Obserwacje po meczu z NY Jets

Po świetnym meczu Oakland Raiders, wychodzi na to, że nawet obrona drużyny z Kalifornii nie jest w złym stanie. Chociaż pamiętajmy, że to tylko spotkanie z Jets, drużyną, która może okazać się najgorszą, która grała w historii NFL – tak przynajmniej przewidują bukmacherzy z tak bliskiego dla organizacji Raiders Las Vegas.

Wygranie spotkania różnicą 25-ciu punktów robi wrażenie, nawet w kontekście spotkania z drużyną, o reputacji z powyższego akapitu. Dzisiaj mam dla was trzy kwestie, które zaintrygowały mnie w tym spotkaniu.

1. Co z tym MLB?

Wielu z nas mówiło, że McKenzie pominął tą pozycję w offseasonie, a dziura na niej zrobiła się jeszcze większa dzięki odejściu Malcolma Smitha oraz Perry’ego Riley’a Jr podczas free agency.

Oczywiście, McKenzie wydraftował MLB, jednak zrobił to dopiero w piątej rundzie, kiedy to podał rękę Marquelowi Lee z Wake Forest. Lee bardzo spodobał się kibicom Oakland Raiders, a dodatkowo jest on bardzo skuteczny, więc można uznać, że to dobry ruch McKenziego, do miksu dodał jeszcze Tyrella Adamasa oraz UDFA Nicholasa Morrowa.

Adams zdecydowanie sprawdza się w grze przeciwko podaniom, co spowodowało większą ilość otrzymanych snapów. Morrow niestety nie zachwyca i jego udział w spotkaniach jest coraz mniejszy.

Razem z Marquelem Lee’m, Raiders mają wielkiego MLB, który potrafi grać przeciwko biegom głównie dzięki swoim warunkom fizycznym. Adams za to jest równie atletyczny, jednak szybszy od Marquela Lee, co powoduje, że lepiej gra czuje się w charakterystycznym dla futbolu amerykańskiego backpedalingu – czyli biegu do tyłu na ugiętych nogach. Morrow jest hybrydą tych dwóch panów, który czerpie trochę z tego i trochę z tego.

Po co przepłacać za topowego zawodnika, kiedy masz dwóch takich rookie’s i jednego gościa, którego podpisuje się z practice squad? Reggie… jest genilany!

2. Biegacze Raiders mogą być najlepsi w całej lidze

Po tym, jak cieszyliśmy się z Jalena Richarda oraz DeAndre Washingtona, którzy w tamtym sezonie zdobywali ostatnie szlify, do ekipy dołącza jeden z najlepszych w tym fachu, mianowicie Marshawn Lynch. Razem z nim – oraz z drobną pomocą Cordarrelle Pattersona – backfield Raiders mogą być najlepszym unitem w lidze.

Posiadając Richarda oraz Washingtona, Raiders mieli najbardziej ruchliwych i wybuchowych RB w lidze – to dane od dziennikarzy z Pro Football Focus – zawarte w poniższym diagramie:

Money Lynch dopełnia ich wręcz idealnie!

Richard zdobył swoje pierwsze przyłożenie, podczas pierwszego dotknięcia piłki w NFL. Przebiegł 75 jardów. W meczu przeciwko Jets zdobył przyłożenie z 52 jardów. Jest coraz szybszy i coraz bardziej zwinny podczas swoich biegów. Ważne jest też to, że wraz ze stażem w NFL maleje jego obawa przed uderzeniemi.

Nawet jeżeli jesteś z tych, którzy twierdzą, że Raiders nie mają jednej z najlepszych linii ofensywnych w lidze, to musisz wiedzieć, że ten Trójgłowy Potwór(to cytat zza wielkiej wody) stawia ofensywę Raiders w doskonałej pozycji.

3. Michael Crabtree jak Krzysztof Ibisz

Jak wiadomo, Krzysztof Ibisz im starszy, tym młodszy – to samo wydaje się dziać z Michaelem Crabtreem. King Crab nigdy nie był tak dobry, jak teraz, kiedy ma już trzydzieści lat.

Podczas ostatniego sezonu Crabtree ustanowił swój rekord przyłożeń w meczu, to samo udało mu się zrobić w spotkaniu przeciwko NY Jets.

Chris Reed on Twitter

@KingCrab15 hat trick today. This from a guy who had to get taped up. https://t.co/kh0PAhTe2D

Czy mówimy o prędkości w open-field, czy o zmianie kierunku podczas krycia, czy w końcu o umiejętności wyciągania piłek na niewiarygodnej wysokości, Michael Crabtree nigdy nie był w tym lepszy niż dzisiaj, kiedy ma 30 lat!

Podczas kiedy Amari Cooper ciągle jeszcze nie odnalazł pewności – do czego nas przyzwyczaił w poprzednich sezonach – Crabtree jest gotowy łapać wszystko co leci w jego stronę, a szczególnie podania na zewnątrz od swojego QB Dereka Carra. Crabtree zawsze był znany z prędkości, jednak teraz staje się on coraz bardziej wielowymiarowym skrzydłowym i – tak szczerze – szkoda, że ma już 30 lat…

Jeżeli będzie tak dalej, stawiam, że będzie to najlepszy sezon w karierze Michaela Crabtreego.


 

O Kamil Słonka 498 artykułów
All-Time Raider. Wielki fan Mike'a Vicka. Poza Oakland Raiders sympatyzuję Pittsburgh Steelers. Wierny fan rapu z zachodniego wybrzeża USA, trochę czapkarz, buciarz. Więc? Pogadamy o footballu?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz...