Oficjalnie: Lynch zawieszony!

To, że Lynch będzie zawieszony było więcej niż pewne, jednak na ten moment znamy już szczegóły tej kary. Runningback Oakland Raiders – Marshawn Lynch – został ukarany jednym meczem zawieszenia za incydent, który wydarzył się w meczu przeciwko Chiefs, gdzie doszło do kontaktu z sędzią.

Lynch wbiegł na boisko będąc na ławce rezerwowych, aby bronić Marcusa Petersa, swojego kuzyna oraz rodowitego mieszkańca Oakland. Sędzia złapał Lyncha, który w odpowiedzi również złapał go za plecy, w domyśle można stwierdzić, że Lynch myślał iż to inny zawodnik. Ale to tylko domysły, bo kto go tam wie…

W oficjalnym świadczeniu Jona Runyana, wiceprezydenta NFL ds. Operacji Footballowych, widać, że nie zgadza się on z tym, że ten kontakt był nieumyślny.

Jeżeli dotykasz jednego z sędziów meczów ligi w zdecydowany sposób, kiedy on próbuje uspokoić zwaśnionych zawodników zostajesz zdyskwalifikowany za swoje niewłaściwe i niesportowe zachowanie. Zachowanie, o którym mówimy to pchnięcie sędziego i złapanie go za koszulkę. Nie uczestniczyłeś aktywnie w konfrontacji, którą sędzia miał za zadanie wyjaśnić i nie było żadnych wskazań, abyś wchodził w tą konfrontację. Byłeś jednym z zawodników, jednej z drużyn, który wbiegł na boisko z ławki i starał się wciągnąć w sytuację, w której nie miałeś głosu.

Wiemy, że Lynch będzie apelował w sprawie swojego zawieszenia, jednak mam nadzieję, że nasza decyzja zostanie podtrzymana i nie będzie on mógł polecieć z drużyną do Buffalo, aby zagrać tam w następnym tygodniu.

Sytuacja o której mówimy wydarzyła się mniej więcej w połowie drugiej kwarty, do tamtej pory Lynch grał w 10 snapach, miał dwukrotnie piłkę w rękach i zdobył 9 jardów.

FanSportsClips on Twitter

nickr83: Tensions flare in Oakland. #TNF #KCvsOAK CBS Thursday Night Football: Kansas City … https://t.co/DDAQV3HyiY https://t.co/jvVsmiXBuu

Poza tymi konsekwencjami, idąc za donosem Adama Scheftera, Lynch zapłaci karę dla ligi za kontakt z sędzią. Kara ma wynieść dokładnie 30,387 dolarów, więc umówmy się, bohater zajścia nawet tego nie odczuje.

Adam Schefter on Twitter

Raiders RB Marshawn Lynch ejected for making contact with an official. Physical contact with an official carries a fine of $30,387.

Mam wrażenie, że Lynch więcej wydaje na Skittlesy w przeciągu miesiąca, niż wynosi ta kara…

Tak jak pisze Jon Runyan, tak i ja sądzę, że Lynch będzie apelował ale to nic nie da i nie zobaczymy go w niedzielnym meczu przeciwko Bills. Mam również nadzieję, że sami Raiders nie zostaną bez głosu i dogłębnie wytłumaczą Marshawnowi Lynchowi, że to, iż wrócił do NFL nie znaczy, że może więcej.


O Kamil Słonka 498 artykułów
All-Time Raider. Wielki fan Mike'a Vicka. Poza Oakland Raiders sympatyzuję Pittsburgh Steelers. Wierny fan rapu z zachodniego wybrzeża USA, trochę czapkarz, buciarz. Więc? Pogadamy o footballu?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz...