Derek Carr gotowy na Chargers

W pomeczowej konferencji prasowej, Jack Del Rio wypowiedział się na temat Dereka Carra, a dokładniej, powiedział, że oczekuje iż Carr będzie gotowy na Chargers.

Derek Carr dwa tygodnie temu doznał kontuzji pleców w meczu przeciwko Denver. Został zastąpiony przez back-upa Raiders, EJ Manuela w meczu przeciwko Ravens, gdzie zaliczyli trzecią porażkę z rzędu.

Pytanie jest jedno, czy Derek Carr naprawdę jest gotowy do gry, czy jest on lekarstwem na Jacka Del Rio, który musi zacząć działać, trener wypowiedział się i w tej kwestii:

“Nie. Jeżeli byłby jakiś problem, nie mógłbym go wstawić do składu, to oczywiste.”

Sam zainteresowany również wypowiedział się na sam temat, a patrząc na to, że rozgrzewał się on przed meczem przeciwko Ravens, można mu wierzyć:

“To tylko ból,” mówi Carr. “To naprawdę nic więcej niż ból. Nie chodzi o to, że boję się o jakieś uderzenie. Absolutnie. To rzecz z którą musisz się zmierzyć, tak jak każdy zawodnik grający w NFL.”

Mówi się o tym, że Derek Carr może skorzystać z wzmocnionego pada w części lędźwiowej, jednak będzie to zależało od tego, jak będzie się czuł pod koniec tygodnia. Celuję, że znaczenie będzie miał jego status w injury report.

Podobne kontuzje do tej, z którą zmaga się Carr w ostatnich latach przeszli Tony Romo i Cam Newton. Romo również ominął jeden mecz, a kiedy wrócił zaliczył 20/27, 246 jardów i 3 TD w meczu przeciwko Jaguars.

Cam Newton również ominął jeden tydzień, a wykręcił 18/31, 201 jardów, 1 TD, 1 INT przeciwko Browns.

Obaj zawodnicy wygrali mecze.

Derek Carr żartował ze swojego brata – Davida – który również miał taką samą kontuzję: “Dobrze mieć starszego brata, który też połamał swoje plecy.”

“Myślimy, że jest gotowy,” mówi HC, Jack Del Rio. “Zobaczymy jak będzie wyglądał na treningach, jak z jego motoryką w tym tygodniu. Myślę, że sprawa jest rozwojowa, jednak w pozytywnym sensie.”


O Kamil Słonka 498 artykułów
All-Time Raider. Wielki fan Mike'a Vicka. Poza Oakland Raiders sympatyzuję Pittsburgh Steelers. Wierny fan rapu z zachodniego wybrzeża USA, trochę czapkarz, buciarz. Więc? Pogadamy o footballu?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz...