Kurt Warner o prostocie ofensywy Raiders

Ofensywa Oakland Raiders jest jakby w hibernacji od czterech tygodni, a na dodatek dwóch bardzo szanowanych ekspertów wypowiada się o niej negatywnie.

Rozgrywający z Galerii Sław – Kurt Warner, oraz bardzo szanowany ekspert ESPN – Louis Reddick, stwierdzili, że ofensywa Raiders jest zbyt prosta i przewidywalna, a jak powiedział dalej Kurt Warner, wymaga ona od zawodników głównie zagrywek big-plays, cięższych do skonstruowania i trudniejszych do złapania dla skrzydłowych.

Kurt Warner on Twitter

@LRiddickESPN Been saying that for weeks with Pass O – all predicated in @derekcarrqb making special throws & recs making contested catches!

A najgorsze jest to, że nie mówią tego tylko oni.

Kiedyś na temat ofensywy Raiders wypowiedział się również Charley Casserly, który również wypunktował jej prostotę, kiedy to Raiders byli po pierwszej porażce sezonu z Redskins.

“Ofensywa nie jest zbyt skomplikowana,” mówi Casserly. “To nie jest ciężka do obrony ofensywa, przynajmniej na papierze. Utrudniają to świetni zawodnicy grający w tej formacji, ale nic poza tym.”

Wychodzi na to, że nie każdy QB to Peyton Manning, który zazwyczaj z bardzo prostymi zagraniami wygrywał nie tylko mecze ale i mistrzostwa. W tym momencie, prosta ofensywa Raiders i zawodnicy, którzy przegrywają właściwie wszystkie match-upy, to nie jest najlepsze połączenie. Dowodzi temu nasz bilans.

Chyba czas zacząć dokładniej patrzeć na ręce trenera ofensywy – Todda Downinga.


 

O Kamil Słonka 476 artykułów
All-Time Raider. Wielki fan Mike'a Vicka. Poza Oakland Raiders sympatyzuję Pittsburgh Steelers. Wierny fan rapu z zachodniego wybrzeża USA, trochę czapkarz, buciarz. Więc? Pogadamy o footballu?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz...