Raiders ogłosili 53. osobowy roster!

Oakland Raiders linebacker Nicholas Morrow (35) warms up during practice at the Oakland Raiders practice facility in Alameda, Calif., on Wednesday, Aug. 24, 2017. (Ray Chavez/Bay Area News Group)

Czas żartów minął, a Raiders w końcu musieli zrobić to co, każda inna drużyna ligi NFL. Oakland Raiders prezentują swój 53. osobowy roster na nadchodzący sezon najlepszej futbolowej ligi świata.

Jakie wnioski możemy wyciągnąć z tego składu? Na pewno w oczy rzuca się dość duża liczba zawodników reprezentujących pozycję OL. Denver Kirkland jest obecnie kontuzjowany, ale jeżeli Raiders chcą mieć możliwość wpisania go na IR list, musi znaleźć się w 53. osobowym składzie drużyny.

Liczba jedenastu zawodników na pozycjach DB’s również przeważa. Sporo z tych zawodników to formacja special teams więc nie jest źle. Keith McGill ma dokładnie taki sam przypadek jak opisywany wcześniej Denver Kirkland.

Wśród skrzydłowych nie ma żadnych zaskoczeń. Jedyna zmiana w przeciwieństwie do poprzedniego sezonu to wskoczenie Cordarrelle Pattersona za Andre Holmesa. Poza tym ta grupa jest dokładnie taka sama jak rok temu.

Marshawn Lynch zastąpił Lataviusa Murraya, a EJ Manuel Matta McGloina. Można powiedzieć, że skill positions w formacji ofensywnej nie przeszły większych zmian.

Jeżeli chodzi o krańcowych to zostało ich trzech. Wiadomo, że Khalil Mack i Bruce Irvin to najlepsze duo w lidze, jednak na wypadek wszelki Raiders zaklepali sobie usługi Jamesa Cowsera. Mario Edwards Jr jest listowany jako DE, ale doskonale wiemy, że chodzi tutaj o zawodnika broniącego biegi, który musi jeszcze popracować nad środkowym rushowaniem na QB przeciwnika.

Korpus linebackerów to tylko czterech gości. Jelani Jenkins został ściągnięty po to, aby był starterem na tej pozycji, jednak jest on kontuzjowany i możemy nie zobaczyć go na boisku. To powoduje, że mamy dwóch drugoroczniaków: Cory Jamesa oraz Tyrella Adamsa, plus dwóch rookies: Marquela Lee oraz Nicholasa Morrowa. Oczekuje, że tutaj będą jakieś ruchy w celu pozyskania kogoś bardziej doświadczonego, chociać kto tam wie co chodzi po głowie Reggiego McKenziego.

Ośmiu z dziewięciu rookies wybranych w NFL Draft 2017 dostało się do składu Raiders. Jednie wybór z siódmej rundy – RB Elijah Hood – nie zakwalifikował się do drużyny. Bardzo możliwe, że będzie on grał w naszym practice squad.

Po tym, jak w poprzednim sezonie do drużyny dostało się aż czterech UDFA, w tym roku udało się to tylko Nicholasowi Morrowowi.

Nieoczekiwane ruchy jakie wykonali Oakland Raiders to nie podpisanie Shilique Calhouna, który wydawał się być dość pewny miejsca w składzie. Jeszcze większym zaskoczeniem – przynajmniej dla mnie – jest brak kontraktru dla LaTroya Lewisa, jednego z najlepszych zawodników preseasonu.

Z drużyną pożegnali się także Ben Heeney oraz UDFA Xavier Woodson-Luster.

Na drugim końcu historii stoi Nicholas Morrow, którego nie rozpatrywałem jako zawodnika w rosterze. Wyleciał gdzieś z Greenville w D III i widocznie zadomowił się w Oakland. Fakt, jest bardzo szybki i wykazuje umiejętności potrzebne linebackerowi oraz zawodnikowi special teams. Raiders wypatrują go jako zawodnika na pozycję moneybacker, w momencie kiedy Obi Melifonwu nie będzie zdolny do gry.


 

O Kamil Słonka 489 artykułów
All-Time Raider. Wielki fan Mike'a Vicka. Poza Oakland Raiders sympatyzuję Pittsburgh Steelers. Wierny fan rapu z zachodniego wybrzeża USA, trochę czapkarz, buciarz. Więc? Pogadamy o footballu?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz...