Zanim założą kaski #30

Drugi tydzień NFL w wykonaniu Oakland Raiders to otwarcie sezonu w domu, w słonecznej Kalifornii przy obecności tysięcy własnych kibiców. W niedzielę, o godzinie 22:05(naszego czasu), Oakland Raiders na miejscowym Koloseum podejmą New York Jets, i cóż… zapowiada się dość jednostronna strzelanina.

Zawodnicy New York Jets swoje pierwsze spotkanie w sezonie zakończyli dość spodziewaną porażką z Buffalo Bills wynikiem 21-12, a ich koronną akcją była sytuacja, w której zawodnicy Jets wpadli sami w siebie, kiedy to mogli zdobyć przyłożenie.

http://twitter.com/xmasape/status/906928973434818560

Można powiedzieć, że takie rzeczy mogą zdarzyć się każdej drużynie, ale musicie przyznać, że to dość komiczna sytuacja.

Ostatnie pięć spotkań między tymi drużynami to dwie wygrane Raiders(w tym ostatnie spotkanie), oraz trzy wygrane Jets. Raiders wygrywają rywalizację all time 24-19.

Oakland Raiders swoje pierwsze spotkanie zakończyli zwycięstwem nad drużyną z Tennessee wynikiem 26-16. Ofensywa Najeźdzców spisała się znakomicie, a defensywa obudziła się dopiero w drugiej połowie, jednak trzeba przyznać, że było to przebudzenie w punkt i to właśnie ten step-up, pozwolił utrzymać prowadzenie Raiders.

Koronna akcja? To właśnie akcja defensywy, w której genialnie zagrali Khalil Mack, Karl Joseph i Eddie Vanderdoes(pick z 3. rundy NFL Draft 2017):

Chris Reed on Twitter

Vanderdoes with the forklift. This guy was a great pick in the 3rd. https://t.co/eIa7w7GZCa

Tak, wiem, ale mogę tą akcję oglądać dzień i noc. Co za pogrom!

Czas na injury raport, czyli raport dotyczący dyspozycji treningowej kontuzjowanych zawodników. Wśród NY Jets zawodników jest dość sporo, jednak na uwagę zasługuję to, że już w czwartkowym treningu pełny udział brał DB Morris Claiborne, który miał problemy z kostką. LB Edmond Robinson nie brał udziału w czwartkowym treningu, tak jak OL Jonotthan Harrison. RB Matt Forte trenował cały tydzień.

Jeżeli chodzi o Oakland Raiders, to wszyscy zawodnicy, poza Seanem Smithem, brała już pełny udział w czwartkowym treningu. Cieszy zielone światło dla Gareona Conleya, czy Cory’ego Jamesa. Ze względu na to, że Sean Smith nie brał udziału w treningach bardzo możliwe, że w końcu zobaczymy na boisku Gareona Conleya. Jest duża szansa, że wyjdzie on w pierwszym składzie, więc mocno trzymam kciuki.

New York Jets 2017 Leaders
Josh McCown 26/39, 187 yds, 0 TD
Jermaine Kearse 7 rec, 59 yds, 0 TD
Bilal Powell 7 rush, 22 yds, 0 TD
Oakland Raiders 2017 Leaders
Derek Carr 22/32, 262 yds, 2 TDs
Michael Crabtree 6 rec, 83 yds, 0 TD
Marshawn Lynch 18 rush, 76 yds, 0 TD

Ofensywni liderzy drużyn pokazują jaka przepaść dzieli te drużyny. Rozgrywający Jets przerzucił prawie 100 jardów mniej niż rozgrywający Raiders, a najlepsi skrzydłowi i biegacze również są odróżnieni około 30 jardową różnicą.

Recept na zwycięstwo w tym meczu jest kilka i każda z nich będzie dobra. Raiders muszą kontrolować linię defensywną Jets. Trzeba pamiętać, że trade Sheldona Richardsona nieznacznie osłabił ten unit. Ciągle mają oni w swoim składzie takich zawodników jak Leonard Williams czy Muhammad Wilkerson – jednych z czołowych środkowych DL w NFL. Jeżeli nasz OL utrzyma ich w swoich rydzach co zostawi więcej czasu dla Dereka Carra, problem ten powinien być zminimalizowany.

Pomimo tego, że DL Jets skonstruowana jest aby siać zniszczenie, nie są oni aż tak zdyscyplinowani, aby nasi RB musieli zbyt dużo kombinować. W meczu przeciwko Bills, zawodnikom z Buffalo bardzo często wychodziły biegi środkiem, więc spodziewam się, że Marshawn Lynch będzie pod presją zdobywania dużej ilości jardów. Jeżeli DL Jets będą gubić tzw. gap discipline, biegi środkiem Beast Mode’a będą powodować duże oklaski na Koloseum.

Agresywna defensywa to ostatni klucz do zwycięstwa, a z tym raczej problemu nie będzie. Patrząc na naszych zawodników tak rządnych krwi, nie martwię się o presję Khalila Macka, Vanderdoesa czy Bruce’a Irvina. Duży test przed Gareonem Conley’em, który będzie musiał popisać się agresywnym kryciem skrzydłowych Jets. Trzeba spowodować, aby McCown rzucał podania, które nie powinny być rzucone. W meczu przeciwko Bills zawodnik ten miał dwa ofensywne posiadania z rzędu zakończone przechwytem.

Chris Reed on Twitter

Started my breakdown of the Jets last night. If we get pressure, we can force turnovers. These were almost back to back plays. https://t.co/SbInddW3YC

Pomiędzy tymi drużynami jest wielka przepaść – tak przynajmniej mówią statystyki, jednak nie chodzi o to, żeby Raiders wyszli na mecz jako zwycięscy. Kontrolowanie tego co będzie działo się na linii wprowadzenia piłki i presja defensywna powinna dać nam zwycięstwo. Atakowanie Josha McCowna, który będzie panikował to kolejny pomysł na zwycięstwo. Raiders powinni wygrać ten mecz, nawet jeżeli wszystko nie będzie szło tak, jakbyśmy tego sobie życzyli.


O Kamil Słonka 498 artykułów
All-Time Raider. Wielki fan Mike'a Vicka. Poza Oakland Raiders sympatyzuję Pittsburgh Steelers. Wierny fan rapu z zachodniego wybrzeża USA, trochę czapkarz, buciarz. Więc? Pogadamy o footballu?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz...