UPDATE: Michael Crabtree wróci silniejszy

OAKLAND, CA - SEPTEMBER 18: Michael Crabtree #15 of the Oakland Raiders celebrates after a two-yard touchdown against the Atlanta Falcons during their NFL game at Oakland-Alameda County Coliseum on September 18, 2016 in Oakland, California. (Photo by Jason O. Watson/Getty Images)

Na początku czwartej kwarty w meczu przeciwko Redskins, skrzydłowy Raiders – Michael Crabtree – chciał złapać dość głęboką piłkę przy sytuacji 3&11. Derek Carr rzucił zbyt wysoką piłkę, co skutkowało tym, że Crabtree wyskoczył aby ją sięgnąć. Kiedy złapał piłkę, safety Montae Nicholson uderzył go w szyję.

Crabtree opuścił boisko z podejrzeniem kontuzji szyi i nie powrócił do gry. Wiadomo, że Michael jest najlepszym skrzydłowym Raiders w tym sezonie, więc drużyna nie mogła pozwolić sobie na stratę takiego zawodnika. Szczególnie, kiedy Amari Cooper przewodzi w lidze pod względem upuszczonych podań, o czym pisałem w poniższym tekście:

Niechlubne pierwsze miejsce Coopera

Del Rio wypowiedział się na temat statusu Crabtreego podczas poniedziałkowej konferencji prasowej: “Na pewno przyjrzymy się bardzo dokładnie tej sytuacji, musimy mieć absolutną pewność, że Michael jest zdrowy,” mówi HC Raiders, Jack Del Rio. “Wiem, że doktorzy pozwolili mu wrócić z nami do domu, to bardzo dobry znak. Nicholson zagrał czysto, to był świetny tackle, bezsprzecznie. Crabtree jest twardym gościem, jestem pewny, że wróci silniejszy.”

Na temat statusu Crabtreego poinformował nas niezawodny Vic Tafur z “The Athletic”:

Vic Tafur on Twitter

X-rays negative, was cleared for travel home. Del Rio: “Crab’s a tough guy so I’m sure he’ll bounce back.” https://t.co/XPTeVJXnLh

Pierwsze treningi Raiders mają odbyć się dzisiaj w nocy naszego czasu, więc najświeższe informacje na temat dyspozycji Crabba otrzymają ludzie śledzący informację o NFL w nocy, w przeciwnym razie, wszystko wiadomo będzie jutro rano. Miejmy nadzieję, że jego status będzie co najmniej limited.

UPDATE:

Mamy już świeży injury report, który pokazuje, że Michael Crabtree brał udział w treningu, w wersji limitowanej. Jedynym zawodnikiem, który nie trenował był rookie Gareon Conley.


 

O Kamil Słonka 498 artykułów
All-Time Raider. Wielki fan Mike'a Vicka. Poza Oakland Raiders sympatyzuję Pittsburgh Steelers. Wierny fan rapu z zachodniego wybrzeża USA, trochę czapkarz, buciarz. Więc? Pogadamy o footballu?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz...