

Ravens bardzo często wykorzystują tight-endów do dużo większej pracy niż inne drużyny. To pozwola im na szerszy wachlarz zagrywek, szczególnie w sytuacjach zagrywek w ruchu. Jeżeli Ravens będą mogli biegać, tak jak chcą, to będzie kolejny długi mecz Raiders.

Obie drużyny są 2-2 i podchodzą do spotkania po dwóch porażkach. Jeżeli Raiders zatrzymają ich grę biegową, nie pozwolą podawać elitarnemu Joe Flacco, oraz podciągną swoją grę biegową, to oni będą mieć lepszy bilans po tym spotkaniu.


O Kamil Słonka 498 artykułów
All-Time Raider. Wielki fan Mike'a Vicka. Poza Oakland Raiders sympatyzuję Pittsburgh Steelers. Wierny fan rapu z zachodniego wybrzeża USA, trochę czapkarz, buciarz. Więc? Pogadamy o footballu?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz...