Prysznic po meczu #36

Początek tego mokrego dnia w Buffalo zaczął się naprawdę dobrze. Raiders wykorzystali swoje pierwsze posiadanie i zdobyli przyłożenie wraz z podwyższeniem za jeden punkt. Następny rajd po punkty odbył się… bardzo długo później.

Pierwszy drive to kompletne podania Carra do Coopera oraz Crabtreego, co spowodowało, że mieliśmy 4&1 na 45 jardzie boiska Bills. Jack Del Rio zdecydował się na zagranie do Jamize’a Olawale, który piłkę upuścił, jednak zdołał ją uratować i zdobył pierwszą próbę.

Następne dwa udane podanie powędrowały do Crabtreego oraz Lee Smitha. Raiders byli na pierwszym jardzie boiska Bills, piłkę ponownie dostał Jamize Olawale, który otworzył wynik meczu.

OAKLAND RAIDERS on Twitter

He got there. Another look at @jrolawale’s opening-drive TD. #OAKvsBUF https://t.co/gQnudN6DAT

Bills nie zamierzali długo czekać i zmontowali bardzo długi drive, który mógł zakończyć się przyłożeniem. Po kilku dobrych akcjach, byli w sytuacji 3&10 gdzie piłkę złapał Jordan Matthews, jednak została rzucona flaga przeciwko ofensywie Bills i akcja została cofnięta. Wszyscy zgodnie twierdzą, że ta flaga nie miała racji bytu, TJ Carrie w idealny sposób się poślizgnął i wyglądało to na atak Matthewsa. Kara spowodowała, że Bills puntowali.

W następnym posiadaniu Raiders, Derek Carr wykombinował tylko jedno dobre podanie do Crabtreego, które dało 40 jardowy zysk, a Raiders byliby na 42 jardzie boiska Bills. Byliby, gdyby nie holding Kelechiego Osemele, który spowodował, że Raiders musieli puntować.

Na początku drugiej kwarty Bills kolejny raz wzięli się do roboty. Najpierw świetne podanie do Zary’ego Jonesa, później dobry bieg środkiem LeSeana McCoya i Bills byli już w red-zone. Przy sytuacji 3&2 Taylor postanowił użyć ex-Raidersa, Andre Holmesa, który zdobył dziewięć jardów. Dwie zagrywki później kolejny raz wybrał właśnie Holmesa, który zdobył przyłożenie.

Buffalo Bills on Twitter

Toe drag swag! #OAKvsBUF #GoBills https://t.co/0fZpOWF8UF

Raiders, a właściwie Derek Carr, był w sytuacji, w której czuje się jak ryba w wodzie. Jest 2 minuty do końca połowy, mamy remis i pasuje, aby jego zimna krew dała o sobie znać. Do pola punktowego jest 98 jardów, jednak nie tak szybko. Piłkę łapie DeAndre Washington, który właściwie był tylko przerywnikiem. Podczas uderzenia Matta Milano, DeAndre upuścił piłkę. Zawodnik Bills ją opanował i… cóż, schodziliśmy do szatni z wynikiem 14-7 dla Bills.

Buffalo Bills on Twitter

When your defense gets you points >>>>>> #OAKvsBUF #GoBills https://t.co/OjgpHhw1pT

Początek drugiej kwarty to dobry stop defensywy Raiders, Bills musieli puntować. Jalen Richard złapał ją, po czym poślignął się i upuścił piłkę, którą opanowali zawodnicy z Buffalo Bills. Defensywa Raiders kolejny raz stanęła na wysokości zadania i zatrzymała ofensywę Bills na field-goalu.

W następnej serii Raiders szybko byli w sytuacji 3&9. Carr rzucił piłkę do Crabtreego, a piłka została przechwycona przez Micaha Hyde’a, co było jego piątym przechwytem(najlepszy wynik w NFL). Było to trzecie przejęcie Bills, szesnaste w sezonie, co daje im najlepszy współczynnik różnicy przechwytów/strat na poziomie +13. W całej akcji było sporo przypadku, jednak nie będę tutaj nikogo usprawiedliwiał, to było po prostu złe i nieudane zagranie ze strony Raiders, a zawodnik Bills, który zbijał piłkę ustawił się w idealnym miejscu w przypadku tej zig-zagowej zagrywki Crabtreego.

Buffalo Bills on Twitter

Preston with the tip. Micah with the catch. Another INT for your Bills D! #OAKvsBUF #GoBills https://t.co/66c03ZDJuO

Raiders mają najgorszy współczynnik strat oraz ciągle nie zanotowali przechwytu. Bez komentarza.

W trzeciej kwarcie Bills montowali kolejny długi drive, a my widzieliśmy kolejny pokaz typowy dla Raiders w tym sezonie. Defensywa robiła wszystko co mogła, jednak ofensywa nie potrafiła zrobić kompletnie nic, co powodowało, że nawet dobra gra defensywy przykryta jest fatalną ofensywą.

Wszystko co zrobili Bills w trzeciej kwarcie, to po prostu sumienna gra. Najpierw 3&13, które kompletuje podanie do Holmesa. W pobliżu był i Dexter McDonald i rookie safety Shalom Luani, jednak tak jeden, jak drugi nie mógł powstrzymać Holmesa przed 36 jardowym zyskiem. Bills byli na 15 jardzie boiska Raiders, gdzie McCoy zdobył kolejne czternaście jardów. Sytuacja 4&inches to błachostka dla Tyroda Taylora, który stwierdził, że przeskoczy DL Raiders i zdobędzie przyłożenie. Tak zrobił.

W tym momencie było już po meczu.

Buffalo Bills on Twitter

Air Taylor! #BUFvsOAK #GoBills https://t.co/t3fXFj7ezX

Raiders sprawili, że mecz, który rozgrywali 10 dni temu przeciwko Chiefs, jest tak zapomniany jakby grali 10 lat temu. Po wielkich trudach i kompletnych podaniach do Coopera i Cooka, Raiders byli na czwartym jardzie. Piłka powędrowała do DeAndre Washingtona, który zdobył przyłożenie.

OAKLAND RAIDERS on Twitter

@dwa5hington is back in the end zone for the second straight week. #OAKvsBUF https://t.co/RXkhHyHjbO

Mecz był daleki od bycia ciekawym, Bills prowadzili dwoma posiadaniami 27-14. Bills w kolejnym drivie świetnie bawili się czasem, jednak zakończyli go na puncie. Raiders mieli piłkę i pięć minut na zegarku. Nie ma mowy o field-goalu. Dwa przyłożenia i stop defesywny pomiędzy nimi to jedyny scenariusz, który mógł nam pomóc.

Pierwsza seria to kompletne podania do Coopera, a później dwie nieudane próby. Sytuacja 4&3, gdzie JDR decyduje się na grę. Podanie było zbyt szerokie, więc Raiders notują błąd prób, a piłka ląduje w rękach Bills.

Zawodnicy z New Era Field mogli wyjść w victory formation, ponieważ na zegarku było już tylko 3:21 i młodzi mogli się pobawić, jednak LeSean McCoy chciał inaczej. Przypomniałem sobie dlaczego McCoy jest jednym z moich ulubionych RB.

Buffalo Bills on Twitter

It’s always Shady in Buffalo! #OAKvsBUF #GoBills https://t.co/brUk2aQ76X

Pełny desperacji Derek Carr rzucił kolejny przechwyt, tuż przy goal-line, jednak to kompletnie nie miało znaczenia. Nie wiem gdzie podziali się Raiders z meczu przeciwko Chiefs, ale śmiało mogę powiedzieć, że był to wypadek przy pracy. Raiders są już 3-5 i oficjalnie jesteśmy NAJGORSZĄ drużyną AFC West. Buffalo Bills są 5-2 i w tym sezonie nie przegrali meczu na własnym stadionie gdzie są 4-0.

McCoy miał 3,4 jarda na próbę w tym sezonie. Podczas tego spotkania próbował 27 razy i przebiegł – o Boże – 151 jardów, co daje 5,6 jarda na próbę. Pamiętacie co zrobił Raiders rok temu? 17 prób, 130 jardów, co daje 7,6 jarda na próbę. Mimo to, to właśnie drużyna Jacka Del Rio wygrała to spotkanie, ponieważ miała silną ofensywę, która nie traciła piłki 5 razy w meczu.

Teraz już mnie nikt nie powstrzyma: Tragedia. W końcu to powiedziałem, ale po meczu z Chiefs myślałem, że się coś zmieni. Słowo “tragedia” chciałem napisać po przegranej w W2.


O Kamil Słonka 475 artykułów
All-Time Raider. Wielki fan Mike'a Vicka. Poza Oakland Raiders sympatyzuję Pittsburgh Steelers. Wierny fan rapu z zachodniego wybrzeża USA, trochę czapkarz, buciarz. Więc? Pogadamy o footballu?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz...