Trzy klucze do zwycięstwa vs. Redskins

Ostatnie zwycięstwo Oakland Raiders dało nam pierwszy od piętnastu lat bilans 2-0 na starcie sezonu. W tym tygodniu Raiders wybiorą się do Landover, w stanie Maryland, aby zmierzyć się z Washington Redskins podczas Sunday Night Football. Jest to pierwsze spotkanie w prime-time w tym sezonie, a przeciwnik wcale nie jest najłatwiejszy.

Sytuacja w AFC West jest bardzo napięta. Denver Broncos i KC Chiefs są – tak jak Raiders – 2-0, więc ważne jest aby nie schodzić z tonu. Tak jak w przypadku wielu spotkań w tym sezonie, Raiders mają przewagę talentu, jednak to wcale nie przesądza, że to spotkanie jest już wygrane.

Co powinni zrobić zawodnicy Raiders, aby zwycięstwo było bardziej bliskie?

1. Stop the run!

Właściwie, to w każdym spotkaniu zawodnicy Oakland Raiders musza dbać o to, aby RB nie przeszli dalej niż do linii linebackerów. Redskins potrafią biegać, więc trzeba grać tak, aby piłka była jak najdłużej w rękach Kirka Cousinsa, który wydaje się być mniej groźny.

W meczu podczas W2, przeciwko Rams, Skins przebiegli 229 jardy, zdobywając 2 TD w 39 próbach. Tak jak w Raiders, zawodnicy Redskins mają trzech całkiem zwinnych biegaczy, którzy mogą nam zajść za skórę.

Nawet jeżeli listowany jako questionable startowy RB – Rob Kelly – nie będzie zdolny do gry, w drużynie Redskins jest jeszcze Chris Thompson, który ostatnio popisał się 61. jardowym biegiem zakończonym przyłożeniem.

Thompson popisał się świetną zwinnością i szybkością przy pierwszym zwodzie do wewnątrz. Świetny przeskok z nogi na nogę pozwolił mu otworzyć linię biegu idealnie pomiędzy dwoma defensorami. Oakland Raiders nie mogą sobie pozwolić na takie gapy pomiędzy zawodnikami formacji defensywnej.

Nie można oddawać łatwych punktów, a presja na ofensywie Redskins powinna trwać cały mecz, co wraz z umiejętnością punktowania zawodników Raiders będzie kluczowe. Więcej piłki w rękach Cousinsa oznacza eskalowanie gry podaniami, która w tym sezonie kuleje w drużynie z Waszyntonu. Można zniszczyć ich własną bronią.

2. Ciąg na Cousinsa

Największym problemem ofensywy Redskins jest środek OL. To oznacza, że defensywa Raiders musi szukać dziur właśnie na środku linii przeciwnika. Najważniejszym w tej kwestii będzie umiejętne rozstawienie edge-rusherów, Khalila Macka i Bruce’a Irvina, którzy musza mieć dużo miejsca z dala od Trenta Williamsa, najlepszego zawodnika OL Redskins.

Redskins byli dwukrotnie sackowani podczas ostatniego spotkania, oraz zdobyli tylko 179 jardów górą. Defensywa Raiders musi dać radę i zatrzymać Skins na podobnych liczbach, a presje wywierane na Cousinsie powinny kończyć się właśnie tak:

Chris Reed on Twitter

If the Raiders shut down the run, they will get sacks against this lines interior. https://t.co/BbFbgUPbhX

Jeżeli uda się przekonać zawodników Redskins, że dołem się nie uda, zaczną grać głównie Cousinsem, a przy odpowiedniej presji Eddiego Vanderdoesa i Mario Edwardsa Juniora te sytuacje mogą wyglądać bardzo podobnie. Duża presja, która może być wspomagana również przez zwinnego Karla Josepha może dopełnić dzieła i obić tyłek Kirka Cousinsa. Jeżeli Skins będą musieli grać głównie defensywą, Raiders mogą wyjść zwycięsko z tego spotkania.

3.0 Gra długimi podaniami

Vertical offens, oh yeah. Ależ to brzmi. Pomimo tego, że w drużynie Redskins ciągle czai się Josh Norman, wydaje się, że to właśnie takie podania powinny dawać nam najwięcej przyjemności. Tutaj Derek Carr będzie mógł się popisać swoimi umiejętnościami. Jestem prawie pewien, że uruchomieni zostaną wszyscy skrzydłowi, a spodziewam się, że Cooper i Roberts będą brylować. Crabtree po ostatnim hattricku będzie kryty przez cały stan Maryland, co otworzy drogę dwóm wcześniej wymienionym skrzydłowym, a kto wie, może Patterson czy Holton zaskoczą przeciwnika chwytem w polu punktowym.

Redskins mają problem z kryciem, co było widać podczas spotkania z LA Rams. Kilkakrotnie defensywa gubiła się i nie kryła właściwie nikogo. Derek Carr tylko czeka na takie momenty, aby kolejny raz przerzucić setki jardów i karmić dłonie swoich skrzydłowych. Doskonale wiemy, że Carr takich okazji nie będzie przepuszczał.

Raiders kolejny raz grają z przeciwnikiem do ogrania, jeżeli tylko uda się powstrzymać groźnych biegaczy z Waszyngtonu, ten mecz może pójść po myśli kibiców Raiders. Defensywa drużyny z Kalifornii musi grać tak, aby Redskins grali podaniami – taka taktyka pozwoli nam na eskalowanie najsłabszego punktu ofensywy Skins – gry podaniami. Problem ze środkiem OL Redskins to kolejna przewaga Raiders. Defensywa nastawiona na mocne uderzenia powinna nie dać spokoju Kirkowi Cousinsowi. Przepisem na sukces będą długie podania Dereka Carra, oraz minimum czterech aktywnych skrzydłowych w formacji shotgun. Dalekie podania i niepewna gra secondary przeciwnika to kolejny krok do dominacji Raiders.


 

O Kamil Słonka 498 artykułów
All-Time Raider. Wielki fan Mike'a Vicka. Poza Oakland Raiders sympatyzuję Pittsburgh Steelers. Wierny fan rapu z zachodniego wybrzeża USA, trochę czapkarz, buciarz. Więc? Pogadamy o footballu?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz...