NaVorro Bowman w Raiders!

December 20, 2015; Santa Clara, CA, USA; San Francisco 49ers inside linebacker NaVorro Bowman (53) tackles Cincinnati Bengals running back Giovani Bernard (25) during the first quarter at Levi's Stadium. Mandatory Credit: Kyle Terada-USA TODAY Sports

Jak można było się spodziewać, NaVorro Bowman nie był długo bezrobotny. Jego agent miał spotkać się z Raiders a następnie z Cowboys. Na szczęście, do Cowboys musiał zadzwonić i podziękować za szansę.

Jak podał Iana Rapoport, Bowman podpisał roczny kontrakt warty 3 miliony dolarów:

Ian Rapoport on Twitter

For the #Raiders and FA LB NaVorro Bowman, it’s a 1-year deal worth $3M, source says. Fills a huge need.

Bowman miał cztery sezony All Pro, 2012-2015. W ostatnim sezonie miał kontuzję ścięgna Achillesa, która wykluczyła go na cztery mecze. Miał 38 tackli z czego 22 solo.

Patrząc na ilość LB w Raiders i na najświeższą kontuzję Marquela Lee, Bowman praktycznie wskakuje do pierwszego składu z urzędu. Pomijając kontuzję Marquela, Bowman i tak przydałby się w Raiders.

NaVorro Bowman ma 29 lat – i jak sam mówi – ma jeszcze trochę juice w sobie. Od 2014 roku miał dwie kontuzje kolana, które nieco zwolniły tempo jego kariery. Raiders mają nadzieję, że Bowman będzie dla nich ratunkiem na problemy związane z pozycją LB.

W swojej karierze, Bowman rozegrał 89 spotkań, w których zanotował 12.5 sacka, 527 tackli i 9 FF.


 

O Kamil Słonka 498 artykułów
All-Time Raider. Wielki fan Mike'a Vicka. Poza Oakland Raiders sympatyzuję Pittsburgh Steelers. Wierny fan rapu z zachodniego wybrzeża USA, trochę czapkarz, buciarz. Więc? Pogadamy o footballu?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz...