Prysznic po meczu #31

Oct 4, 2015; Landover, MD, USA; Washington Redskins running back Chris Thompson (25) carries the ball against the Philadelphia Eagles in the first quarter at FedEx Field. Mandatory Credit: Geoff Burke-USA TODAY Sports

Większość zawodników Oakland Raiders postanowiło siąść, bądź klęczeć podczas odgrywania hymnu w Waszyngtonie. Wydaje się, że zawodnicy nie potrafili powstać z kolan. Czerwonoskórzy przejechali się po Najeźdźcach z Oakland, którzy wyglądali najgorzej od kilku spotkań. Nie takich Raiders oglądaliśmy ostatnio.

NBCS Raiders News on Twitter

Majority of Raiders sit, link arms during anthem in response to Trump https://t.co/b9BXUOdTox

To był mecz w którym poznaliśmy dotychczas nieodkryte problemy ze strony Raiders, jednak spokojnie – te, które znamy – również się pokazały.

Już w drugim zagraniu meczu, a pierwszym podaniu, Derek Carr zrobił coś, czego nie robi zbyt często, rzucił przechwyt. Piłka leciała w stronę Amariego Coopera, a przechwycił ją safety Montae Nicholson.

NFL on Twitter

On the first pass play of the game… @Redskins rookie @MontaeNicholson intercepts Derek Carr! #HTTR #OAKvsWAS https://t.co/NjIlYhMJml

Waszyngton rozpoczął drive z własnego 33 jarda i bez większych problemów udało im się przejść pozostałe 67. Oczywiście, już w pierwszym punktowym drivie Raiders pokazali, że niejako w krew wszedł im problem z kryciem tight-endów. Patrząc na to, że Jordan Reed był nieaktywny, zawodnicy chyba odpuścili. Zapomnieli, że jest 33 letni Vernon Davis? Najprawdopodobniej. W tym drivie, złapał on 25 jardowe podanie przy 3&6. Chris Thompson kolejny raz pokazał swoją wszechstronności i złapał podanie na 22 jardy. na nasze nieszczęście – dzień Chrisa Thompsona dopiero się zaczął.

NFL on Twitter

His fourth TD in just three games. @ChrisThompson_4 finds the end zone again! #HTTR #OAKvsWAS https://t.co/4PFUqaSvn5

Kiedy nasza ofensywa wyszła na boisko, kolejny raz zaczęły się dziać dziwne rzeczy. Carr został zsackowany dwa razy z rzędu(drugi raz w tym sezonie, pierwszy raz stało się to w meczu z Titans), co poskutkowało szybkim three-and-out.

Następny drive to defensywny stop Raiders, a później, nawet Marshawn Lynch nie pomógł w sytuacji 3&2. Kolejny three-and-out.

Następny ofensywny drive to kanonada dropów Raiders. Carr posłał piłkę do Crabtreego, który wypuścił ją na bardzo bliskiej odległości, podobna sytuacja stała się z Amarim Cooperem, który upuścił piłkę z trzeciej próby. Cooper zrobił to w każdym spotkaniu tego sezonu.

Oakland Raiders nie zdobyli pierwszej próby przez całą pierwszą kwartę.

Mało tego, pierwsza pierwsza próba to 9. jardowe podanie do Jareda Cooka, które zostało cofnięte przez offside linii ofensywnej. Następne podanie przy 3&1 adresowane do Setha Robertsa kolejny raz zostało przechwycone. Ugh.

Tak jak w przypadku pierwszego przechwytu, tak i tym razem, Redskins pomknęli po kolejne punkty. Kolejny raz największą szkodę wyrządził nam TE Vernon Davis, który wykończył drive 18 jardowym przyłożeniem.

NFL on Twitter

@KirkCousins8. @VernonDavis85. @Redskins TOUCHDOWN! #HTTR #OAKvsWAS https://t.co/RsYsYqfYGk

Kirk Cousins w pierwszej połowie: 17/19, 173 yd, 2TD, 139,7 rating.

Druga połowa to początek ofensywy Redskins przy wyniku 14:0, na co Raiders – póki co – nie zamierzali odpowiadać. Oczywiście, kolejny drive to kolejne przyłożenie. W sytuacji 3&8, Chris Thompson, zdobył 19 jardów. Później zrobił to kolejny raz na 16 jardów. Następna akcja to fantastyczne, dalekie podanie Kirka Cousinsa do Josha Doctsona. Wydawało się, że David Amerson jest dobrze ustawiony i może coś zdziałać, jednak wszystko na nic. Doctson wbiega do pola punktowego Raiders zaliczajac 52 jardowe przyłożenie.

NFL on Twitter

JOSH DOCTSON. HUGE 52-yard TD for the @Redskins! #HTTR #OAKvsWAS https://t.co/0SvhxUXfHx

Kolejny drive ofensywny Raiders to kolejne sacki na Dereku Carrze, a Raiders zostali zmuszeni do puntowania.

Pod koniec trzeciej kwarty, Raiders złapali promyczek światła. Jamison Crowder nie opanował piłki po puncie Maruqette Kinga, a James Cowser złapał piłkę na 18 jardzie. Raiders mieli okazję na to, aby w końcu punktować. Po TFL na Cordarrelle Pattersonie, Derek Carr w końcu posłał piłkę do Jareda Cooka, który zdobył 21 jardowe przyłożenie. 21-7, jednak czy to coś zmienia?

NFL on Twitter

The @RAIDERS are on the board! @derekcarrqb + @JaredCook89 = A #RaiderNation TD! #OAKvsWAS https://t.co/85TS1P4pzV

Radość trwała całe kilka sekund. Chris Thompson kolejny raz popisał się wspaniałym zagraniem typu screen, które przyniosło 74 jardy. Amerson tacklował go na kilka jardów przed end-zone. Raiders zatrzymali ofensywę Redskins przed przyłożeniem, ale nie przed field-goalem.

Kolejny dar od losu dla Raiders, to fumble Samaje Perine’a, który podniósł Cory James. Raiders mieli piłkę na 12 jardzie boiska Redskins. Później, mieli pierwszą próbę na linii czwartego jarda. Marshawn Lynch podobnie jak w meczu z Jets trzykrotnie został zatrzymywany przy bardzo krótkich biegach. Oakland Raiders zdecydowali się na kopnięcie, co ustawiło zegarki na 24-10.

Mecz zakończył się wynikiem 27-10 dla Redskins po kopnięciu w końcówce meczu.

Niech najlepszym podsumowaniem tego spotkania będzie sześć poniższych informacji:

  1. Derek Carr miał 19/31, 119 jardów, TD i 2(!!) przechwyty.
  2. Marshawn Lynch był najlepszym RB Raiders, który zdobył 18 jardów w sześciu próbach.
  3. Raiders jako drużyna byli 0/11 w trzecich próbach.
  4. Średnia liczba zdobytych jardów Raiders na zagranie to 2,7.
  5. Kirk Cousins miał 25/30, 365(tak, trzysta-sześćdziesiąt-pięć) jardów i trzy przyłożenia.
  6. Chris Thompson złapał sześć podań na 150 jardów i przyłożenie.

Zapomnijmy o tym, jak najszybciej…


O Kamil Słonka 498 artykułów
All-Time Raider. Wielki fan Mike'a Vicka. Poza Oakland Raiders sympatyzuję Pittsburgh Steelers. Wierny fan rapu z zachodniego wybrzeża USA, trochę czapkarz, buciarz. Więc? Pogadamy o footballu?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz...