Prysznic po meczu #35

Chiefs wygrali rywalizację o kickoff. Pierwsze cztery zagrywki to wykorzystywanie Kareema Hunta, po czym nastąpiło 16 jardowe podanie od Alexa Smitha do Demarcusa Robinsona, co pozwoliło Chiefs na zameldowanie się w terytorium Raiders. Następne kompletne podanie do Demetriusa Harrisa ustawiło Chiefs w field goal range. Na ich nieszczęście nie udało im się zrobić nic więcej i Harrison Butker celnie kopnął z 53 jarda.

Raiders odpowiedzieli w stylu, w którym raczej nie odpowiadali w tym sezonie. Pierwsze podanie do Amariego Coopera dało 12 jardów zysku, kilka podań później rozgrywający Raiders znalazł Jareda Cooka na kolejne 24 jardy. Następna akcja to trochę nieszablonowy flea flicker, piłkę otrzymał Marshawn Lynch, potem oddał ją Carrowi, który posłał 38 jardową bombę do Amariego Coopera na przyłożenie zaraz przy lewym pylonie. Cud, miód, orzeszki.

NFL on Twitter

FLEA FLICKER! 😱 @derekcarrqb ➡️ @AmariCooper9 for the @RAIDERS TD! #KCvsOAK #RaiderNation https://t.co/8DK891Fe17

Chiefs odpowiedzieli bardzo długim drivem, który zakończył się przyłożeniem Travisa Kelce. Przy tym przyłożeniu sporo obserwatorów obwinia Navorro Bowmana, który – swoją drogą – zaliczył świetny występ.

NFL on Twitter

Go up and get it then, @tkelce. TD @Chiefs! #ChiefsKingdom #KCvsOAK https://t.co/Cf4SqDpbYw

Następny drive to kolejne piękne akcje zawodników Raiders, zaczynają się od pięknego chwytu Cordarrelle Pattersona, które pozwoliło zdobyć pierwsze przyłożenie przy trzeciej próbie:

NFL on Twitter

Whoa, @ceeflashpee84. 😱 #RaiderNation #KCvsOAK https://t.co/5bg54B4pBS

Kilka akcji później, Amari Cooper znalazł się w otwartym polu, Carr go wypatrzył i posłał piłkę prosto w jego ręce. Coop odpalił rakiety, przebiegł 45 jardów i zdobył swoje drugie przyłożenie w tym meczu.

NFL on Twitter

AC⚡️DC AGAIN. 45-yard @RAIDERS TD! #KCvsOAK #RaiderNation https://t.co/OFXRjRH29W

Tak zakończyła się pierwsza kwarta.

Druga część spotkania rozpoczęła się od pięknej szpili wbitej w pierwszy jard posłanej z nogi Marquette’a Kinga. Chiefs stwierdzili, że nie zrobią sobie nic z takiej odległości i w trzech zagrywkach doprowadzili do prowadzenia 17-14. Przyłożenie zdobył speeedy gonzalez z Chiefs, czyli Tyreek Hill, który poradził sobie z Amersonem i Smithem przy 64 jardowym przyłożeniu. Reggie Nelson – tradycyjnie już – był zbyt wolny aby pomóc.

NFL on Twitter

There’s a @cheetah on the loose! ✌️ TYREEK HILL IS GONE. ✌️ #ChiefsKingdom #KCvsOAK https://t.co/ed8V3MSvwv

I wtedy zaczęło się coś, czego nie rozumiem, ale to pewnie dlatego, że dzisiejsza noc była bardzo krótka.

Wszystko zaczęło się od sacka Marcusa Petersa, który był nieco spóźniony, ponieważ Carr upadał już na boisko, a on zaatakował go w kask. Kelechi Osemele i Donald Penn się zagotowali, a Marshawn Lynch stał się największym Chrześcijaninem i jak mówią domysły, wbiegł między zawodników aby rozdzielić od nich swojego kuzyna – tak, kuzyna – Marcusa Petersa. Wszystko skończyło się tak, że Lynch dotknął sędziego i wyleciał z boiska.

Gareon B. Free on Twitter

Marshawn ride or die https://t.co/Nu3WO0BqFl

Strzelam, że to najszybszy sprint Marshawna w tym sezonie. Później były różne domysły i różne informacje, jedni podawali, że Lynch przebrał się i odjechał do swojego domu w LA, inne informacje mówiły, że siedział na trybunach, a jeszcze inne, że był w szatni i oglądał mecz. Cokolwiek by nie było, ta sytuacja będzie się ciągnąć jak przysłowiowy smród i na pewno nie jest jeszcze zakończona.

Raiders wyszli z tego z karą dającą pierwsze przyłożenie po faulu Petersa, jednak zostali cofnięci 15 jardów przez karę Lyncha i byli 1&25. Doszli do 4&1 na 35 jardzie boiska Chiefs, skąd próbowali kopnąć. Kopnięcie Tavecchio zostało zablokowane i wynik się nie zmienił.

Podobno, po tej całej sytuacji Penn, Osemele i Crabtree mieli jakąś głośniejszą rozmowę, którą zakończył Mike Tice, trener OL Raiders.

Wracając na boisko, Chiefs kolejny raz trafili FG ustawiając wynik na 20-14, a Raiders nie mogli zrobić nic innego, jak postarać się zmniejszyć różnicę do trzech punktów. Niestety, Tavecchio nie trafił kolejnego FG, tym razem z 45 jarda.

Wynik meczu w połowie to 20-14 i wydaje się, że to właśnie ta przerwa była kluczowa dla Raiders. Zaczynali od odbioru, więc mogli bardzo szybko odrobić stracone punkty.

Kamil Słonka on Twitter

Pomimo wszystko, każda statystyka poza wynikiem wskazuje na Raiders bądź remis.

Nathan Jahnke on Twitter

In his first game with the Raiders, NaVorro Bowman has played in 30 of a possible 32 snaps in the first half

Pro Football Focus on Twitter

Amari Cooper is back! 🔥

Początek drugiej połowy to 11 jardowy bieg i 10 jardowy chwyt w wykonaniu DeAndre Washingtona. Następnie widzieliśmy 12 jardowe podanie do Amariego Coopera, które zostało obronione przez Marcusa Petersa.

Coop musiał opuścić boisko tylko na jeden snap, następnie Carr uruchomił go na głębokiej ścieżce. Kolejny raz Cooper był kryty przez Petersa, chociaż bardziej powiedziałbym, że był duszony i ze względu na DPI Raiders stanęli na czwartym jardzie. Dwa zagrania później DeAndre Washinton zdobył swój trzeci TD w karierze po bardzo mocnym, czterojardowym biegu dającym prowadzenie drużynie z Oakland.

OAKLAND RAIDERS on Twitter

Keep…. the legs… moving. #KCvsOAK https://t.co/ghTXNvJuud

Tak jak często w tym meczu, przewaga nie trwała zbyt długo. Chiefs zdobyli bardzo szybko punkty bo powtórce nierealnego zagrania z poprzedniego tygodnia. W tym meczu to Keith McGill podbił piłkę, która miała być przechwycona, a z tego podbicia skorzystał Albert Wilson, który zamienił to coś na 63 jardowe podanie, dające prowadzenie 27-21.

NFL on Twitter

Did that just happen?! Unbelievable. @iThinkIsee12 off the deflection for the 63-yard TD!!! #ChiefsKingdom #KCvsOAK https://t.co/coW9uboXgE

Nie wiem jak na takim poziomie mogą zdarzać się takie błędy, jednak skoro w poprzednim tygodniu podobną okazję wykorzystał sam Antonio Brown, to coś w tym magicznych podbiciach jest.

Obie drużyny trafiły po FG i wynik meczu ustalony był na 30-24, więc był to mecz o jedno posiadanie. Przy 5:48 do końca spotkania, Raiders zaczynali na własnym 8 jardzie. I nie zrobili z tego nic. 3&out! Carr miał mnóstwo miejsca i czasu na rzut, jednak stał niczym boja na wodzie i koniec końców podał Crabtreemu kilka metrów nad głową. Trzecia próba była zbyt krótka i Raiders puntowali.

Zostało niewiele ponad 4 minuty do końca spotkania, a defensywa Raiders zanotowała genialny stop, co dało jeszcze kilka minut czasu dla ofensywy Todda Downinga.

Nie chodzi o to, że po prostu weszli i to zrobili, to było coś co bolało Chiefs. Przy 3&5 Denico Autry i Khalil Mack wymusili presję i podzielili się sackiem Smitha na 11 jardów straty.

NFL on Twitter

Autry + Mack! HUGE 3rd down sack for the @RAIDERS. #RaiderNation #KCvsOAK https://t.co/y4yhknRp60

To już naprawdę ostatnia szansa Raiders. Carr podał do Amariego Coopera na 14 jardów i byli już na własnym 29 jardzie przy dwuminutowej przerwie przed zakończeniem meczu.

OPI Johnny’ego Holtona sprawiło, że Raiders cofnęli się i byli 2&20, na własnych 20 jardach. Następna akcja to piękne podanie Carra do Amariego Coopera na 39 jardów.

NFL on Twitter

@AmariCooper9 is over 200 YARDS receiving!!! #RaiderNation #KCvsOAK https://t.co/Pzz28CVB2D

Kilka zagrywek później byli 4&11. Musieli grać i Derek Carr pokazał nam swoją formę z poprzedniego sezonu, kiedy to znalazł Cooka podaniem przez środek dającym pierwszą próbę na 29 jardzie boiska KC. Ostatni timeout Raiders przy 0:33 do końca spotkania.

Dwie akcje później, Carr jeszcze raz podał do Cooka na 28 jardów, co ustawiło Raiders na 1 jardzie boiska Chiefs, jednak OPI Crabtreego sprawiło, że piłka ustawiona była na 11 jardzie. Carr podawał jeszcze raz do Cooka, tym razem za wysoko, jednak sędziowie odgwizdali defensywny pass interference i Raiders znowu byli na linii pierwszego jarda.

Kolejne zagranie to holding Chiefs, co dało kolejną szansę Raiders. Tym razem, Carr znalazł swojego – ulubionego w takiej sytuacji skrzydłowego – Michaela Crabtreego przy lewym pylonie, który zdobył przyłożenie. Tym razem wszystko było poprawne, a Giorgrio Tavecchio trafił PAT.

Byliśmy świadkami NAPRAWDĘ pięknego spotkania, w którym było wszystko poza… przechwytem.

Amari Cooper przeszedł drogę z 146 jardów w całym sezonie, do 11 złapanych piłek, 210 jardów i 2 przyłożeń w jednym meczu.

Derek Carr? 29/52, 417 jardów, 3TD.

Jared Cook złapał 6 podań na 107 jardów, co daje Raiders dwóch skrzydłowych na ponad 100 jardów pierwszy raz w tym sezonie.

Tak właśnie drużyny powodują, że kibice ciągle w nie wierzą i ciągle chcą przeżywać futbolowe mikrozawały. Raiders są 3-4, natomiast Chiefs spadają do 5-2.


 

O Kamil Słonka 476 artykułów
All-Time Raider. Wielki fan Mike'a Vicka. Poza Oakland Raiders sympatyzuję Pittsburgh Steelers. Wierny fan rapu z zachodniego wybrzeża USA, trochę czapkarz, buciarz. Więc? Pogadamy o footballu?

1 Komentarz

Dodaj komentarz...