Obserwacje po meczu vs. Redskins

Oakland Raiders zwolnili swoją eskapadę po Super Bowl podczas niedzielnego meczu Sunday Night Football rozgrywanego w stolicy USA – Waszyngtonie. Raiders ulegli tamtejszym Redskins 27-10, jednak ten wynik nie odzwierciedla tego jak wyglądało to spotkanie. W rzeczywistości, było dużo gorzej.

Ofensywa Raiders po prostu nie istniała, a sam Derek Carr zagrał jeden z najgorszych spotkań w swojej karierze. Pomimo tego, że defensywa robiła co mogła, to nie wystarczyło.

Czas na kilka obserwacji po spotkaniu z Washington Redskins.

1. Derek Carr ciągle musi pracować

Carr miał 19/31 i niewiele ponad 100 jardów. Fakt, dołożył przyłożenie, ale czy to wystarczy? SNF pokazał, że Derek Carr musi jeszcze pracować nad swoją ręką.

To czwarty rok Carra i jak na takie doświadczenie, Derek Carr nie powinien mieć aż takich problemów z prowadzeniem piłki po boisku. Wspomnijmy sytuację z fumblem Redskins, które ustawiło piłkę na 12 jardzie Redskins. Jakim cudem wyszliśmy z tego tylko i wyłącznie z FG? Trzy akcje prowadzone przez Marshawna Lyncha to zdecydowanie za duża wiara w jednego zawodnika.

Carr zaliczył dwa przechwyty w pierwszej połowie spotkania i nie był w stanie podnieść się z kolan. Trzeba wziąć pod uwagę to, że przed nami spotkanie z Denver Broncos, gdzie Carr zmierzy się z dużo lepszym secondary, niż z unitem który przechwycił jego podania dwukrotnie.

2. Mamy dość droppasów

Trzy lata Amariego Coopera w NFL to trzy lata dropów. W drugim meczu sezonu NFL 2017 Cooper miał już sześć dropów co powoduje, że personalnie, moja wiara w Coopera naprawdę słabnie. Podczas SNF Carr rzucał piłkę do Coopera pięć razy, a ten zamienił to na jeden chwyt i sześć jardów zysku.

Tight-end Jared Cook był najlepszym skrzydłowym, który złapał cztery piłki na 43 jardy.

Amari Cooper w tym meczu jest kryty, ponieważ większość obserwatorów będzie skupiać się na katastrofie Raiders jako całości, ale to nie może być tak wyglądać. Podczas kolejnego tygodnia Amari będzie miał jeszcze większy problem z łapaniem piłek. Coraz bardziej mi się to nie podoba.

3. Defensywa Redskins obnażyła problemy Raiders

Defensywa z Waszyngtonu czterokrotnie sackowała Dereka Carra, co jest zdecydowanie niedopuszczalne, szczególnie dla drużyny, która przez dwa tygodnie sezonu wyglądała na jedną z najlepszych w lidze.

Sprawa dotyczy również tego, co defensywa ‘Skins zrobiła z Marshawnem Lynche. Zneutralizowała go właściwie całkowicie. 18 jardów w sześciu próbach? Nie tak się umawialiśmy. Cegiełkę do tego wyniku dołożyła linia ofensywna, która dawno nie wyglądała tak źle.


 

O Kamil Słonka 498 artykułów
All-Time Raider. Wielki fan Mike'a Vicka. Poza Oakland Raiders sympatyzuję Pittsburgh Steelers. Wierny fan rapu z zachodniego wybrzeża USA, trochę czapkarz, buciarz. Więc? Pogadamy o footballu?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz...