Prysznic po meczu #29

Większość z kibiców NFL spodziewało się, że ten mecz będzie z tych, które nazywane są strzelaninami i właściwie można uznać, że nikt się nie pomylił.

Spotkanie rozpoczęło się od nieudanego onside-kicku Titans, który wyłapał rookie Shalom Luani, a Raiders rozpoczęli swój drive z połowy boiska.

Marshawn Lynch wpisał się w statystyki dość szybko, jego pierwsza próba miała długość 14 jardów. Następnie Derek Carr podał do Jareda Cooka, który złapał piłkę po 22 jardach i Raiders byli już na 8. jardzie boiska Titans. Następna akcja to podanie Carra w ręce Amariego Coopera, który po kilku zbitych tacklach wczołgał się w end-zone.

NFL on Twitter

@AmariCooper9 REFUSES to be stopped! Wow. Wow. Wow. Wow. Wow. #RaiderNation https://t.co/tafxwxIqd9

Trzeba przyznać, że Cooper w tym meczu był większy i szybszy niż w poprzednim sezonie. Dobrze przepracowany offseason? Poczekajmy z osądami.

Odpowiedź Titans przyszła bardzo szybka, Marcus Mariota przeprowadził 75. jardowy drive zwieńczony przyłożeniem. Najgorsze w tym było to, że Titans trzykrotnie wychodzili z akcji 3&long. Dwa razy podania łapał Rishard Mathews, a raz pięknym chwytem popisał się Corey Davis(rookie, 5 pick OVR), którego nie pokrył David Amerson.

Chwyt Davisa ustawił piłkę na dziesiątym jardzie, skąd Marcus Mariota zdecydował się na bieg lewą stroną boiska. Bieg ten przyniósł Tennessee Titans 6 punktów.

NFL on Twitter

Marcus Mariota rushing TDs are BACK. @delaniewalker82 leading the way! #TitanUp https://t.co/x3cnMouZ1Z

Derek Carr kolejny raz wziął sprawy w swoje ręce i przeprowadził długi drive, który nie przyniósł wielkiego zysku. Świetne podanie do Crabtreego na 25 jardów było ozdobą tej serii ofensywnej. Raiders byli na 12. jardzie Titans i wszystko zaczęło się psuć. Trzy podania skierowane do Coopera były bezproduktywne, a drive zakończył FG Giorgio Tavecchio.

OAKLAND RAIDERS on Twitter

The league missed you, Marshawn. #OAKvsTEN https://t.co/Bo90jcYctW

Początek drugiej kwarty to delikatne show defensyw. Najgorszy etap meczu to zdecydowanie dwa sacki z rzędu na Dereku Carze, oba były winą Vadala Alexandra i nie ma o czym dyskutować. Takie sytuacje nie powinny się zdarzać. Skoro nie zdarzyły się w poprzednich latach, to dlaczego miały się zdarzyć dzisiaj?

Trzeba przyznać, że Marquette King i jego punt na drugi jard boiska Titans to coś, co ociera łzy tej serii ofensywnej. Dobrze mieć takiego Kinga w drużynie.

To nie powstrzymało Marcusa Marioty, który poprowadził drive przez całe boisko, aby zakończyć go field-goalem i wyrównaniem wyniku.

Raiders również nie chcieli oddać końcówki spotkania, z 43. sekundami na zegarku Derek Carr zrobił to, do czego nas przyzwyczaił w poprzednim sezonie. Kilka kompletnych podań do Crabba i Cooka, a później próba kopnięcia Giorgio Tavecchio z 52 jarda. Udana próba! Raiders prowadzą 13-10.

Początek trzeciej kwarty to znowu wymiana defensywnych stopów, Raiders nawet pokusili się o sack na rozgrywającym Titans.

Kolejny drive Raiders to wspaniała akcja Amariego Coopera, która została zatrzymana poprzez żółtą flagę, rzuconą z powodu nielegalnego użycia rąk Rodneya Hudsona. Raiders zdecydowali się na punt, jednak Marquette King był faulowany, a Giorgio Tavecchio został poddany kolejnej 52 jardowej próbie. GT kolejny raz trafił z ponad 50 jardów!

Kamil Słonka on Twitter

Pierwszy kicker w historii NFL, który w pierwszym meczu trafia 2xFG z +50? Giorgio Tavecchio 😉

Titans również nie zostali bez punktów. Kolejny drive, zatrzymany przez Nicholasa Morrowa, zakończył się field-goalem, a wynik meczu to 16-13 dla Raiders.

Kolejny drive Dereka Carra to kilka duży, 12. jardowy zysk Marshawna Lyncha, a później ciekawe podanie do Crabtreego na 18 jardów. Drive został zakończony przyłożeniem Setha Robertsa(19 jardów). Raiders wygrywają już 23-13.

Seth Roberts zdobywa swój czwarty TD w trzech meczach przeciwko Titans. Kolejny raz przekonujemy się, że jeżeli punktuje Roberts, Raiders nie przegrywają. Dzisiaj to już dziesiąte zwycięstwo kiedy Seth melduje się w end-zone.

Titans odpowiadają field goalem, a Raiders mają okazję zamrozić ten mecz – co, na szczęście – skutecznie robią.

Trzy i pół minuty na meczu, Raiders rozpoczynają swój zwycięski drive. Marshawn Lynch postanowił pobawić się z Jurrellem Casey’em:

NFL on Twitter

Sometimes… It’s best to just stay out of BEASTMODE’s way. #OAKvsTEN #RaiderNation https://t.co/tr3ViqHdEh

Drive zakończył się kopnięciem Tavecchio z 43. jarda. Giorgio popisał się wspaniałym 4/4, oraz 2/2 XP, a jego występ zapisał się w annałach historii Raiders.

Derek Carr zdobył w tym meczu 262 jardy, przy 22 kompletnych podaniach na 33 próby. Taki wynik daje średnio 8,2 jarda na próbę. Dwa zdobyte przyłożenia wieńczą piękne otwarcie sezonu, wszystko byłoby dobrze, gdyby nie te dwa sacki na dwanaście jardów wstecznych.

Marshawn Lynch zdobył 76 jardów w 18 próbach, co równe jest ponad czterem jardom na bieg.

W naszej defensywie najlepiej wypadł Karl Joseph, który bardzo często był tam gdzie trzeba, zanotował 9 tackli z czego 6 solo. Wysoko uplasował się również Reggie Nelson(8T, 5S).

Raiders zanotowali jednego sacka, Mariotę na spółkę obalili Mario Edwards Junior oraz Justin Ellis.

Krótkie podsumowanie spotkania znajdziecie również na fanpage RaiderNationPolska.

Tymczasem, mamy pierwszy w sezonie #VictoryMonday!


 

O Kamil Słonka 498 artykułów
All-Time Raider. Wielki fan Mike'a Vicka. Poza Oakland Raiders sympatyzuję Pittsburgh Steelers. Wierny fan rapu z zachodniego wybrzeża USA, trochę czapkarz, buciarz. Więc? Pogadamy o footballu?

2 Komentarze

  1. Witam. Jak oceniasz szansę na powrót Janikowskiego do składu (przy założeniu, że będzie już czuć się lepiej), jeśli Tavecchio utrzyma taką dyspozycję?

    • Przy założeniu, że Seabass wróci do zdrowia powinien dostać swoją szansę w jednym, dwóch meczach. Jeżeli się sprawdzi, to Raiders pozwolą mu dograć ostatni sezon w karierze, jeżeli nie, Tavecchio przejmie tą pozycję na dłuższy czas.

Dodaj komentarz...