Prysznic po meczu #30

Sep 17, 2017; Oakland, CA, USA; Oakland Raiders wide receiver Michael Crabtree (15) celebrates after scoring a touchdown against the New York Jets during the first quarter at Oakland Coliseum. Mandatory Credit: Stan Szeto-USA TODAY Sports

Raiders zaczęli wcześnie i potrafili zbudować sporą przewagę nad Jets, którzy nie potrafili udzielić dostatecznej odpowiedzi. Jets robili co mogli i nawet z małą pomocą zebr, nie udało im się zatrzymać dużo silniejszych Raiders.

Po pierwszych przepychankach zakończonych odkopnięciami obu drużyn, Raiders wzięli się do roboty i zaczęli grać tak, jak tego oczekiwaliśmy – posiadanie to zamienili na przyłożenie.

Michael Crabtree, (dalej zwany Crabbem, King Crabbem) rozpoczął swoją kanonadę. Najpierw piękne podanie Dereka Carra na 26 jardów(tzw. flea flicker)

OAKLAND RAIDERS on Twitter

A little razzle, a little dazzle. Carr hits Crabtree on the flea flicker. #NYJvsOAK https://t.co/f9hE8oLM15

A dwie akcje później podanie z drugiego jarda i świetny chwyt Crabtreego przypominający jego wyczyn z W1 poprzedniego sezonu vs. Saints:

NFL on Twitter

Jump ball to @KingCrab15? You know what happens next. #RaiderNation https://t.co/KXpRTqkE11

Ciekawostka: Przyłożenie to miało bardzo podobne ustawienie do sławnej akcji z Super Bowl, kiedy to Money Lynch był w backfield, a Seahawsk zrobili jeden z największych błędów ostatnich lat w NFL. Zgadnijcie jak wywołał ją Derek Carr. Tak… dokładnie, krzyknął Seattle! Seattle! Co okrzyknięte zostało najlepszym trollowaniem Seahawks wśród zespołów NFL.

Nawet bez tej akcji, Marshawn Lynch miał średnią 5 jardów na bieg, w czterech próbach.

Następny drive to świetna dyspozycja naszej defensywy, która później przybiła piątkę ofensywie, a ta – z jakby przekazaną energią – pomknęła po kolejne przyłożenie. Kolejny TD w wykonaniu King Crabba.

NFL on Twitter

It’s @derekcarrqb to @KingCrab15… AGAIN! TD x2. #RaiderNation https://t.co/GihfLJ4Z6r

Trzeba przyznać, że Crabb pięknie wyskoczył po piłkę, a Burris… lepiej niech nie przypomina sobie tej akcji. Jego zachowanie powinno być opisywane w książkach “How to do NOT do it” – jeżeli chodzi o futbol amerykański. Derek Carr notuje kolejne 26 jardowe podanie, tym razem zamienione na przyłożenie.

Następny drive to piękny, wspaniały tackle Bruce’a Irvina na RB Jets, Macie Forte, który… został odgwizdany jako nieuzasadniona przemoc. To prawdopodobnie jeden z najbardziej ciekawych przypadków tej decyzji, ponieważ Bruce Irvin po prostu tacklował Forte w taki, a nie inny sposób.

NFL Update on Twitter

It mind boggles me how the refs in the Jets-Raiders game called this a unnecessary roughness on Bruce Irvin https://t.co/QXkKjpGibQ

To ustawiło Jets w terytorium Raiders. Trzy zagrania później Jetsi zaczynają wierzyć, a Josh McCown po 34 jardowym podaniu do Jermaine’a Kearse’a zamienia wynik meczu na 14:7.

NFL on Twitter

@JoshMcCown12 looks deep down field… It’s @JKearse_15’s 1st TD with the @NYJets! #Jets https://t.co/yQBhMHqcNF

Jets podciągają wynik meczu, jednak do końca połowy jeszcze troszkę czasu. Po karze nałożonej na Marquela Lee, Jets kolejny raz znajdują się w terytorium drużyny Raiders. Dotarli do field-goal range i zamienili kopnięcie z 46 jarda na punkty.

Ale to jeszcze nie koniec połowy.

Dwie minuty do końca, Marquette King kolejny raz pokazuje swoje umiejętności punterskie, wysyłając piłkę na odległość 65 jardów. Khalif Raymond (PR) miał ochotę na chwyt, jednak piłka wypadła mu z ręki. Johnny Holton był tam gdzie powinien być i złapał piłkę na czwartym jardzie boiska NY Jets. Raiders są tylko 3,65 metra od pola punktowego Odrzutowców.

W tym momencie nie było już Seattle! Tym razem piłka została przekazana do Marshawna Lyncha trzykrotnie, po czym w trzeciej próbie z jednego jarda Lynch biegnie środkiem i zdobywa swoje pierwsze przyłożenie w barwach Silver and Blacks!

NFL on Twitter

BEASTMODE’s FIRST TD as a member of the @Raiders! #RaiderNation #NYJvsOAK https://t.co/PVUKTWD7Gn

Początek trzeciej kwarty to próba powrotu do gry zespołu z Nowego Jorku. Dotarli do odległości, z której bezpiecznie mogli kopać piłkę. Raiders mieli szansę na stop, jednak przy sytuacji 3&18 Josh McCown odpalił 22 jardowe podanie. Następnie Catanzaro kolejny raz trafił FG, ustawiając wynik meczu na 21-13.

Wydaje się, że ten moment bardzo zdenerwował, albo zmotywował zawodników Oakland Raiders, ponieważ wtedy się zaczęło.

Patterson nie pokazywał zbyt wiele jako returner, jednak pokazał się z genialnej strony jako RB. Ze swoim wzrostem i szybkością przebiegł on aż 43 jardy, w tym zbił kilka tackli, aby wpaść z piłką w pole punktowe Jets. To także pierwsze przyłożenie Flashy’ego P w barwach Raiders.

NFL on Twitter

@ceeflashpee84 gets the handoff from @derekcarrQB. And he is GONE. 43-yard @Raiders TD! #RaiderNation https://t.co/Z6c1SyHrQv

Czas na defensywę. Khalil Mack zdobył pierwszego sacka w sezonie, a w tym samym posiadaniu ofensywnym Jets, Karl Joseph zorganizował genialną presję, którą na sack zamienili Super Mario Edwards Jr, oraz Denico Autry, co spowodowało punt.

Ofensywa Raiders tylko czekała na to, żeby wejść na boisko. Pięknym zagraniem popisał się Jalen Richard, który zdobył kolejne przyłożenie dla Oakland Raiders. Tym razem był to bieg na 52 jardy.

Kamil Słonka on Twitter

Widzieli? Tak właśnie biega Jalen “Take-Off” Richard. Bardzo ciężko go złapać. Próbowały trzy odrzutowce. https://t.co/VSNiTzpake

W kolejnym zagraniu zobaczyliśmy kwintesencję spotkania w wykonaniu Karla Josepha. Podczas jednej akcji wykonał tzw. safety-blitz, tym razem sack zaliczył już on sam, spowodował fumble i… podniósł piłkę na 18. jardzie boiska NY Jets. Co za zagranie Josepha!

Kolejna akcja to DPI Morrisa Claiborne’a na Amarim Cooperze, co spowodowało, że piłka była już na pierwszym jardzie. Carr powrócił do swojego ulubionego celu tego spotkania – Kinga Crabtreego, a ten odnotował piłkarski hattrick.

NFL on Twitter

It’s a HAT TRICK for @KingCrab15! #RaiderNation https://t.co/CnATxJc3sZ

Koniec końców, Raiders przeprowadzili jeszcze jeden skuteczny drive, który zakończył się kopnięciem Giorgio Tavecchiego. Raiders wygrywają spotkanie z NY Jets wynikiem 45-20 i odnotują drugie zwycięstwo w tym sezonie!


 

O Kamil Słonka 498 artykułów
All-Time Raider. Wielki fan Mike'a Vicka. Poza Oakland Raiders sympatyzuję Pittsburgh Steelers. Wierny fan rapu z zachodniego wybrzeża USA, trochę czapkarz, buciarz. Więc? Pogadamy o footballu?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz...