Derek Carr i jego czwartkowe osiągnięcia

Sam nie wiem kiedy skończę pisać o czwartkowym spotkaniu z KC Chiefs, jednak długi tydzień powoduje, że na pewno coś o tym meczu jeszcze napiszę. Dzisiaj chciałbym przedstawić Wam najważniejsze milestones, jakie osiągnął Carr podczas czwartkowego spotkania.

 1. Derek Carr miał swoje dobre i złe momenty w tym sezonie, jednak w czwartek dołączył do Toma Floresa, jako jedyni QB w historii Raiders, którzy mają po 92 przyłożenia. Przewiduje się, że w meczu przeciwko Bills ta wartość się podniesie.
  s
 2. Na ten moment, Derek Carr ma średnią 1,7 przyłożenia na mecz, co powoduje, że jest na czwartym miejscu w organizacji Raiders pod tym względem. Przed nim są takie tuzy jak Rich Gannon, Daryle Lamonica i najlepszy QB jaki grał w Raiders – Ken Stabler. The Snake zdobył w swojej karierze 150 przyłożeń, jednak jeżeli Carr nie spuści z tonu, przewiduje się, że Derek Carr prześcignie go w 58 spotkaniach. To oznacza, że Carr będzie all-time liderem Raiders pod względem TD gdzieś w 2020 roku.
  s
 3. Jeżeli chodzi o ilość zdobytych jardów, to Derek Carr wyprzedził Floresa i Marca Wilsona, co daje mu piątą pozycję pod tym względem w rodzinie Raiders z wynikiem 12,535 jardów. Jest tylko 131 jardów za Jimem Plunkettem, więc może być na czwartym miejscu już po najbliższym meczu z Bills. Przed nim są tylko Stabler, Lamonica i Gannon, którzy mają jeszcze dużo rezerwy, jednak Carr to Carr i miejmy nadzieję, że zrobi to w jego mocy, aby zamieszać wśród śmietanki QB Raiders.Stabler jest liderem, ma 19,078 jarów. Carr ma średnią na poziomie 236,5 jarda na mecz, więc, jeżeli Carr utrzyma swoje tempo, to różnicę 6,544 jardów pomiędzy nim a Stablerem przekroczy całkiem nie długo. Licząc po średnich, Carr powinien zostać liderem Raiders pod względem przerzuconych jardów za mniej więcej 27,6 spotkania, więc powinien to być drugi tydzień 2019 roku.
  s
 4. Derek Carr przerzucił 417 jardów przeciwko KC, co powoduje, że jest to czwarty najlepszy występ w Raiders. Miejsce to dzieli on z Carsonem Palmerem. Jest to również drugi występ Carra +400 jardów, co plasuje go na pierwszym miejscu w kategorii ilości występów z ponad 400. jardami, co dziwne, fotel ten również dzieli z Carsonem Palmerem. Pomijając wielką tradycję spotkań z KC Chiefs to dopiero 8 raz w historii, kiedy jedna z drużyn przerzuca 400, lub więcej jardów.
  s
 5. 141 razy rozgrywający Raiders rzucił 3 albo więcej przyłożenia w meczu. Czwartkowe spotkanie, to dziewiąte w którym rzucił 3 przyłożenia i czternaste w którym rzucił 3 lub więcej.
  s
 6. Czwartkowy występ Carra i jego 417 jardów to wskaźnik, który pozwala myśleć o tym, że Carr czwarty raz w karierze będzie miał ponad 3000 jardów górą. To zrównałoby go z Richem Gannonem pod tym względem, oraz razem z nim, byliby jedynymi QB Raiders, którzy mają 3000 jardów w czterech, bądź więcej sezonach z rzędu.
  s
 7. Mówią, że jeżeli Carr gra dobrze, to dobrze grają Raiders. Ciężko się nie zgodzić. Raiders są 11-3 kiedy Carr rzuca 3 lub więcej przyłożenia. To było szóste zwycięstwo z rzędu Carra, kiedy rzuca 3 lub więcej przyłożeń.

Myślę, że jeżeli Carr będzie dalej rozwijał się tak jak rozwija, a włodarze Raiders będą chcieli zaklepać go na całe życie niczym Patriots Brady’ego, kwestią czasu jest to, jak we wszystkich z omawianych dzisiaj spraw, Derek Carr będzie na pierwszym miejscu, a my będziemy mogli szczycić się, że byliśmy świadkami tego, jak po latach chudych, nastały lata tłuste. Przynajmniej, jeżeli chodzi o naszego rozgrywającego.


 

O Kamil Słonka 498 artykułów
All-Time Raider. Wielki fan Mike'a Vicka. Poza Oakland Raiders sympatyzuję Pittsburgh Steelers. Wierny fan rapu z zachodniego wybrzeża USA, trochę czapkarz, buciarz. Więc? Pogadamy o footballu?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz...