Raiders podpisują CB Demetriusa McCraya

Aug 31, 2017; Oakland, CA, USA; Seattle Seahawks cornerback Demetrius McCray (39) during a NFL football game against the Oakland Raiders at Oakland-Alameda County Coliseum. Mandatory Credit: Kirby Lee-USA TODAY Sports

Najnowszy nabytek Oakland Raiders, Demetrius McCray spędził ostatni sezon w practice squad Seattle Seahawks. W Emerald City mają nosa do cornerów, więc tym bardziej nie dziwi mnie to, że akurat tego zawodnika wskazał Ken Norton Jr. Tak jak w Seattle, nasz koordynator defensywy lubi dużych i silnych cornerów.

Aktualni starterzy Raiders na pozycji CB to Sean Smith i David Amerson, obaj są dużymi zawodnikami, jednak siła nie jest ich atutem. Norton widzi w nich tylko duże krycie pola.

W tym tygodniu, po kolejnych kontuzjach cornerów, Raiders podpisali zawodnika, który wzrostem i wagą jest właściwie klonem Davida Amersona. Mówi się, że jest on bardzo często porównywany do Richarda Shermana, a umówmy się, to jest marka sama w sobie.

“Bardzo często porównują mnie do Shermana,” mówi McCray. “Trenerzy wiedzą, że mogę go zastąpić, takie samo zdanie mają zawodnicy.”

Jak popatrzymy na McCraya, widzimy wiele podobieństw. Jest tylko o 2.5 centymetra niższy od Shermana, natomiast ma dokładnie taką samą wagę. Obaj z wymienionych zawodników mają również… dreadlocki. Ze względu na to, że nie chcę zapeszać, porównania zakończą się na warunkach fizycznych.

McCray pierwsze trzy lata spędził w Jacksonville, gdzie wystąpił w 46 spotkaniach, z czego, w 16 z nich startował. Po sezonie w practice squad Seahawks, był z nimi na ostatnim campie przedsezonowym.

W ostatnim meczu przedsezonowym – przeciwko Raiders – zagrał aż 45 snapów. Włodarze Raiders mogli mu się przyglądnąć. Mecz zakończył z trzema tacklami, jednak w tym meczu nabawił się kontuzji kostki.


O Kamil Słonka 498 artykułów
All-Time Raider. Wielki fan Mike'a Vicka. Poza Oakland Raiders sympatyzuję Pittsburgh Steelers. Wierny fan rapu z zachodniego wybrzeża USA, trochę czapkarz, buciarz. Więc? Pogadamy o footballu?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz...