PS 2017: Porażka z Seahawks na koniec PS

Tak jak przewidywałem, w drużynie Oakland Raiders nie wiedzieliśmy ani jednego snapa z zawodnikami pierwszej linii. Cały ten mecz był podarowany młodym zawodnikom, którzy liczyli na ostatnią szansę dostania się do rostera Oakland Raiders.

Od pierwszego snapa zawodnicy walczyli o to, aby Jack Del Rio i reszta trenerów spojrzała w jego stronę z przychylną miną, tak zdobywa się miejsce w rosterach drużyn NFL.

Wszystko zaczęło się bardzo powoli, zaraz po kick-offie George Atkinson III nie opanował piłki i został zatrzymany na linii 11. jadra. Drugie zagranie to fumble John’a Crocketta. Z tego drive’u Seahawks wyciągnęli field-goala i prowadzili 3-0.

EJ Manuel i Connor Cook dzielili się seriami ofensywnymi w miarę po równo. Zmiana była co dwie serie. Pierwszy był Manuel, który podczas swojej serii nie zanotował ani jednej pierwszej próby. Shame.

Cook wcale nie wyglądał dużo lepiej. Co prawda zdobył pierwszą próbę, jednak jedna pierwsza próba wiosny nie czyni.

Mniej więcej w połowie pierwszej kwarty Seahawks zmontowali 76. jardowy drive, którego zwieńczeniem było 34. jardowe przyłożenie od Trevone Boykina do Roberta Smitha. Przy akcji zawiódł Dexter McDonald, który miał kryć głęboką piłkę, jednak w trakcie biegu upadł, a Smith miał otwartą drogę do end-zone. Seahawks ustalili wynik na 10-0.

NFL on Twitter

@T2Boykin finds Rodney Smith for the @seahawks TOUCHDOWN. #SEAvsOAK https://t.co/KfNlA59Iqm

Pierwszym poważnym zagraniem Raiders był przechwyt Shaloma Luaniego, który zanotował pod koniec pierwszej kwarty. Luani przechwycił dalekie podanie Boykina na linii 30. jarda własnego boiska. Jednak z serii ofensywnej dużo nie wynikło. Na starcie drugiej kwarty Seahawks dotarli do 21. jarda boiska Raiders, ale kolejnym przechwytem popisał się Breon Borders(UDFA).

NFL Network on Twitter

Okay @b_borders!! 😤 The undrafted rookie notches interception number two for the @RAIDERS!! #SEAvsOAK https://t.co/CiO29Yj7cX

Startując z własnego szóstego jarda, EJ Manuel poprowadził drive Raiders. 14 zagrywek, 94 jardy oraz piękne podanie na wyciągniętą rękę do Keona Hatchera, który notuje pierwsze punkty dla drużyny z Kalifornii.

NFL on Twitter

Yup. This @EJManuel3 TD pass was all sorts of PERFECT. #SEAvsOAK https://t.co/sIqhEUYHBj

Trzeba przyznać, że to przyłożenie wygląda bardzo ładnie. Hatcher złapał piłkę, która przeleciała 18. jardów z rąk EJ Manuela.

Seahawks na odpowiedź mieli zaledwie 2 minuty, jednak ich drive został zatrzymany na 36 jardzie boiska Raiders, kiedy to Boykin szukał wolnego skrzydłowego a zsackował go Xavier Woodson-Luster.

W połowie Seahawks mieli 11. pierwszych prób, przy 10. Raiders. Zdobyli o 90 jardów więcej(218-128), jednak byli o pięć minut krócej przy piłce. Connor Cook celnie podał tylko raz na cztery próby, a EJ Manuel podawał celnie w ośmiu na dwanaście przypadków. 77 jardów oraz jeden TD to linijka Manuela po pierwszej połowie meczu. Shalom Luani oraz Breon Borders zaliczyli po jednym przechwycie.

Początek drugiej połowy to drive ofensywy z Emerald City, który zakończył się zbyt krótkim kopniecie Blaira Walsha z 49. jardów. Kilka kar zawodników Seahawks sprawiła, że Giorgio Tavecchio wyrównał wynik meczu poprzez field-goal.

Następny drive Raiders to kolejna wycieczka w field-goal range. Drive zapoczątkowało ładne podanie Connora Cooka do KJ Brenta na 17 jardów. George Atkinson III złapał 24. jardowe podanie już na połowie Seahawks. Tavecchio próbował z 35. jarda jednak jego kopnięcie minęło bramkę od lewej strony.

Na początku trzeciej kwarty drive Seahawks został zatrzymany przez LaTroya Lewisa, który zanotował trzeci sack w tym preseasonie. W ostatnim spotkaniu przeciwko Dallas podniósł bezpańską piłkę i przebiegł 65. jardów aby zdobyć punkty. Trzeba przyznać, że Lewis wywarł ogromne wrażenie w tym preseasonie.

EJ Manuel powrócił jako QB Raiders, jednak kolejny raz robotę robią John Crockett, który zdobył 24. jardy. Drive zakończył się skutecznym kopnięciem Giorgio Tavecchio z 28 jardów. Raiders prowadzą 13-10, na zegarze 3:46 do końca spotkania.

Seahawks przeprowadzili zwycięski drive głównie dzięki DPI Chrisa Humes’a, który przeniósł piłkę na 16. jard boiska Raiders. Tam dużo do roboty nie mieli zawodnicy Seahawks, którzy wykorzystali dogodną pozycję i ustalili wynik meczu na 17-13. Autorem przyłożenia był Kenny Lawler.

NFL on Twitter

Austin Davis. Kenny Lawler. Touchdown! @Seahawks have the lead! #SEAvsOAK https://t.co/b18sffD2oh

Raiders mieli jeszcze 1:06 na zegarku, jednak nie potrafili oni przeprowadzić skutecznego drive’u. Zawodnicy Raiders stracili piłkę na 4 sekundy przed końcem spotkania.

Koniec etapu przedsezonowego to cztery porażki drużyny z Kalifornii.

EJ Manuel wyprzedził w walce o miejsce backup QB Connora Cooka. Manuel miał 9/14, 85 jardów i jedno przyłożenie. LaTroy Lewis miał najwięcej obaleń – 7, z czego 4 solo – oraz jedno obalenie rozgrywającego.


O Kamil Słonka 498 artykułów
All-Time Raider. Wielki fan Mike'a Vicka. Poza Oakland Raiders sympatyzuję Pittsburgh Steelers. Wierny fan rapu z zachodniego wybrzeża USA, trochę czapkarz, buciarz. Więc? Pogadamy o footballu?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz...