Prysznic po meczu #33

Już na samym początku meczu, Ravens zdobyli 14-sto punktowe prowadzenie, którego Raiders nie potrafili odrobić przez całe spotkanie.

Pierwsze zagranie Ravens to 52 jardowa bomba do Mike’a Wallace’a na lewą stronę. Niefortunnie ustawił się Sean Smith, który nie uzyskał pomocy od safety’ego. Ravens zdobyli pierwsze siedem oczek w pięciu zagrywkach pokonując 75 jardów.

http://twitter.com/Ravens/status/917119462439915520

Baltimore Ravens on Twitter

TD Ravens. 😈 https://t.co/YKlY9o4FYu

Kolejne przyłożenie to zasługa defensywy Ravens. Trzecia ofensywna zagrywka Raiders to fumble Jareda Cooka, który złapał piłkę ale ją wypuścił. Piłkę opanował Jimmy Smith, który przebiegł 47 jardów i zdobył przyłożenie.

Baltimore Ravens on Twitter

Jimmy. Smith. https://t.co/qgZE8ZGuBQ

Raiders bardzo długo zbierali się do odpowiedzi, ale koniec końców odpowiedzieli – niestety – tylko field goalem, co ustawiło wynik meczu na 14-3. Run game Raiders w pierwszej kwarcie to 8 prób i 46 jardów, Crabtree złapał 17 jardowe podanie w tym posiadaniu.

Następny ofensywny drive Ravens, to prawie-sack Denivo Autry’ego. Prawie, bo Flacco rzucił końcówką palców piłkę do Maclina, który zdobył sześć jardów oraz pierwszą próbę. To podanie ustawiło ich na 21. jardzie boiska Raiders.

Baltimore Ravens on Twitter

Make. The. Play. https://t.co/bHXjnWToNe

Później dwukrotnie udało im się wyjść z twarzą z trzeciej próby i koniec końców zdobyli jednojardowe przyłożenie. Ravens prowadzili już 21-3, a kibice Raiders mieli dosyć.

Kolejny raz Raiders mieli możliwość odpowiedzieć i tym razem udało im się zdobyć przyłożenie. Świetne podanie EJ Manuela na uciekającego z presji Michaela Crabtreego, który uciekł i zdobył 41 jardowe przyłożenie. Krwawienie ustało, wynik spotkania to 21-10.

NFL on Twitter

41 yards to @kingcrab15… TOUCHDOWN, @RAIDERS! #RaiderNation https://t.co/rCIfUJ5Uyv

Trzeba przyznać, że to play-action wyszło naprawdę godnie.

Drużyna z Baltimore odpowiedziała na przyłożenie Crabtreego skromnym field-goalem, a wynik spotkania ustawiono na 24-10. Przez cały sezon Ravens nie zdobyli tyle punktów w jednym meczu, a tutaj mamy dopiero połowę.

Po krótkiej niemocy ofensywnej obu drużyn, Raiders mieli ochotę na coś większego. EJ Manuel wykonał 22 jardowe podanie do Setha Robertsa przy lewej stronie. Dwukrotnie wyszli z trzeciej próby, a Marshawn Lynch zdobył trzyjardowe przyłożenie.

NFL on Twitter

BEASTMODE. #RaiderNation https://t.co/i6Es1QfZR7

Wynik znowu był w zasięgu jednego posiadania, jednak Ravens nacisnęli na gas i zdobyli jeszcze dwa field-goale. Niestety, ofensywa Raiders nie była tak produktywna i nie zdobyła już punktów w tym spotkaniu.

Wynik meczu ustawiony na 30-17, Raiders mają ujemny bilans pierwszy raz od 2015 roku.

Ravens są 3-2 i zdobywają najwięcej punktów w sezonie. Pomogła im w tym dyspozycja – a właściwie niedyspozycja – Raiders, którzy nie zdobyli ani jednego sacka, a błąd Jareda Cooka przyniósł przyłożenie defensywne.

Mike Wallace złapał trzy piłki na 133 jardy. Tak, średnia to ponad 40 jardów na chwyt. Do tej pory Wallace miał 76 jardów łącznie zdobytych w czterech spotkaniach sezonu.

Marshawn Lynch miał 43 jardy i przyłożenie w dwunastu próbach. Crabtree sześć chwytów, 82 jardy i przyłożenie. Cooper złapał jedna piłkę na zawrotne osiem jardów.

EJ Manuel miał 159 jardów przy 50% kompletności(13/26), oraz jedno przyłożenie. Jego passer-rating to 82,1. Manuel został trzykrotnie zsackowany.


O Kamil Słonka 498 artykułów
All-Time Raider. Wielki fan Mike'a Vicka. Poza Oakland Raiders sympatyzuję Pittsburgh Steelers. Wierny fan rapu z zachodniego wybrzeża USA, trochę czapkarz, buciarz. Więc? Pogadamy o footballu?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz...