Carr wypada na dwa do sześciu tygodni

Wczoraj dotarła do nas informacja, że kontuzja Dereka Carra, jest raczej nie groźna i słyszeliśmy nawet głosy, że Derek Carr wystąpi w niedzielnym spotkaniu przeciwko Ravens. Nic bardziej mylnego…

Carr, Amerson opuścili spotkanie z Broncos

Dzisiejsze wieści są nieco gorsze, i to jest dopiero breaking news. W poniedziałek, trener główny Oakland Raiders – Jack Del Rio – powiedział, że Derek Carr jednak ma złamaną kość w plecach i ta kontuzja wykluczy go na minimum dwa tygodnie, jednak to może nie być koniec.

“Ma pęknięty wyrostek stawowy górny,” powiedział Jack Del Rio. “Te kontuzje zazwyczaj zatrzymują zawodników na okres od dwóch, do nawet sześciu tygodni.” 

Na tym schemacie, kość którą ułamał Derek Carr opisana jest jako “transverse process”.

“Rozmawiałem z nim przez telefon,” kontynuuje Del Rio. “Powiedział, że jest mu bardzo przykro. To świetny dzieciak, da sobie radę. Powiedziałem mu, że zajmiemy się wszystkim kiedy on będzie się leczył i kiedy będzie gotowy na powrót, po prostu będziemy na niego czekać.”

Kontuzja, która przydarzyła się Carrowi podczas trzeciej kwarty niedzielnego SNF to przypadkowe uderzenie, którego autorem był DT Adam Gotsis. Jego uderzenie kolanem w dolną część pleców Carra, dla rozgrywającego Raiders było zdarzeniem kończącym spotkanie.

Jak doskonale wiemy, za Carra grał będzie EJ Manuel, który już oficjalnie jest starterem niedzielnego spotkania przeciwko Ravens. Miejmy nadzieję, że EJ będzie grał tak ciekawie, jak w końcówce meczu przeciwko Broncos.

W poprzednim sezonie, podczas 16 tygodnia rozgrywek Carr złamał kość strzałkową, co spowodowało, że nie wystąpił on w ostatnim meczu sezonu przeciwko Denver Broncos, oraz w Wild Carr przeciwko Texans. Pracował, aby powrócić do formy, jednak już na początku sezonu złamał kolejną kość.

Derek, wracaj do nas!


O Kamil Słonka 498 artykułów
All-Time Raider. Wielki fan Mike'a Vicka. Poza Oakland Raiders sympatyzuję Pittsburgh Steelers. Wierny fan rapu z zachodniego wybrzeża USA, trochę czapkarz, buciarz. Więc? Pogadamy o footballu?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz...