Kolejny niechlubny rekord Raiders

Oakland Raiders' Karl Joseph (42) makes an intecerption catch against the San Diego Chargers in the second quarter of their NFL game at the Coliseum in Oakland, Calif., on Sunday, Oct. 9, 2016. (Josie Lepe/Bay Area News Group)

Wszyscy fani Oakland czują motylki w brzuchu, ponieważ drużyna uratowała sezon wygraną w TNF przeciwko Chiefs. Wiadomo, że jest kilka pozytywnych spraw, którymi lubimy się chwalić, jednak, jest też jedna rzecz nad którą trzeba się pochylić.

Raiders w tym sezonie nie przechwycili piłki. Po W6 byliśmy jedną z trzech drużyn w historii NFL, która nie przechwyciła piłki. Jak podaje Josh Dubow z Associated Press były to drużyny Titans(wtedy Oilers) w roku 1997, oraz Bills z 2002 roku. Obie te drużyny miały przechwyty w W7, co oznacza, że jesteśmy jedyną drużyną w historii, która nie zaliczyła przechwytu przez siedem tygodni licząc od początku sezonu.

Trener Raiders, Jack Del Rio rozpoczął swoją konferencję prasową od zaznaczania, że to spotkanie było naprawdę zwariowane, jednak były w nim rzeczy, których Raiders nie robili dobrze, np. dwie zbyt późno wywołane zagrywki, komentuje to tak: “Wszyscy się z tego śmiejemy.” – fakt, jest z czego…

“Popatrzcie, mieliśmy wiele okazji aby przechwycić piłkę,” mówi Jack Del Rio. “Musimy je łapać. Wiecie, tutaj nie ma o czym gadać, trzeba lepiej się ustawiać się do piłki i ją łapać. Musimy je łapać. Zrobimy wszystko aby w końcu przechwycić piłkę, w końcu mieliśmy tyle okazji aby to zrobić podczas ostatnich spotkań. Niestety, nie udało się tego zrobić. Obiecuję, że będziemy nad tym pracować.”

Jedna z tych okazji to coś, co śni nam się po nocach zaraz po wyniku tego spotkania. Środek drugiej kwarty, Chiefs prowadzą 21-10, jest 3&12, a piłka ustawiona jest na 37 jardzie boiska KC. Alex Smith ładuje długą piłkę, którą powinien złapać Keith McGill, jednak stało się inaczej. Piłka odbiła mu się od palców i wylądowała prosto w rękach Alberta Wilsona, który bez problemu ją opanował i pognał w nasze pole punktowe.

NFL on Twitter

Did that just happen?! Unbelievable. @iThinkIsee12 off the deflection for the 63-yard TD!!! #ChiefsKingdom #KCvsOAK https://t.co/coW9uboXgE

Tak jak powiedział Del Rio, Raiders mieli wiele okazji, a to była jedna z nich. Alex Smith postawił wiele na ten rzut i niestety – dla nas, kibiców Raiders – rozbił bank. Ryzykował naprawdę dużo, bo przecież to trzecia próba, następna to z reguły punt.

Joseph również miał okazję aby przechwycić piłkę, jednak nie była ona tak klarowna jak ta, którą miał Keith McGill. Inna sprawa, że KJ miał kilka sytuacji w tym sezonie, w których mógł przechwycić piłkę.

Wiem, że się zastanawiacie, więc śpieszę z informacją: w ostatnim sezonie Raiders po siedmiu tygodniach mieli 16 przechwytów, co było 9 najlepszym wynikiem w NFL. Dolphins i Panthers mieli wtedy po jednym przechwycie, co było najgorszym wynikiem.

Reggie Nelson miał 5 przechwytów w sezonie i był liderem Raiders, sezon wcześniej zdobył 8 dla Bengals. Kto będzie pierwszym zawodnikiem Raiders, który przechwyci piłkę w tym sezonie? Kiedy się to stanie?


 

O Kamil Słonka 475 artykułów
All-Time Raider. Wielki fan Mike'a Vicka. Poza Oakland Raiders sympatyzuję Pittsburgh Steelers. Wierny fan rapu z zachodniego wybrzeża USA, trochę czapkarz, buciarz. Więc? Pogadamy o footballu?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz...